Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Warsztaty "Odkrywca dziedzictwa”


fundacja poniatowkaZapraszamy na warsztaty "Odkrywca dziedzictwa", które odbędą się w Tucholi w dniu 26 października 2016r. Organizatorem jest Fundacja Poniatówka Polska. Zgłoszenia na warsztaty do 19.10.2016r.

Celem warsztatów jest nabycie przez lokalnych liderów umiejętności szacowania zasobów dziedzictwa, w oparciu o zaproponowaną metodę oraz nabycie umiejętności kreatywnego ich wykorzystania. Efektem działania odkrywcy dziedzictwa może być m.in. podniesienie atrakcyjności danej miejscowości, wzrost integracji społecznej, uruchomienie programu edukacyjnego, wykreowanie produktu turystycznego lub lokalnego, optymalizacja budżetu jednostek samorządu terytorialnego na rozwój lokalny.

Czytaj więcej...

Program EKODOM

ekodomZ dniem 15 września 2016 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego EKODOM - dofinansowanie zadań z zakresu termomodernizacji i OZE realizowanych przez osoby fizyczne na potrzeby mieszkaniowe.

Wnioski należy składać w sekretariacie WFOŚiGW w Toruniu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00 albo przesłać drogą pocztową lub kurierem na adres: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ul. Fredry 8, 87-100 Toruń w terminie od dnia 15 września 2016 r. do wyczerpania budżetu programu, jednak nie później niż do dnia 30 czerwca 2017 r. do godziny 15:00.

Czytaj więcej...

Pieniądze unijne dla firm

lgdPartnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków unijnych na podejmowanie lub rozwój działalności gospodarczej na spotkanie informacyjne 7 października 2016r. (piątek) o godz. 1300 do Książnicy Tucholskiej ul. Pocztowa 7b w Tucholi. Na spotkaniu dowiecie się KTO - ILE - NA CO? może otrzymać ze środków Programu rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Informacja o wynikach konsultacji społecznych Programu współpracy Gminy Kęsowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo informuje że w okresie od 15 września 2016 roku do 28 września 2016 nie zgłoszono uwag i opinii (pisemnie na adres: Urząd Gminy Kęsowo, ul. Głowna 11, 89-506 Kęsowo lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) do projektu Programu współpracy na rok 2017 rok z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Czytaj więcej...

VI Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego

plakat brydz 2014 thunibSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego o puchar Wójta Gminy Kęsowo, który odbędzie się 9 października 2016 roku w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie o godzinie 1500.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Goście na żurawinowych włościach

plakat na wlosciach thunibSerdecznie zapraszamy na imprezę z cyklu „Goście na żurawinowych włościach”, która odbędzie się 1 października br. o godzinie 1600 w świetlicy wiejskiej w Przymuszewie.

Czytaj więcej...

Rekrutacja do projektu „Wiedza i doświadczenie = zatrudnienie”

wdzStowarzyszenie Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym Oddział w Bydgoszczy oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chojnicach rozpoczęły REKRUTACJĘ DO PROJEKTU (w ramach I-szego naboru) „Wiedza i doświadczenie = zatrudnienie” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 5. Zatrudnienie, Działania 5.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, Poddziałania 5.2.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

kpowesW związku z realizacją projektu „Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” zapraszamy na spotkania z naszymi animatorami i skorzystania z naszej bezpłatnej oferty. Działamy na terenie: Bydgoszczy i powiatów: bydgoskiego, nakielskiego, tucholskiego oraz sępoleńskiego.

Myślisz o założeniu społecznego biznesu? Chcesz dowiedzieć się czym jest ekonomia społeczna? Wykorzystaj swoją szansę i umów się na spotkanie z animatorem. Zyskujesz zdobycie fachowej wiedzy na temat zakładania podmiotów ekonomii społecznej oraz profesjonalne wsparcie naszych specjalistów.

Czytaj więcej...

Spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza mieszkańców gminy Kęsowo na Spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023 w dniu 21 września 2016 roku o godzinie 1700 do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie Spotkanie pozwoli na zapoznanie się z tematyką rewitalizacji. Chętnie wysłuchamy Państwa uwag i opinii.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy w zakresie publicznego transportu zbiorowego

ug tabliczka

Gmina Kęsowo zawiadamia o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy w zakresie publicznego transportu zbiorowego na pasażerski transport drogowy, przewozy autobusowe w publicznym transporcie zbiorowym na sieci komunikacyjnej obejmującej obszar Gminy Kęsowo dla której Gmina Kęsowo jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego.

Treść ogłoszenia

Program współpracy na rok 2017

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w okresie od 15 września 2016 roku do 28 września 2016 do zgłaszania uwag i opinii do załączonego projektu programu współpracy na rok 2017 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Czytaj więcej...

Projekt z ZUS

Logo ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli Wiedzy o społeczeństwie i uczniów gimnazjów do udziału w projekcie edukacyjnym zatytułowanym ”Projekt z ZUS”. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i budowanie świadomości młodego pokolenia w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Czytaj więcej...

Stypendia dla prymusów


prymusRuszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach marszałkowskiego projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. W tym roku szkolnym wsparcie otrzyma 1,2 tysiąca uczniów. Generator wniosków na prymus.kujawsko-pomorskie.pl.

Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” to kolejny marszałkowski program stypendialny skierowany do młodzieży. W ubiegłych latach z powodzeniem realizowaliśmy projekt „Zdolni na start”, w ramach którego od 2008 roku przyznano prawie 2 tysiące stypendiów (więcej).

Czytaj więcej...

Relacja z Dożynek Gminnych


thunibZapraszamy Państwa do zapoznania się z fotorelacją z Dożynek Gminnych, które odbyły się 3 września br.

 

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne 2016

thunib dozyki 2016Serdecznie zapraszamy na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się 3 września. Wśród atrakcji występy lokalnych artystów, turniej sołectw oraz zabawa taneczna. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół Stereo.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.