Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Szkolenie dla osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej

lgdPartnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" organizuje w dniu 7 listopada 2016r. w godz. 9:00 - 15:00 szkolenie z "Przygotowania wniosku oraz biznesplanu dla osób zainteresowanych podjęciem działalności gospodarczej". Szkolenie odbędzie się w Książnicy Tucholskiej, ul. Pocztowa 7 w Tucholi, a osobą prowadzącą będzie Pani Anna Mówińska.

Czytaj więcej...

Pies do adopcji

pies 26 10 2016Ludzi dobrego serca zachęcamy do adopcji znalezionego psa. Wraz z adoptowanym psem przekazujemy Adoptującemu zapas karmy o wartości 200 zł. Osoby zainteresowane adopcją prosimy o kontakt pod numerem telefonu 52 3344091 wew. 15.

 

 

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o wznowieniu konsultacji społecznych projektu dokumentu pn.: „Program Rewitalizacji dla Gminy Kęsowo na lata 2016-2023”

ug tabliczka24 listopada 2016 r wznowione zostaną konsultacje społeczne, ze względu na nikła aktywność mieszkańców do projektu dokumentu pn.: „Programu Rewitalizacji dla Gminy Kęsowo na lata 2016-2023”. Celem konsultacji społecznych jest zapoznanie się społeczności lokalnej z zapisami dokumentu oraz zebranie opinii i uwag. Uwagi oraz opinie do konsultowanego dokumentu można zgłaszać do 30 listopada za pomocą formularza, który jest zamieszczony na stronie internetowej Gminy Kęsowo: www.kesowo.pl oraz Biuletynie Informacji Publicznej Gminy: www.bip.kesowo.pl 

Czytaj więcej...

Plac zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie

nivea thunibZakończyła się budowa placu zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie, który powstał dzięki zaangażowaniu mieszkańców podczas głosowania w konkursie „Podwórko Nivea”. Plac składa się z kilkudziesięciu atrakcji dla najmłodszych, a oficjalne otwarcie nastąpi  4 listopada o godzinie 800.

Czytaj więcej...

Służba Celna ostrzega

W związku z zaistniałymi przypadkami zatrucia i śmierci po spożyciu podrobionego alkoholu, jakie miały miejsce w ostatnich dniach na terytorium Ukrainy, Służba Celna przestrzega przed nabywaniem wszelkich wyrobów zawierających alkohol, pochodzących z niewiadomych źródeł, szczególnie oferowanych do sprzedaży na miejskich bazarach i targowiskach oraz w innych miejscach niż legalne placówki handlowe.

Czytaj więcej...

Ranking wydatków na inwestycje samorządowe w latach 2013- 2015

wspolnotaW październikowym wydaniu czasopisma samorządowego „Wspólnota” opublikowano ranking wydatków na inwestycje samorządowe w latach 2013- 2015. Gmina Kęsowo zajęła bardzo wysokie 102 miejsce w kraju, na 1563 wszystkie gminy wiejskie (w powiecie jesteśmy liderem, a w województwie zajmujemy ósme miejsce). Z opublikowanych danych wynika, że w ostatnich trzech latach wydatki inwestycyjne wyniosły średnio 1178,68 zł rocznie w przeliczeniu na mieszkańca.

„Wspólnota” skupiła się nie tylko na inwestycjach w infrastrukturę techniczną (m. in. drogi, gospodarka komunalna). Wzięto pod uwagę całość wydatków majątkowych poprawiających jakość życia mieszkańców, w tym także inwestycje w szeroko pojęte usługi społeczne.

Pełen ranking dostępny jest na stronie "Wspólnoty"

Warsztaty "Odkrywca dziedzictwa”


fundacja poniatowkaZapraszamy na warsztaty "Odkrywca dziedzictwa", które odbędą się w Tucholi w dniu 26 października 2016r. Organizatorem jest Fundacja Poniatówka Polska. Zgłoszenia na warsztaty do 19.10.2016r.

