Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Kęsowo zdobyło „Podwórko Nivea”

podworka-niveaNiezmiernie miło nam poinformować, że spośród prawie 1000 lokalizacji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu, Kęsowo znalazło się w na 14 miejscu. Przez prawie miesiąc mieszkańcy naszej gminy oddawali codziennie głos na naszą lokalizacje, dzięki czemu powstanie plac zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w oddawanie głosów.

Niezmiernie miło nam poinformować, że spośród prawie 1000 lokalizacji zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu, Kęsowo znalazło się w na 14 miejscu. Przez prawie miesiąc mieszkańcy naszej gminy oddawali codziennie głos na naszą lokalizacje, dzięki czemu powstanie plac zabaw przy Zespole Szkół w Kęsowie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w oddawanie głosów.

Ćwiczenie renegade

Wsyrena dniach 7-9 czerwca 2016 r. odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożenia z powietrza.

Zgłoszenia na Historyczny Pochód Borowiaków 2016

Pochod 2016Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w organizację V Historycznego Pochodu Borowiaków poprzez przygotowanie prezentacji postaci historycznych, miejsc lub wydarzeń dotyczących historii Borów Tucholskich. To od nas wszystkich zależy, czy zdołamy w ciekawy i atrakcyjny sposób kontynuować i wzbogacać tę żywą lekcję historii jednoczącą wszystkie osoby i instytucje, którym zachowanie tradycji i poczucia wspólnoty Borów Tucholskich leży na sercu.

Czytaj więcej...

X Piknik Historyczny

plakat piknik 2016 thunibJuż po raz dziesiąty mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Piknik Historyczny" w Gminie Kęsowo, który w tym roku odbędzie się 4 czerwca. W programie m.in. inscenizacja historyczna, występ kabaretu, grup tanecznych, zabawa taneczna oraz wiele innych atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Czytaj więcej...

Spotkanie na temat transplantologii

plakat malgorzata thunibMałgorzata Rejdych to jedna z najdłużej żyjących kobiet po przeszczepie serca w Polsce. Na spotkaniu w Kęsowie, będzie mówiła jak wygląda życie przed przeszczepem i jak radzić sobie z akceptacją nowego organu. Jej spotkania szczególnie z młodzieżą wnoszą wiele informacji na temat: procedur związanych z oddaniem organów a także zgodą rodziny na takie czynności. Jest to bardzo ciekawa lekcja na przyszłość. I co najważniejsze, kontakt z osobą, która po przeszczepie serca jest zdrowa i żyje normalnie.

Spotkanie odbędzie się 2 czerwca br. o godzinie 830 w hali Zespołu Szkół w Kęsowie.

Czytaj więcej...

XX Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 25 maja br. (środa) o godzinie 1300 w WDK Kęsowo zwołana została XX Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

"Historia dźwięków XX wieku"

plakat muzyka XX wiek thunibHistoria dźwięków XX wieku - pod terminem „muzyka popularna” ukrywa się wiele gatunków, rytmów, wiele popkultur i stylów w wykonaniu Emilii Czekały oraz Kuby Kujawy.

Podczas recitalu spróbujemy odkryć co było „pop” w poszczególnych okresach: od dwudziestolecia międzywojennego w Polsce, przez czasy, kiedy listami przebojów rządzili Beatlesi, aż do wielkich wygranych (lub właśnie przegranych!) Eurowizji. W programie m.in. Ja się boję sama spać, Fly Me to the Moon, O mnie się nie martw, All You Need Is Love, Papa Don’t Preach, Ale jestem i inne.

Czytaj więcej...

Noc w Muzeum Borów Tucholskich

plakat-2016---noc-w-muzeum thunib21 maja w godz. 1900 - 2200 zapraszamy do Muzeum Borów Tucholskich. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem "Historia medycyny w Borach Tucholskich".

Czytaj więcej...

Powiatowy Piknik NGO

logo pokl siec ngo200x212Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Tucholskiego zaprasza na Powiatowy Piknik NGO. Zapraszamy członków organizacji pozarządowych naszego powiatu na spotkanie w dniu 20 maja 2016 r. (piątek). Spotkajmy się w obiekcie STAREJ SZKOŁY w Trzebcinach (gmina Cekcyn).

Czytaj więcej...

Protokół strat

agroRolnicy, którzy składali wniosek o wyszacowanie strat w powodu wymarznięć mogą zgłosić się do Urzędu Gminy w celu spisania protokołu strat do dnia 15 maja 2016 r.

W celu usprawnienia prac prosimy o zabranie z sobą wniosków obszarowych.

 

Straż roku 2015

plakat 115 thunibW sobotę 23 kwietnia 2016 roku na Powiatowym Zjeździe Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Tucholskiego wybrano straż roku 2015 i została nią Ochotnicza Straż Pożarna w Żalnie.

Serdecznie gratulujemy naszym druhom tak zaszczytnego wyróżnienia.

 

Harmonogram dyżurów policjantów na terenie gminy

policjaW dalszej części artykuły przedstawiamy harmonogram dyżurów policjantów na terenie naszej gminy.

Czytaj więcej...

XIX Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 28 kwietnia br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XIX Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Do przyszłego roku nastąpi zmiana nazw ulic 40-lecia PRL w Kęsowie i Żalnie.

ug tabliczkaSejm przyjął ustawę o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej. Przewiduje ona, że nazwy m.in. ulic, mostów i placów, nadawane przez jednostki samorządu terytorialnego, nie mogą upamiętniać osób, organizacji, wydarzeń lub dat symbolizujących komunizm lub inny ustrój totalitarny, ani w inny sposób takiego ustroju propagować.

Zgodnie z tą ustawą Rada Gminy w Kęsowie ma obowiązek do przyszłego roku zmienić nazwy ulic 40-lecia PRL w Kęsowie i  Żalnie.

Czytaj więcej...

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta-rencisty za rok 2015

krusKRUS informuje, że z dniem 2 maja 2016 r. upływa termin składania zeznań podatkowych o wysokości osiągniętego dochodu w 2015 r. (formularz PIT-36 lub PIT-37).

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w zdecydowanej większości przypadków, tj. za ok. 1.128,3 tys. emerytów i rencistów, rozliczyła podatek i przekazała tym świadczeniobiorcom roczne obliczenie podatku przez organ rentowy (formularz PIT-40A).

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.