Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Przebudowa drogi gminnej Bralewnica – Wielki Mędromierz

prowW dniu 16 czerwca bieżącego roku w Kęsowie  została podpisana  umowy pomiędzy Gminą Kęsowo a firmą STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Generalnym Wykonawcą zadania inwestycyjnego pn.” Przebudowa drogi gminnej nr 010428C Bralewnica – Wielki Mędromierz, na działkach o nr ewid. 740/23, 748, obręb Kęsowo, gmina Kęsowo”zrealizuje zadnie do dnia 15 września 2016 r.

Czytaj więcej...

XV Wystawa pojazdów zabytkowych

plakat-2016-b3-1024 thunibTucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Dragon zaprasza na naszą jubileuszową XV Wystawę Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się 10 lipca 2016 r. w Parku Zamkowym (za placem Urzędu Miasta).

Czytaj więcej...

Fotorelacja z X Pikniku Historycznego

thynibW dniu 4 czerwca odbył się X Piknik Historyczny.  

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tej imprezy.

Czytaj więcej...

Bezpłatne kursy zawodowe, staże i praca

TARRToruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje bezpłatne kursy w zawodzie: operator obrabiarek skrawających (683 godziny) lub operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych (715 godzin) zakończone egzaminem państwowym. Po zakończeniu kursów osoby  zostaną skierowane na płatny staż oraz otrzymają pomoc w znalezieniu pracy. Uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendium szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu oraz badań lekarskich.

Czytaj więcej...

Mammobus w powiecie tucholskim

mammoMammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Czytaj więcej...

Kęsowo zdobyło „Podwórko Nivea”

podworka-niveaNiezmiernie miło nam poinformować, że spośród prawie 1000 lokalizacji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu, Kęsowo znalazło się w na 14 miejscu. Przez prawie miesiąc mieszkańcy naszej gminy oddawali codziennie głos na naszą lokalizacje, dzięki czemu powstanie plac zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w oddawanie głosów.

Niezmiernie miło nam poinformować, że spośród prawie 1000 lokalizacji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu, Kęsowo znalazło się w na 14 miejscu. Przez prawie miesiąc mieszkańcy naszej gminy oddawali codziennie głos na naszą lokalizacje, dzięki czemu powstanie plac zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w oddawanie głosów.

Ćwiczenie renegade

Wsyrena dniach 7-9 czerwca 2016 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Zgłoszenia na Historyczny Pochód Borowiaków 2016

Pochod 2016Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w organizację V Historycznego Pochodu Borowiaków poprzez przygotowanie prezentacji postaci historycznych, miejsc lub wydarzeń dotyczących historii Borów Tucholskich. To od nas wszystkich zależy, czy zdołamy w ciekawy i atrakcyjny sposób kontynuować i wzbogacać tę żywą lekcję historii jednoczącą wszystkie osoby i instytucje, którym zachowanie tradycji i poczucia wspólnoty Borów Tucholskich leży na sercu.

Czytaj więcej...

X Piknik Historyczny

plakat piknik 2016 thunibJuż po raz dziesiąty mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Piknik Historyczny" w Gminie Kęsowo, który w tym roku odbędzie się 4 czerwca. W programie m.in. inscenizacja historyczna, występ kabaretu, grup tanecznych, zabawa taneczna oraz wiele innych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie na temat transplantologii

plakat malgorzata thunibMałgorzata Rejdych to jedna z najdłużej żyjących kobiet po przeszczepie serca w Polsce. Na spotkaniu w Kęsowie, będzie mówiła jak wygląda życie przed przeszczepem i jak radzić sobie z akceptacją nowego organu. Jej spotkania szczególnie z młodzieżą wnoszą wiele informacji na temat: procedur związanych z oddaniem organów a także zgodą rodziny na takie czynności. Jest to bardzo ciekawa lekcja na przyszłość. I co najważniejsze, kontakt z osobą, która po przeszczepie serca jest zdrowa i żyje normalnie.

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca br. o godzinie 830 w hali Zespołu Szkół w Kęsowie.

Czytaj więcej...

XX Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 25 maja br. (środa) o godzinie 1300 w WDK Kęsowo zwołana została XX Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

"Historia dźwięków XX wieku"

plakat muzyka XX wiek thunibHistoria dźwięków XX wieku - pod terminem „muzyka popularna” ukrywa się wiele gatunków, rytmów, wiele popkultur i stylów w wykonaniu Emilii Czekały oraz Kuby Kujawy.

Podczas recitalu spróbujemy odkryć co było „pop” w poszczególnych okresach: od dwudziestolecia międzywojennego w Polsce, przez czasy, kiedy listami przebojów rządzili Beatlesi, aż do wielkich wygranych (lub właśnie przegranych!) Eurowizji. W programie m.in. Ja się boję sama spać, Fly Me to the Moon, O mnie się nie martw, All You Need Is Love, Papa Don’t Preach, Ale jestem i inne.

Czytaj więcej...

Noc w Muzeum Borów Tucholskich

plakat-2016---noc-w-muzeum thunib21 maja w godz. 1900 - 2200 zapraszamy do Muzeum Borów Tucholskich. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Historia medycyny w Borach Tucholskich".

Czytaj więcej...

Powiatowy Piknik NGO

logo pokl siec ngo200x212Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Tucholskiego zaprasza na Powiatowy Piknik NGO. Zapraszamy członków organizacji pozarządowych naszego powiatu na spotkanie w dniu 20 maja 2016 r. (piątek). Spotkajmy się w obiekcie STAREJ SZKOŁY w Trzebcinach (gmina Cekcyn).

Czytaj więcej...

Protokół strat

agroRolnicy, którzy składali wniosek o wyszacowanie strat w powodu wymarznięć mogą zgłosić się do Urzędu Gminy w celu spisania protokołu strat do dnia 15 maja 2016 r.

W celu usprawnienia prac prosimy o zabranie z sobą wniosków obszarowych.

 

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.