Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wyniki konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 27.01.2016 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostały przyznane dotacje ze środków publicznych na dofinansowanie zadań: 1. Upowszechnianie kultury fizycznej, 2. Kultura i sztuka.

Wyniki można pobrać pod tym adresem

XVI Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 28 stycznia br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XVI Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

azbest thunibWzorem lat ubiegłych również w bieżącym roku Gmina Kęsowo będzie ubiegała się o dofinansowanie przedsięwzięć związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest – głównie eternitowych pokryć dachowych – z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

W związku z tym do dnia 5 lutego 2016 roku Urząd Gminy Kęsowo (Referat Rozwoju Gospodarczego i Infrastruktury – pok. nr 5, tel. 523344091 wew. 15) przyjmuje wnioski od mieszkańców gminy planujących w 2015 roku wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest. Druk do pobrania tutaj.

Czytaj więcej...

Harmonogram zebrań wiejskich

ug tabliczkaSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego uczestnictwa w zebraniach wiejskich w swoich sołectwach. Szczegółowy harmonogram zebrań znajdziecie Państwo w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

Prace komisji konkursowej dotyczącej otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych 2016

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza organizacje pozarządowe prowadzące działalność pożytku publicznego i podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy (z wyjątkiem organizacji i podmiotów biorących udział w konkursie) do zgłaszania swoich kandydatów w celu zapewnienia ich uczestnictwa w pracach komisji konkursowej dotyczącej otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych 2016.

Czytaj więcej...

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2015 rok

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 361, ze zm.) właściwe jednostki organizacyjne KRUS, co miesiąc pobierają zaliczki na podatek dochodowy od wypłacanych emerytur i rent rolniczych.

 

Czytaj więcej...

Informacja o nieodpłatnej pomocy prawnej i harmonogramie udzielania tej pomocy w Powiecie Tucholskim.

ug tabliczkaInformujemy, że zgodnie z ustawą  z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej ( Dz. U. z 2015 r. poz. 1255) Powiat Tucholski będzie realizował od dnia 1 stycznia 2016 r. zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej. Wobec powyższego w Powiecie Tucholskim zostanie utworzonych 6 punktów pomocy prawnej, w których od dnia 1 stycznia 2016 r. będzie udzielana nieodpłatna pomoc prawna dla osób uprawnionych, o których mowa w art. 4 ust.1 ww. ustawy.

Czytaj więcej...

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2016 roku

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty w 2016 roku.

Czytaj więcej...

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników w I kwartale 2016 r.

krusUchwałą nr 13 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 3 grudnia 2015 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w I kwartale 2016 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

Czytaj więcej...

XV Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 29 grudnia br. (wtorek) o godzinie 1300 w WDK Kęsowo zwołana została XV Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Gminna Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych

gops logoGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie zwraca się z prośba o wypełnienie ankiety niezbędnej do opracowania Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych na lata 2016-2021 widniejącej w poniższym linku do strony internetowej.

https://www.interankiety.pl/interankieta/35ea99736d45f15242250c4183b554df

Dziękujemy

 

 

24 grudnia Urząd Gminy w Kęsowie będzie nieczynny

ug tabliczkaZgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Kęsowo Nr 65/2015, dnia 24 grudnia br. Urząd Gminy w Kęsowie będzie nieczynny.

W przypadku konieczności zgłoszenia zgonu (zgon w dniach 23-25.12.2015 r.) należy zadzwonić pod nr telefonu: 730 253 730. Dyżur telefoniczny pracownika odbywać się będzie w dniu 25.12.2015 r. do godz. 1400.

Światowy Dzień Rzucania Palenia

papierosPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi przypomina, iż 19 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji Główny Inspektorat Sanitarny przygotował kampanię społeczną, w oryginalny sposób ukazującą skutki narażenia na dym tytoniowy. Motywem przewodnim kampanii są zniszczone płuca, które zostały „uwędzone” dymem tytoniowym i nie nadają się już do zdrowego i długiego życia. Hasło kampanii „Nie zawsze wędzone trzyma dłużej” uzupełnia przesłanie kampanii.

Czytaj więcej...

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przestrzega przed oszustami kradnącymi dane osobowe

krusW związku z sygnałami od rolników, że pod ich adresem zamieszkania pojawiają się osoby podające się za pracowników KRUS, żądające okazania dowodu osobistego, przekazów pocztowych itp. urzędowych dokumentów, z których spisują dane, rzekomo do weryfikacji, KRUS informuje, że nie prowadzi w terenie żadnej weryfikacji danych interesantów w ten sposób.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla projektu „Inicjuj z FIO”

fioStowarzyszenie Towarzystwo Rozwoju Gminy Płużnica oraz Stowarzyszenie Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Inicjatyw Pozarządowych Tłok zaprasza na spotkanie informacyjno-promocyjne dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie „Inicjuj z FIO”.
W ramach projektu przyznawane będą mikrodotacje do wysokości 5 000 zł.

Spotkanie informacyjno-promocyjne dla powiatu tucholskiego odbędzie się dnia 8.12.2015, w Starostwie Powiatowym, ul. Pocztowa 7c , Tuchola, sala multimedialna, godz. 11:00.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.