Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ogłoszenie o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy w zakresie publicznego transportu zbiorowego

ug tabliczka

Gmina Kęsowo zawiadamia o zamiarze bezpośredniego zawarcia umowy w zakresie publicznego transportu zbiorowego na pasażerski transport drogowy, przewozy autobusowe w publicznym transporcie zbiorowym na sieci komunikacyjnej obejmującej obszar Gminy Kęsowo dla której Gmina Kęsowo jest organizatorem publicznego transportu zbiorowego.

Treść ogłoszenia

Program współpracy na rok 2017

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w okresie od 15 września 2016 roku do 28 września 2016 do zgłaszania uwag i opinii do załączonego projektu programu współpracy na rok 2017 z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Czytaj więcej...

Projekt z ZUS

Logo ZUSZakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Bydgoszczy zaprasza nauczycieli Wiedzy o społeczeństwie i uczniów gimnazjów do udziału w projekcie edukacyjnym zatytułowanym ”Projekt z ZUS”. Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i budowanie świadomości młodego pokolenia w zakresie ubezpieczeń społecznych.

Czytaj więcej...

Stypendia dla prymusów


prymusRuszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach marszałkowskiego projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. W tym roku szkolnym wsparcie otrzyma 1,2 tysiąca uczniów. Generator wniosków na prymus.kujawsko-pomorskie.pl.

Projekt „Prymus Pomorza i Kujaw” to kolejny marszałkowski program stypendialny skierowany do młodzieży. W ubiegłych latach z powodzeniem realizowaliśmy projekt „Zdolni na start”, w ramach którego od 2008 roku przyznano prawie 2 tysiące stypendiów (więcej).

Czytaj więcej...

Relacja z Dożynek Gminnych


thunibZapraszamy Państwa do zapoznania się z fotorelacją z Dożynek Gminnych, które odbyły się 3 września br.

 

Czytaj więcej...

Dożynki Gminne 2016

thunib dozyki 2016Serdecznie zapraszamy na dożynki gminne, które w tym roku odbędą się 3 września. Wśród atrakcji występy lokalnych artystów, turniej sołectw oraz zabawa taneczna. Gwiazdą tegorocznych dożynek będzie zespół Stereo.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze partnera

ug tabliczkaW trosce o zapewnienie najwyższych standardów kształcenia przedszkolnego Gmina Kęsowo ogłasza nabór partnera do startu w konkursie w ramach: RPO województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Poddziałanie zintegrowane: 6.3.1. Inwestycje w infrastrukturę przedszkolną i Poddziałanie 10.2.1 Zawodowe wychowanie przedszkolne [konkurs nr RPKP.06.03.01IZ.00-04031/16 i nr RPKP.10.02.01IZ.00-04032/6.

Czytaj więcej...

Budowa chodnika w Piastoszynie oraz remont pomostu w Żalnie

thunibW miejscowości Piastoszyn Powiat Tucholski wraz z Gminą Kęsowo rozpoczął poszerzenie drogi powiatowej na odcinku 150 metrów oraz budowę chodnika do stacji PKP o długości 450 metrów.

Natomiast w Żalnie zakupiono za kwotę 2,5 tys. nowe poszycie pomostu przy jeziorze. Prace montażowe wykonali pracownicy urzędu gminy.

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie Bizon Tuchółka serdecznie zaprasza na Turniej Siatkówki Plażowej w Tuchółce.

VolleyballJuż w niedzielę 7 sierpnia od godz. 11 na plaży w Tuchółce odbywać się będzie turniej siatkówki plażowej. Zagrać w nim mogą wszyscy, zarówno chłopacy, jak i dziewczyny, starsi i młodsi.

Celem imprezy jest pomoc rodzinie z Kęsowa, która straciła dorobek całego życia w pożarze. Każdy zawodnik w ramach wpisowego musi wpłacić 10 zł i w ten skromny sposób może wykonać wielki gest.

Czytaj więcej...

Remont świetlicy wiejskiej w Jeleńczu

thunibKontynuacją prac związanych z przebudową bramy garażowej w części po byłej jednostce OSP w Jeleńczu jest wykonanie przez pracowników Urzędu Gminy nowej elewacji na budynku świetlicy wiejskiej.

 

Czytaj więcej...

Ulepszanie boiska sportowego w Drożdzienicy

thunib drozdzienicaRozpoczęła się inwestycja polegająca na zerwaniu starej warstwy humusu i położeniu nowej trawy z rolki wraz z siatką zabezpieczającą przed kretami na boisku sportowym w Drożdzienicy o wymiarach 30mx60m. Zadanie za kwotę 41 000,00 zł wykonuje firma „Ogrody Pilarscy mamy zielone pojęcie”, która  zobowiązała się zakończyć prace do 10 września br.

Czytaj więcej...

Pomoc pogorzelcom

ico pomoc spolecna

W związku z pożarem budynku mieszkalnego w Kęsowie, w który zamieszkiwała czteroosobowa rodzina, prosimy o przekazywanie pomocy finansowej dla pogorzelców na specjalnie przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie konto bankowe o numerze 05 81740004 0000 0358 2000 0017 

Z góry dziękujemy za pomoc.

 

 

 

Okresowa emerytura rolnicza

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o możliwości ubiegania się o przyznanie okresowej emerytury rolniczej.
Zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637) osobie, której upłynął okres, na jaki została przyznana jej renta strukturalna przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a która nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, przysługuje okresowa emerytura rolnicza do dnia osiągnięcia tego wieku.

Czytaj więcej...

Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016-2023

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza mieszkańców gminy Kęsowo na  Spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023 w dniu 14 lipca 2016 roku o godzinie 17:00  do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie.

Spotkanie pozwoli na zapoznanie się z tematyką rewitalizacji Chętnie wysłuchamy Państwa uwag i opinii.

Czytaj więcej...

Sukces sportowców na XV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego

IOSW-zenska-thunibW dniach od 17.06 do 19.06 sportowcy z naszej gminy rywalizowali podczas XV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego Chełmno – Rio de Janeiro 2016 w  piłce ręcznej mężczyzn i kobiet. Drużyna żeńska uklasyfikowała się na 1 miejscu w turniejowych rozgrywkach, natomiast męska na 2 miejscu. Gratulujemy sukcesów.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.