Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

biznesMinisterstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Czytaj więcej...

Wzory dokumentów potrzebnych przy rozliczeniu dotacji

ug tabliczkaWzory dokumentów potrzebnych przy rozliczeniu dotacji wynikających z konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych.

Wzory dokumentów znajdują się pod tym odnośnikiem.

 

Wyniki konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 31.01.2017 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostały przyznane dotacje ze środków publicznych na dofinansowanie zadań: 1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, 2. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wyniki można pobrać pod tym adresem

"Do szopy z Juventusem"

koncert koled 2017 thunibParafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Żalna zaprasza wszystkich zainteresowanych na koncert kolęd „Do szopy z Juventusem”, który odbędzie się 29 stycznia br. o godzinie 14:00.

Chór będzie śpiewał także podczas Mszy św. o godzinie 11:30.

Czytaj więcej...

Nieodpłatna pomoc prawna

ug tabliczkaUprzejmie informuję, że od dnia 1 stycznia 2017 r. do ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej wprowadzona została nowa kategoria osób uprawnionych – KOBIETY W CIĄŻY.
Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2016 r. kobiecie, która jest w ciąży, nieodpłatna pomoc prawna jest udzielana poza kolejnością, o której mowa w §6 ust. 1 rozporządzenia.

Terminy porad prawnych znajdują się w dalszej częci artykułu.

Czytaj więcej...

Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r.

krusW ślad za komunikatem na stronie BIP Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa informuje o przysługujących producentom rolnym dopłatach ze środków budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych i/lub zwierząt gospodarskich.

Czytaj więcej...

Objaśnienia do druku oferty realizacji zadania publicznego w 2017 roku

ug tabliczkaW związku z licznymi pytaniami ze strony oferentów jak prawidłowo wypełnić nowy wzór oferty, zamieszczamy przykładowy wzór z wyjaśnieniem.

Plik do pobrania: Oferta wraz z objaśnieniami

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2017 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.) zobowiązana jest do pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych świadczeń.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze do komisji konkursowej

ug tabliczkaOgłoszenie o naborze do komisji konkursowej ds. opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2017 r.

Więcej informacji na stronie BIP

 

Informacja dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej o składkach na ubezpieczenie zdrowotne w 2017 r.

krusDo 31 stycznia 2017 r. rolnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej są zobowiązani złożyć w Kasie oświadczenie o rodzaju i rozmiarze tej działalności oraz przewidywanym dochodzie, do celów wymiaru składki zdrowotnej na 2017 r.

Zadeklarowana w 2017 r. podstawa wymiaru składki dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej, odpowiadająca dochodowi ustalonemu dla opodatkowania podatkiem dochodowym, nie może być niższa niż wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, która od 1 stycznia 2017 r. stanowi kwotę 2000 zł.

Czytaj więcej...

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty w 2017 roku.

Więcej informacji na stronie BIP

 

Pomoc poszkodowanym przez klęski żywiołowe

szuszaRolnicy, którzy ponieśli straty w swoich gospodarstwach rolnych lub działach specjalnych produkcji rolnej spowodowane przez co najmniej jedną z następujących klęsk żywiołowych (zdarzeń losowych): powódź, deszcz nawalny, suszę, przymrozki wiosenne, ujemne skutki przezimowania, obsunięcie się ziemi, lawinę, grad, huragan, uderzenie pioruna, będą mogli ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) o pomoc na odtworzenie niektórych zniszczonych składników gospodarstwa. O pomoc mogą ubiegać się rolnicy, posiadający gospodarstwa rolne, w których szkody w uprawach rolnych, zwierzętach gospodarskich czy rybach w danym roku kalendarzowym, wynoszą co najmniej 30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie z trzech lat poprzedzających rok, w którym wystąpiła szkoda. Pomoc przyznaje się rolnikowi, jeżeli szkody wystąpiły w roku składania wniosku o przyznanie pomocy lub w roku poprzedzającym rok składania wniosku o przyznanie pomocy. 30% strat jest podstawą do ubiegania się o wsparcie, jednak pomoc może dotyczyć jedynie kosztów kwalifikowalnych.

Czytaj więcej...

Jarmark Świąteczny w Żalnie

1swieta thunibSerdecznie zapraszamy na Jarmark Świąteczny w Żalnie, który odbędzie się 11 grudnia 2016 roku.

Czytaj więcej...

Turniej piłki siatkowej

volleyballSerdecznie zapraszamy na mikołajkowy turniej w siatkówkę o puchar Rady Gminy w Kęsowie, który odbędzie się 10 grudnia (sobota) od godziny 14:00 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Żalnie. Celem turnieju jest pomoc dla Magdaleny Adamczyk.

 

Czytaj więcej...

Punkt przyjęć interesantów Posterunku Policji

policjaPP w Gostycynie informuje, że w miesiącu grudzień 2016r zaplanowany i zatwierdzony grafik służb pozwala na obecność dzielnicowych gminy Kęsowo w Punkcie Przyjęć Interesantów (Urząd Gminy w Kęsowie, sala nr 8) w dniach:

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.