Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Powiatowy Piknik NGO

logo pokl siec ngo200x212Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Tucholskiego zaprasza na Powiatowy Piknik NGO. Zapraszamy członków organizacji pozarządowych naszego powiatu na spotkanie w dniu 20 maja 2016 r. (piątek). Spotkajmy się w obiekcie STAREJ SZKOŁY w Trzebcinach (gmina Cekcyn).

Czytaj więcej...

Protokół strat

agroRolnicy, którzy składali wniosek o wyszacowanie strat w powodu wymarznięć mogą zgłosić się do Urzędu Gminy w celu spisania protokołu strat do dnia 15 maja 2016 r.

W celu usprawnienia prac prosimy o zabranie z sobą wniosków obszarowych.

 

Straż roku 2015

plakat 115 thunibW sobotę 23 kwietnia 2016 roku na Powiatowym Zjeździe Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Tucholskiego wybrano straż roku 2015 i została nią Ochotnicza Straż Pożarna w Żalnie.

Serdecznie gratulujemy naszym druhom tak zaszczytnego wyróżnienia.

 

Harmonogram dyżurów policjantów na terenie gminy

policjaW dalszej części artykuły przedstawiamy harmonogram dyżurów policjantów na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej...

XIX Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 28 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XIX Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Do przyszłego roku nastąpi zmiana nazw ulic 40-lecia PRL w Kęsowie i Żalnie.

ug tabliczkaSejm przyjął ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Przewiduje ona, że nazwy m.in. ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego, nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować.

Zgodnie z tą ustawą Rada Gminy w Kęsowie ma obowiązek do przyszłego roku zmienić nazwy ulic 40-lecia PRL w Kęsowie i  Żalnie.

Czytaj więcej...

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta-rencisty za rok 2015

krusKRUS informuje, że z dniem 2 maja 2016 r. upływa termin składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w 2015 r. (formularz PIT-36 lub PIT-37).

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zdecydowanej większości przypadków, tj. za ok. 1.128,3 tys. emerytów i rencistów, rozliczyła podatek i przekazała tym świadczeniobiorcom roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (formularz PIT-40A).

Czytaj więcej...

Przebudowa dróg gminnych

15 04 2016W dniu 14 kwietnia Gmina Kęsowo ogłosiła przetargi na wykonie przebudowy kolejnych dróg gminnych.

Pierwsze ogłoszenie dotyczy odcinka Bralwenica – Wielki Mędromierz,  na którym zaplanowano poszerzenie jezdni  do 4m, wykonaniu nakładki o grubości 4 cm oraz umocnieniu pobocza na odcinku ok. 1500 m.

Drugi przetarg przewiduje przebudowę ulic w miejscowości Żalno. Na ulicy Kasztelańskiej wykonana zostanie nakładka na istniejącej nawierzchni z betonu asfaltowego  (warstwa ścieralna grubości 4 cm, długość odcinka 250 m, szerokość nawierzchni zmienna, około 3,5 m). Ulica Wiatrakowa otrzyma nową warstwę konstrukcyjną oraz nawierzchnię z kostki betonowej (grubość 8cm w obramowaniu krawężnikiem betonowym). Wykonany zostanie chodnik od drogi wojewódzkiej nr 240 do ulicy Szkolnej wraz z wykonaniem wyniesionego przejścia dla pieszych w ulicy Szkolnej. W ramach inwestycji przewidziano także stworzenie zjazdów do posesji, zatoki postojowej oraz azylu dla pieszych.

Utwardzenie kolejnych dróg gruntowych na terenie naszej gminy

thunibGmina Kęsowo zakończyła w tym roku przebudowę dwóch kolejnych dróg gruntowych na terenie naszego samorządu:

  • Droga na wybudowanie we Wieszczycach - utwardzono 330 metrów drogi - za kwotę 26 000 zł
  • Droga na terenie miejscowości Sicinki - utwardzono 450 metrów drogi za kwotę 32 500 zł

Zadania te wykonał Zakład Sprzętowo - Transportowy Czesława Pawłowskiego z Tucholi.

Czytaj więcej...

Spotkanie z prezesem ORLEN Upstream sp. z o.o.

ORLEN-thunibW dniu 12.04.2016 r. wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski uczestniczył w spotkaniu z prezesem ORLEN Upstream sp. z o.o. Wiesławem Prugarem i dyrektorem Piotrem Kenarem, które dotyczyło przyszłych planów inwestycyjnych firmy na koncesji Chojnice - Wilcze.

Obszarem działalności ORLEN Upstream jest poszukiwanie, rozpoznawanie i eksploatacja złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w Polsce i na świecie.

Czytaj więcej...

Podwórko NIVEA przy Zespole Szkół w Kęsowie

podworka-niveaGmina Kęsowo gmina przystąpiła do projektu „Podwórko NIVEA”. Dzięki udziałowi w projekcie mamy szansę zdobyć nowy plac zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie, którego budowę sfinansowałaby firma NIVEA. Wiele jednak zależy teraz od mieszkańców naszej gminy ich aktywności i zaangażowania. Zachęcamy do głosowania na naszą lokalizację na stronie: www.nivea.pl/podworko od 5 maja.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krusW okresie wakacji 2016 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Czytaj więcej...

Akcja 500BUS

BUS500 baner dKampania promocyjna AKCJA 500BUS ma na celu promocję i zwiększenie świadomości korzyści wynikających z wdrożenia w Polsce rządowego programu RODZINA 500+.

Do naszej gminiy bus przyjedzie pod budynek GOPS w dniu 7 kwietnia od godziny 1700

Podczas spotkań w Gminach planowana jest dystrybucja ulotek informacyjnych, pomoc w wypełnianiu wniosków, przestrzeń do zadawania pytań i merytoryczne ich rozstrzyganie, a także okolicznościowe happeningi promujące wśród lokalnej społeczności zalety rządowego programu Rodzina 500+.

Więcej informacji na stronie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy

Harmonogram dyżurów policjantów na terenie gminy

policjaW dalszej części artykuły przedstawiamy harmonogram dyżurów policjantów na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej...

Spotkanie z Łukaszem Schreiberem

SejmSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na  spotkanie z Posłem na Sejm RP Łukaszem Schreiberem, które odbędzie się 5 kwietnia od godziny 1300 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

 

 

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.