Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dodatkowy pojemnik na popiół

smieci thunibUrząd Gminy Kęsowo informuje, że istnieje możliwość otrzymania BEZPŁATNIE dodatkowego pojemnika na popiół.

Doatępnych jest 100 pojemników. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zainteresowani mieszkańcy gminy Kęsowo mogą zgłaszać zapotrzebowanie na taki pojemnik do dnia 29 listopada 2013 r. w UG w Kęsowie przy ul. Głównej 11 – biuro nr 5 lub telefonicznie (52) 33 44 091 wewnętrzny 15.

 

Indywidualny Turniej Brydża Sportowego

DSC 0111W dniu 27 października po raz kolejny w Wiejskim Domu Kultury odbył się Indywidualny Turniej Brydża Sportowego o mistrzostwo Gminy Kęsowo oraz o puchar Wójta Gminy Kęsowo.

Jak miało to miejsce w poprzednich latach turniej cieszył się dużym zainteresowaniem zawodników zarówno z naszej gminy jak i spoza niej.

Czytaj więcej...

Utrudnienia na ul. Karpackiej w Kęsowie

zamknieteInformujemy, iż związku z modernizacją ul. Karpackiej w Kęsowie, w dniach 21.10.2013 r. do 27.10.2013 r. odcinek ten będzie nieprzejezdny.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

 

Modernizacja drogi rolniczego użytkowania – ulicy Karpackiej w Kęsowie

kaprackaDzięki dofinansowaniu z FOGR rozpoczęła się modernizacja drogi rolniczego użytkowania – ulicy Karpackiej w Kęsowie o długości ponad 1 km. W ramach przebudowy zostanie nałożona nowa nawierzchnia mineralno-asfaltowa wraz ze zjazdami do posesji oraz zostaną wykonane umocnienia pobocza jezdni kruszywem kamiennym.

Planowany termin zakończenia przewidziano na koniec października bieżącego roku.

Więcej informacji o inwestycjach na www.inwestycje.kesowo.pl

Pokaz najnowocześniejszych maszyn i sprzętu do zbiorów i uprawy kukurydzy

kukurydzaDnia 11 października (piątek) od godz. 1100 w Brzuchowie odbędzie się organizowany przez
PR-H w Wieszczycach pokaz najnowocześniejszych maszyn i sprzętu do zbiorów i uprawy kukurydzy.

Ponadto, rolników czekają także inne niespodzianki m.in. przejazd quadem lub Kawasaki Mule.

Serdecznie zapraszamy.

Czytaj więcej...

Ważne dla osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem

krusOd 1 września 2013 r. obowiązują przepisy umożliwiające finansowanie z budżetu państwa składek na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w okresie sprawowania osobistej opieki nad dzieckiem własnym, swojego małżonka, lub dzieckiem przysposobionym za niżej wymienione osoby: *rolnika i domownika podlegającego ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu z mocy ustawy albo na wniosek, *rolnika i domownika, który nie podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników, *osobę będącą członkiem rodziny rolnika lub domownika, która nie spełnia warunków do podlegania ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Czytaj więcej...

Przebudowa WDK oraz budowa dróg osiedlowych w Kęsowie

WDK thunibW ostatnim czasie rozpoczęły się dwie inwestycje w Kęsowie.

Pierwszą z nich jest rozbudowa Wiejskiego Domu Kultury, dzięki której budynek zostanie powiększony o ponad 141 m2 oraz dodatkową salę. Termin zakończenia Inwestycji planowany jest do dnia 14.03.2014 r.

Drugą natomiast jest przebudowa ulicy Słonecznej, Dębowej i Zaułek z kostki betonowej, której termin zakończenia przewidziano na 15.11.2013 r.

Więcej informacji na: www.inwestycje.kesowo.pl

Historyczny Pochód Borowiaków

HPB2012Powiat Tucholski zaprasza 21 września do Tucholi, gdzie już po raz drugi odbędzie się Historyczny Pochód Borowiaków. Pochód wyruszy o godz. 14:00 sprzed Starostwa na ul. Pocztowej, a zakończy się w parku Zamkowym. W pierwszym Pochodzie, który przeszedł ulicami Tucholi udział wzięło ok. 300 osób.

