Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

XVIII Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 31 marca br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XVIII Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników za II kw. 2016 r.

krusMiesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za II kwartał 2016 r. wynosi 42 zł. Podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe wynosi 88 zł.

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z Uchwałą nr 4 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 3 marca 2016 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie za II kwartał 2016 r. wynosi 42 zł. Za osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie składka miesięczna wynosi 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

Czytaj więcej...

Dzień sołtysa

11 03 2016 thunibW dniu dzisiejszym o godzinie 1000 w Wiejskim Domu Kultury zostało zorganizowane spotkanie z sołtysami z okazji „Dnia sołtysa”. Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele lokalnych władz, a wśród nich Wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski oraz Starosta Tucholski Michał Mróz.

Wszystkim sołtysom życzymy dużo zdrowia i szczęścia.

Czytaj więcej...

Przywrócenie Posterunku Policji w Kęsowie

policjaWójt Gminy Kęsowo 2 lutego br. po wcześniejszych konsultacjach z Komendantem Powiatowym Policji w Tucholi, wysłał pismo do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy w sprawie przywrócenia Posterunku Policji w Kęsowie. Odpowiedź z KWP w Bydgoszczy w załączniku.

 

"Modernizacja gospodarstw rolnych"

agroPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi we współpracy z Oddziałem Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Toruniu zapraszają do udziału w szkoleniu rolników zainteresowanych złożeniem wniosków w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych" finansowanych z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020. Szkolenie odbędzie się w dniu 16 marca 2016 roku ( środa) w Książnicy Tucholskiej o godz. 1000

Wnioski w sprawie wyszacowania szkód w rolnictwie

ug tabliczkaUrząd Gminy w Kęsowie informuje, że do dnia 18 marca br. Przyjmuje wnioski w sprawie wyszacowania szkód spowodowanych złym przezimowaniem upraw.

Wzór wniosku dostępny jest tutaj.

 

Sprawozdanie z działalności gminnej Spółki Wodnej za rok 2015

spolka wodnaZgodnie ze statutem Spółki Wodnej, działalność sprowadza się do konserwacji i utrzymania w pełnej sprawności urządzeń melioracyjnych i prawidłowej gospodarki na trwałych użytkach zielonych i gruntach ornych, a zatem utrzymania w pełnej sprawności technicznej urządzeń przejętych po zakończonych inwestycjach wykonanych w latach 1973 – 1983 r.

Czytaj więcej...

Wielki finał charytatywnego turnieju halowej piłki nożnej

Zapraszamy na wielki finał charytatywnego turnieju halowej piłki nożnej w dniu 28 lutego w godz. 13.00- 18.00 do hali widowiskowo - sportowej w Ośrodku Sportu i Rekreacji  w Tucholi. Będą Państwo mogli zobaczyć mecze piłki halowej najlepszych drużyn, które w ciągu ostatniego miesiąca grały między sobą dla TOMKA walcząc o puchary Wójtów Gmin i Burmistrza Tucholi. Tym razem rozgrywki toczą się o puchar Starosty Tucholskiego a co najciekawsze również samorządowcy wezmą udział w meczu pokazowym z klubem ampfutbolowym „GKS Góra”. Znamy już skład osobowy drużyny samorządowców, która nadała sobie nazwę „Klub tucholski.pl”

Czytaj więcej...

Waloryzacja emerytur i rent rolniczych od 1 marca 2016 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 marca 2016 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 29 lutego 2016 r. podlegają podwyższeniu na podstawie wskaźnika waloryzacyjnego wynikającego z art. 89 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2015 r., poz. 748 z późn. zm.), wynoszącego 100,24%.

Czytaj więcej...

Informacja o jednorazowym dodatku pieniężnym dla niektórych emerytów i rencistów KRUS

krusKasa informuje, że w marcowych bądź kwietniowych terminach płatności emerytur i rent, poza waloryzacją świadczeń emerytalno-rentowych, uprawnieni świadczeniobiorcy KRUS otrzymają z urzędu (tj. bez konieczności składania wniosku) jednorazowy dodatek pieniężny. Dodatek zostanie wypłacony jednorazowo, a zatem jego przyznanie nie zwiększy wysokości emerytury lub renty otrzymywanej w kolejnych miesiącach.

Czytaj więcej...

Rusza „Kurs tkania produktów sieciowych”.

lgdZ przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy rekrutację do projektu pn.: „Kurs tkania produktów sieciowych”. Projekt jest realizowany we współpracy Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, Lokalnej Grupy Działania "Bory Tucholskie", Stowarzyszenia Gospodarstw Agroturystycznych "Bory Tucholskie". 

Celem kursu jest wyposażenie przedstawicieli obiektów turystycznych i instytucji działających na rzecz rozwoju turystyki w umiejętności współpracy przy tworzeniu, promocji i sprzedaży sieciowych produktów turystycznych. 

Czytaj więcej...

Ważne dla świadczeniobiorców osiągających dodatkowe miesięczne przychody

krusOd 1 marca br. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujących o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

W związku z komunikatem Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego z 9 lutego 2016 r. o wysokości przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w IV kwartale 2015 r. wynoszącego 4 066 zł 95 gr, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 marca 2016 r. kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie, zawieszenie emerytury lub renty wynoszą:

• 70% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, tj. 2.846 zł 90 gr,
• 130% tego wynagrodzenia, tj. 5.287 zł 10 gr.

Informacja pozyskana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

XVII Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 25 lutego br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XVII Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Informator o powszechnej samoobronie ludności

warObowiązek samoobrony powszechnej obejmuje każdego obywatela Rzeczypospolitej Polskiej. Szczegółowe uregulowania w tej materii znajdują się w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w artykule 85 (Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona ojczyzny), oraz w Ustawie o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 21 listopada 1967 r. ( tekst jednolity Dz. U. z 2015r.,poz.827 z późń.zm.).

W związku z powyższym przedstawiamy Państwu „Informator o powszechnej samoobronie ludności Gminy Kęsowo".

Sprawozdanie z turnieju w dniu 13.02.2016 – Turniej charytatywny dla Tomasza Kozłowskiego o Puchar Wójta Gminy Kęsowo.

thunibWszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie turnieju oraz drużynom bardzo dziękujemy za przybycie, grę i wsparcie Tomka. 

Wpisowe wpłaciło 9 drużyn, a całkowita kwota zbiórki wyniosła 930,07 zł. Więcej informacji w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.