Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Spotkanie z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Jarosławem Katulskim

SejmInformujemy, iż w dniu 17 marca 2014 r. od godziny 1100, w siedzibie Urzędu Gminy w Kęsowie odbędzie się spotkanie z Posłem na Sejm Rzeczypospolitej Jarosławem Katulskim.

Serdecznie zapraszamy…

 

 

 

 

Wiertnia Tuchola 4K pod miejscowością Obrowo

wieza thunibDzisiaj na wiertni Tuchola 4 K pod miejscowością Obrowo na terenie gminy Kęsowo odbyło się spotkanie prezesa zarządu FX Energy w Polsce Zbigniewa Tatys, zastępcy dyrektora ds. wierceń Grupy PGNIG firmy Exalo Mariana Jamka z wójtem Gminy Kęsowo Radosławem Januszewskim w celu zapoznania gospodarza gminy o postępach prac geologicznych.

Na obecnym etapie firma Exalo poszukująca węglowodorów dla kontrahenta Fx Energy znajduje się na głębokości 700 metrów. Tempo prac jest zadawalające i odbywa się bez zakłóceń. Są nadzieje, że odwiert ten potwierdzi wielkość ewentualnego złoża węglowodorowego oraz zasadność dalszych prac poszukiwawczych w tym rejonie.

Czytaj więcej...

Dyżur pracowników Urzędu Skarbowego w Tucholi w siedzibie naszej gminy

pitW ramach akcji SZYBKI PIT w dniu 25 marca br. w godzinach od 1100 do 1600 pracownicy Urzędu Skarbowego w Tucholi będa pełnili jednodniowy dyżur w siedzibie urzędu gminy.

W czasie dyżuru podatnicy będą mogli pobrać formularze podatkowe, a pracownicy pomogą wypełnić zeznanie jak również złożyć zeznanie podatkowe PIT za pośrednictwem aplikacji e-deklaracje.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego, informacji od płatników (zakładów pracy) o uzyskanych dochodach za 2013 r., dokumentów potwierdzających odliczenia. Ponadto w celu przekazania zeznania drogą elektroniczną należy znać kwotę przychodu z zeznania za 2012 r.

 

„Nie daj się wkręcić”

nie daj sie wkrecic Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego od ponad 20 lat prowadzi działania zwiększające bezpieczeństwo w środowisku pracy i życia rolników. Służą one eliminowaniu zagrożeń wypadkami w gospodarstwach rolnych, ograniczaniu ich liczby i skutków. Wśród wypadków zgłaszanych do KRUS połowa z nich to upadki, m.in. na śliskich, nieuprzątniętych nawierzchniach, ze schodów bez barierek zabezpieczających, z drabin, a także w wyniku używania przez poszkodowanych nieodpowiedniego obuwia. Z tego powodu w ostatnich latach wiele działań szkoleniowych i informacyjnych KRUS przeprowadzano pod hasłem: „Upadek to nie przypadek”.

Czytaj więcej...

Obwieszczenie Wójta Gminy Kęsowo z dnia 10 lutego 2014 r.

o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego

Pliki do pobrania:

Obwieszczenie

Chroń najcenniejszy skarb – swoją tożsamość!

dowodZgodnie z obowiązującymi przepisami prawa nikt nie może zatrzymywać cudzego dowodu osobistego bez podstawy prawnej.

A kto się tego dopuści, zgodnie z art.55 ust.1.pkt.2 ustawy z dnia 10 kwietnia 1974 r. o ewidencji ludności i dowodach osobistych (Dz. U. z 2006 roku Nr 139, poz. 993 ze zm.), podlega karze ograniczenia wolności albo karze grzywny.

Czytaj więcej...

XII Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

logo BGRKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza zasady udziału w XII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2014.
Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Tradycyjnie adresatami konkursu są dwie kategorie podmiotów – zakłady produkcyjne oraz osoby fizyczne prowadzące indywidualną produkcyjną działalność rolniczą. W kategorii gospodarstw indywidualnych organizatorami konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Państwowa Inspekcja Pracy.

Czytaj więcej...

Zaszczep w sobie chęć szczepienia!

pis1Zaszczep w sobie chęć szczepienia - to ogólnopolska akcja informacyjna, której celem jest m. in. wskazanie społeczeństwu korzyści wynikających ze szczepień ochronnych oraz podniesienie poziomu wiedzy w zakresie umiejętności zapobiegania chorobom zakaźnym, którym można przeciwdziałać na drodze szczepień ochronnych.

Akcja realizowana jest poprzez uruchomienie strony internetowej, na której zamieszczane będą rzetelne informacje na temat szczepień skierowane do różnych grup odbiorców - szczepienia.gis.gov.pl

 

 

Zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej

oilUprzejmie informujemy, iż w 2014 r. producent rolny może składać do wójta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu lub współposiadaniu tego producenta rolnego (w tym dzierżawcy) wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej do wysokości limitu zwrotu, który w 2014 r. wynosić będzie 81,70 zł/ha, w dwóch terminach, tj.

  • od 1 lutego 2014 r. do 28 lutego 2014 r. producent rolny składa odpowiedni wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.,
  • od 1 sierpnia 2014 r. do 1 września 2014 r. producent składa wniosek o zwrot podatku akcyzowego wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r.

Czytaj więcej...

Informacja o stanie dróg krajowych

lod

Zgodnie z informacją przekazaną przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowegio w Bydgoszczy, zawiadamiam, że istnieje możliwość uzyskania telefonicznie informacji o stanie (przejezdności) dróg krajowych.

Informacje można uzyskać z telefonu komórkowego pod numerem 19111 , w przypadku braku połączenia numer ten poprzedzić prefixem O (Stosowanie prefixu wymuszają niektórzy z operatorów sieci komórkowych).

 

Przewiduje się wystąpienie burz z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie z gradem.

Prognozowana wysokość opadów od 5 mm do 15 mm, lokalnie od 20 mm do 25 mm. Wiatr

w porywach do 75 km/h.

Marszałkowski Bal Dobroczynny 2014

banerek-balPodopieczni Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych w Izbicy Kujawskiej i Specjalnego Ośrodka Wychowawczego we Włocławku będą beneficjentami wpływów z Marszałkowskiego Balu Dobroczynnego 2014. To najbardziej prestiżowe w naszym regionie wydarzenie tegorocznego karnawału odbędzie się 18 stycznia w reprezentacyjnych salach toruńskiego Dworu Artusa.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o otwartym konkursie

sport thunibWójt Gminy Kęsowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2014 roku przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferach:

  • Upowszechniania i rozwoju sportu i rekreacji
  • Upowszechniania kultury i sztuki,

 

Czytaj więcej...

W związku z rezygnacją Zespołu Power Play z wykonania koncertu w dniu 07.06.2014 ponownie zapraszam do składania ofert

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zapotrzebowaniem na usługę polegającą na obsłudze muzycznej przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR z projektu „Organizacja VIII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

24 grudnia 2013 r. Urząd Gminy będzie nieczynny

kluczeInformujemy, iż dnia 24 grudnia 2013 r. Urząd Gminy w Kęsowie będzie nieczynny.

W razie konieczności rejestracji zgonu w dniu 24 grudnia, prosimy o kontakt po nr telefonu 730 253 730

 

 

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.