Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ważne - zmiany w decyzjach dotyczących nawałnicy - kolejna ocena

W załączeniu umieszamy pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z dnia 18 grudnia 2017 r.,dotyczącego ponownego szacowania strat w budynkach mieszkalnych lub gospodarczych powstałych w wyniku nawałnicy.

Czytaj więcej...

Od 1 grudnia 2017 r. obowiązują nowe kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2017 r. zmieniają się kwoty przychodów decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych.

 

 

Czytaj więcej...

Remont drogi Nowe Żalno - Stobno

ug tabliczkaW związku z remontem drogi powiatowej Nowe Żalno - Stobno, Rejon Dróg Powiatowych w Tucholi informacje, iż w dniach od 29.11.2017 do 01.12.2017 r. będą występowały utrudnienia w ruchu.

 

 

Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa

Drodzy mieszkańcy wsi, liderzy, sołtysi, samorządowcy, serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”. Przedsięwzięcie realizowane jest przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przy współpracy z Samorządami Województw. Patronat medialny objął miesięcznik „Gazeta Sołecka”.

Ideą konkursu jest aktywizacja społeczności wiejskich na rzecz podejmowania inicjatyw, które służą wzmocnieniu wspólnoty mieszkańców oraz korzystnie wpływają na warunki życia na wsi. Celem konkursowej promocji oraz prezentacji nagrodzonych i wyróżniających się zgłoszeń będzie m.in.:
– upowszechnienie wiedzy oraz informacji w zakresie realizacji projektów służących aktywizacji lokalnej społeczności, sfinansowanych w sołectwach w ramach funduszu sołeckiego,
– krzewienie dobrych praktyk, wymiana doświadczeń, prezentacja wsi jako miejsca do życia i rozwoju społeczno-zawodowego,
– popularyzowanie w środowiskach wiejskich informacji i wiedzy w zakresie możliwości, jakie stworzyło wejście w życie ustawy o funduszu sołeckim.

Czytaj więcej...

Przedsiębiorco odbierz list z ZUS

Logo ZUSZUS zakończył wysyłkę ponad 3,6 mln listów do płatników składek z informacją o nowym indywidualnym numerze składkowym. Niestety aż 90 tys. z wysłanych listów nie została odebrana.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego

Logo Morenka LSR2015 234 215x94Stowarzyszenie Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na realizację operacji polegającej na podejmowaniu lub rozwoju działalności gospodarczej w ramach środków z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

Odwołanie od decyzji GOPS - nawałnica

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie informuje, iż istnieje możliwość ponownego szacowania strat w budynkach mieszkalnych lub gospodarczych powstałych w wyniku nawałnicy w dniu 11 sierpnia 2017r. przez osoby znajdujące się na liście Wojewody, mających uprawnienia rzeczoznawców majątkowych. W załączenia pisma dotyczące możliwości zmiany decyzji oraz lista rzeczoznawców.

Czytaj więcej...

Rolniku bądź bezpieczny podczas poruszania się po drogach publicznych!

krusJesienią wcześniej zapada zmierzch, częściej pada deszcz, a rano długo utrzymuje się mgła. Te zjawiska powodują, że użytkownicy dróg, głownie piesi i rowerzyści, są mniej widoczni, a tym samym bardziej niż o innej porze roku narażeni są na potrącenia czy przejechanie przez pojazdy.

Czytaj więcej...

Uproszczone procedury budowlane

LogotypMIBpionW związku z nawałnicami, które w ostatnim czasie przeszły nad terytorium Polski, należy wskazać, że istnieje możliwość stosowania uproszczonych procedur budowlanych wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 sierpnia 2001 r. o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1067), w przypadku odbudowy, remontu i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku powodzi, wiatru, osunięcia ziemi lub działania innego żywiołu.

Czytaj więcej...

Ciągnik rolniczy marki URSUS

ursusGmina Kęsowo przeznacza do sprzedaży ciągnik rolniczy marki URSUS U1012, rok produkcji 1990. Silnik do kapitalnego remontu. Pojazd nie posiada ważnego przeglądu technicznego. Cena wywoławcza 6 000 zł. Pisemne oferty zakupu proszę składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Kęsowie do 31 października 2017 roku.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu 881443601

Osoby zainteresowane składaniem wniosków na rozwój działalności gospodarczej

lgdPartnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza na specjalistyczne konsultacje biznesplanów w dniach 19 października 2017r. w godz. od 09:00 do 13:00 oraz 20 października 2017r. w godz. od 9:00 do 13:00.

Udział w konsultacjach możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (52 3361213) z biurem Partnerstwa daty i godziny konsultacji. Bez wcześniejszej rejestracji możliwość skorzystania ze specjalistycznej konsultacji biznesplanu będzie utrudniona.

III Przegląd Piosenki Jesiennej

Przeglad PiosenkiWiejki Dom Kultury w Kęsowie zaprasza na III Przegląd Piosenki Jesiennej Kęsowo 2017, który odbędzie się 14 października o godzinie 10:00. Szczegółowe informacje w WDK.

Pliki do pobrania:
Karta zgłoszenia
Regulamin konkursu

Zakaz wstępu do parków i lasów stanowiących własność Gminy Kęsowo

Bez nazwy 1Zgodnie z Zarządzeniem Nr 61/2017 Wójta Gminy Kęsowo z dnia 25 września 2017 r. na terenie parku w Kęsowie, Przymuszewie i do lasów stanowiących własność Gminy Kęsowo obowiązuje zakaz wstępu. Zakaz obowiązuje do odwołania.

 

 

 

Wichajstry i dinksy, czyli granty z EFS

lgdPartnerstwo Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków z Lokalnej Strategii Rozwoju „Dekel do borowiackiej grapy” na realizację projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Data: 2 października 2017r. (poniedziałek), godzina: 12.00, miejsce: Książnica Tucholska; Tuchola, ul. Pocztowa 7b, sala nr 8

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.