Goście oglądający barwny przemarsz mieli okazję zapoznać się z historią regionu od czasów wczesnośredniowiecznych, aż do współczesności. Mieszkańcy przebrali się za postacie historyczne (np. Komtur Krzyżacki Henryk von Schwelborn, Królowa Konstancja Habsburg, czy ks. ppłk Wrycza) oraz bohaterów legend (np. św. Małgorzata i Borowa Ciotka). Były grupy rekonstrukcyjne prezentujące średniowiecznych wojów, wojska krzyżackie, czy też wojska z czasów II wojny światowej.

Czytaj więcej...

Problemy techniczne z dostrojeniem swoich telewizorów do odbioru TVP Bydgoszcz i TVP Info

TVP Bydgoszcz1 września br. uruchomiono nowy kanał pod nazwą TVP Bydgoszcz. Codziennie nadaje 18 godzin programu. Oferuje programy przygotowywane przez dziennikarzy bydgoskiego ośrodka TVP oraz innych oddziałów Telewizji Polskiej. Program TVP INFO jest odrębnym kanałem informacyjnym.

Sygnał TVP Bydgoszcz jest dostępny w naziemnej telewizji cyfrowej na MUX 3 (kanał 36) . TVP Bydgoszcz można również oglądać na platformach cyfrowych nc+ na pozycji 220 oraz Polsacie Cyfrowym pod numerem 196.

Zajęcia z tańca nowoczesnego

danceWiejski Dom Kultury w Kęsowie ogłasza zapisy uzupełniające na zajęcia z tańca nowoczesnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapisów można dokonać w WDK w Kęsowie bądź pod numerem tel. 52 334-40-44, 535 363 677.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godz. 1600 – 1800.

Zajęcia prowadzi instruktor: Paweł Tomaszewski oraz Natalia Wierzbicka ze szkoły tańca Gest z Bydgoszczy

Fotorelacja z Dożynek Gminnych 2013

thunibZapraszamy Państwa do zapoznania się z fotorelacją z Dożynek Gminnych 2013.

 

 

Czytaj więcej...

Mój pierwszy krok w Internecie

latarnicy 2013Rusza kolejna edycja bezpłatnych zajęć dla osób 40 + : "Mój pierwszy krok w Internecie" (w ramach Polski Cyfrowej Równych Szans).

Spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 12.09.2013r. (czwartek) godz. 17:00 Wiejski Dom Kultury w Kęsowie.

Daj sobie szansę - świat komputerów i internetu i nie jest taki straszny.

Więcej informacji o projekcie: https://latarnicy.pl

Badanie mammograficzne

20110511101Badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) to najskuteczniejsza metoda wykrywania wczesnych objawów raka piersi. Już niebawem takie badanie można będzie wykonać w mammobusie FADO Centrum Usług Medycznych, należącym do grupy LUX MED, który odwiedzi powiat tucholski.

 

Czytaj więcej...

Zmiany w zasiłku macierzyńskim od 1 września 2013 r.

krusOd 1 września 2013 r. poszerza się krąg osób, którym będzie przysługiwał zasiłek macierzyński z KRUS. Zmiany wprowadzone od tej daty dotyczą tych rolników (domowników), którzy przyjęli dziecko na wychowanie, w tym w ramach rodziny zastępczej, w wieku wyższym niż 1 rok oraz którzy przyjęli dziecko na wychowanie w ramach rodziny zastępczej.

Czytaj więcej...

Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych

wsparcieGmina Kęsowo ogłasza nabór do projektu „Wsparcie środowiska osób niepełnosprawnych z terenów wiejskich i małomiasteczkowych” poprowadzonego przez Fundację Pomocy Matematykom i Informatykom Niesprawnym Ruchowo.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się osobiście u Pani Moniki Trzeciak w Urzędzie Gminy w Kęsowie pok. nr 7 lub telefonicznie 52 3344091 wew.17. Zgłoszenia przyjmujemy od 19 sierpnia 2013 roku. Liczba miejsc ograniczona.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.