Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Indywidualne zabiegi rehabilitacyjne w domu pacjenta

thunib rehabilitacjaStowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa ogłasza nabór dzieci i młodzieży w wieku 0 – 18 lat do realizacji zadania publicznego pod nazwą Wspieranie dostępu dzieci i młodzieży do wczesnej wielospecjalistycznej interwencji w niepełnosprawność z projektu Naprzeciw niepełnosprawności w ramach którego przeprowadzone zostaną indywidualne zabiegi rehabilitacyjne w domu pacjenta w ilości 10 godzin.

Czytaj więcej...

Nieodpłatna zbiórka zużytego sprzętu

smieci1 thunibInformujemy, że w sobotę 17 maja 2014 r. od godzimy 700 odbędzie się bezpłatny obiór zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz odpadów wielkogabarytowych we wszystkich miejscowościach naszej gminy.

Czytaj więcej...

Bezpłatne warsztaty dla mieszkańców gminy

thunib zumba"Organizacja warsztatów sportowych ( aerobic , zumba, nording walking), zajęć dla cheerladers oraz warsztatów kulinarnych dla mieszkańców gminy Kęsowo” - taki tytuł ma projekt przeprowadzany przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa, dzięki któremu mieszkańcy naszej gminy będą mieli możliwośc bezpłatnego uczestnictwa w wielu ciekawych warsztatach oraz zajęciach.

Pierwsze warsztaty kulinarne odbędą się 5 maja, natomiast zajęcia z aerobiku oraz zumby 6 maja.

Czytaj więcej...

Warsztaty kulinarne

logo stowarzyszenieStowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kęsowa informuje, iż w ramach projektu „Organizacja warsztatów sportowych (aerobic, zumba, nordic walking), zajęć dla cheerladers, oraz warsztatów kulinarnych dla mieszkańców gminy Kęsowo zaprasza na warsztaty kulinarne. Szczegóły w załączeniu.

Czytaj więcej...

Aerobik oraz zumba

logo stowarzyszenieStowarzyszenie na rzecz Rozwoju Kęsowa informuje, iż w ramach projektu „Organizacja warsztatów sportowych (aerobic, zumba, nordic walking), zajęć dla cheerladers, oraz warsztatów kulinarnych dla mieszkańców gminy Kęsowo zaprasza na aerobik oraz zumbę . Szczegóły w załączeniu.

Czytaj więcej...

FX Energy poinformowała o udanym teście przepływu gazu ziemnego w odwiercie Tuchola 4K pod Obrowem w Gminie Kęsowo

wieza thunibPrace badawcze przeprowadzono na 70 metrowym odcinku odwiertu. Podczas badań osiągnięto przepływ gazu w ilości 141. tys., 212 tys. oraz 283 tys. metrów sześciennych na dobę. Na zakończenie badań osiągnięto finalnie 311 tys. metrów sześciennych. Obecnie kontynuowane będą dalsze prace wiertnicze. Celem spółki będzie w następnej kolejności zbadanie drugiego odcinka odwiertu. Zespół techniczny analizuje obecnie uzyskany przepływ surowca i ciśnienie osiągnięte podczas testu, które posłużą one do wykonania oceny potencjalnych możliwości eksploatacyjnych.

Czytaj więcej...

Komunikat o zagrożeniu upraw roślin

piorinPlantacjom pszenżyta ozimego zagraża septorioza paskowana liści. Decyzję o sposobie i terminie zwalczania septoriozy paskowanej liści na pszenżycie ozimym należy podjąć po przeprowadzeniu obserwacji. 

Objawy porażenia mogą pojawić się na pszenżycie ozimym już jesienią.

Czytaj więcej...

"Cudowne" Bory Tucholskie czekają na Twój głos!

POLSKA PIEKNIEJEBory Tucholskie znalazły się w finale konkursu ‘Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich’. Od internautów zależy, czy otrzymają też nagrodę publiczności. Zapraszamy do głosowania!

Głosować można do 2 maja 2014 r. na stronie www.polskapieknieje.gov.pl. Projekt „Bory Tucholskie – w labiryntach natury" nominowany jest w kategorii "Turystyka aktywna". Jego celem było wzmocnienie pozycji tego regionu na turystycznej mapie Polski.

ZAGŁOSUJ:http://polskapieknieje.gov.pl/projekt/bory-tucholskie-w-labiryntach-natury-wzmocnienie-pozycji-regionu-borow-tucholskich-na-turystycznej-mapie-polski

 

Czytaj więcej...

2 maja 2014 r. - GOPS w Kęsowie będzie nieczynny

gops logoUprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja 2014 r. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie będzie nieczynny.

2 maja został wyznaczony dniem wolnym od pracy za przypadające święto w dniu 3 maja 2014r., zgodnie z Zarządzeniem Kierownika GOPS w Kęsowie z dn. 14 kwietnia 2014 r.

 

 

 

Pożyczki dla Podmiotów Ekonomii Społecznej z województwa kujawsko-pomorskiego

kpfpOd 01 kwietnia 2014 roku rozpoczyna swoją działalność Punkt Konsultacyjno-Doradczy w zakresie pożyczek i poręczeń dla organizacji pozarządowych.

Projekt jest współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach zadania publicznego pod nazwą „Fundusz pożyczkowy szansą dla NGO – prowadzenie punktu konsultacyjno-doradczego”.

Czytaj więcej...

Konkurs na Palmę Wielkanocną

plakat palma 2014 thunibWDK i GBP w Kęsowie ogłasza konkurs na Palmę Wielkanocną, tworzoną wspólnie w małych społecznościach (grupy przedszkolne, klasowe, świetlicowe, biblioteczne, rodziny, KGW). Palmy powinny być wykonane samodzielnie zgodnie z tradycją ludową z tworzyw naturalnych i bibuły.

Czytaj więcej...

Światowy Dzień Zdrowia

kleszczŚwiatowy Dzień Zdrowia obchodzony jest każdego roku 7 kwietnia. W roku 2014 tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia będą choroby przenoszone przez wektory.

Wektory to organizmy, które są przenosicielami patogenów i pasożytów. Poprzez wędrówkę i kontakt z otoczeniem przenoszą groźne drobnoustroje na inne organizmy, często na ludzi. W ten sposób mogą wywoływać choroby, które zagrażają zdrowiu lub życiu człowieka. Przykładem wciąż groźnej choroby pasożytniczej jest malaria, która w 2010 roku pochłonęła 660 000 ofiar. Do chorób przenoszonych przez wektory, występujących w naszym województwie należą odkleszczowe zapalenie mózgu oraz borelioza.

Czytaj więcej...

Informacje dla rolników

krusW okresie wakacji 2014 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczony w Kasie.

Uchwałą nr 7 Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z 12 marca 2014 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II i III kwartale 2014 r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegająca temu ubezpieczeniu. Osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

Czytaj więcej...

Patron Zespołu Szkół w Kęsowie

logo zs kesowoW dniu 22 marca 2014 roku nastąpiło nadanie imienia księdza kanonika Józefa Swobodzińskiego, Zespołowi Szkół w Kęsowie.

Pierwsza część uroczystości zaczęła się o godzinie 1000 mszą świętą w kościele w Kęsowie, którą poprowadził biskup pelpliński Ryszard Kasyna. Następnie w asyście Orkiestrze Lasów Państwowych w Tucholi nastąpił przemarsz do hali sportowej zespołu szkół, gdzie odbywała się dalsza część tego niezwykłego wydarzenia.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.