Celem warsztatów jest nabycie przez lokalnych liderów umiejętności szacowania zasobów dziedzictwa, w oparciu o zaproponowaną metodę oraz nabycie umiejętności kreatywnego ich wykorzystania. Efektem działania odkrywcy dziedzictwa może być m.in. podniesienie atrakcyjności danej miejscowości, wzrost integracji społecznej, uruchomienie programu edukacyjnego, wykreowanie produktu turystycznego lub lokalnego, optymalizacja budżetu jednostek samorządu terytorialnego na rozwój lokalny.

Czytaj więcej...

Program EKODOM

ekodomZ dniem 15 września 2016 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego EKODOM - dofinansowanie zadań z zakresu termomodernizacji i OZE realizowanych przez osoby fizyczne na potrzeby mieszkaniowe.

Wnioski należy składać w sekretariacie WFOŚiGW w Toruniu od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 15:00 albo przesłać drogą pocztową lub kurierem na adres: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu ul. Fredry 8, 87-100 Toruń w terminie od dnia 15 września 2016 r. do wyczerpania budżetu programu, jednak nie później niż do dnia 30 czerwca 2017 r. do godziny 15:00.

Czytaj więcej...

Pieniądze unijne dla firm

lgdPartnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza wszystkich zainteresowanych pozyskaniem środków unijnych na podejmowanie lub rozwój działalności gospodarczej na spotkanie informacyjne 7 października 2016r. (piątek) o godz. 1300 do Książnicy Tucholskiej ul. Pocztowa 7b w Tucholi. Na spotkaniu dowiecie się KTO - ILE - NA CO? może otrzymać ze środków Programu rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Informacja o wynikach konsultacji społecznych Programu współpracy Gminy Kęsowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2017 rok

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo informuje że w okresie od 15 września 2016 roku do 28 września 2016 nie zgłoszono uwag i opinii (pisemnie na adres: Urząd Gminy Kęsowo, ul. Głowna 11, 89-506 Kęsowo lub mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) do projektu Programu współpracy na rok 2017 rok z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Czytaj więcej...

VI Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego

plakat brydz 2014 thunibSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego o puchar Wójta Gminy Kęsowo, który odbędzie się 9 października 2016 roku w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie o godzinie 1500.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Czytaj więcej...

Goście na żurawinowych włościach

plakat na wlosciach thunibSerdecznie zapraszamy na imprezę z cyklu „Goście na żurawinowych włościach”, która odbędzie się 1 października br. o godzinie 1600 w świetlicy wiejskiej w Przymuszewie.

Czytaj więcej...

Rekrutacja do projektu „Wiedza i doświadczenie = zatrudnienie”

wdzStowarzyszenie Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” w partnerstwie z Polskim Towarzystwem Ekonomicznym Oddział w Bydgoszczy oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chojnicach rozpoczęły REKRUTACJĘ DO PROJEKTU (w ramach I-szego naboru) „Wiedza i doświadczenie = zatrudnienie” realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 5. Zatrudnienie, Działania 5.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy, Poddziałania 5.2.2 Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

kpowesW związku z realizacją projektu „Kujawsko-Pomorski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej” zapraszamy na spotkania z naszymi animatorami i skorzystania z naszej bezpłatnej oferty. Działamy na terenie: Bydgoszczy i powiatów: bydgoskiego, nakielskiego, tucholskiego oraz sępoleńskiego.

Myślisz o założeniu społecznego biznesu? Chcesz dowiedzieć się czym jest ekonomia społeczna? Wykorzystaj swoją szansę i umów się na spotkanie z animatorem. Zyskujesz zdobycie fachowej wiedzy na temat zakładania podmiotów ekonomii społecznej oraz profesjonalne wsparcie naszych specjalistów.

Czytaj więcej...

Spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza mieszkańców gminy Kęsowo na Spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023 w dniu 21 września 2016 roku o godzinie 1700 do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie Spotkanie pozwoli na zapoznanie się z tematyką rewitalizacji. Chętnie wysłuchamy Państwa uwag i opinii.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.