Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Konkurs pn. „ Najpiękniejsza zagroda i posesja”

zagroda 2013Uczestnikiem może być każdy właściciel lub użytkownik nieruchomości znajdującej się na terenie gminy Kęsowo, który w ostatnich 3 latach nie został nagrodzony w poprzednich edycjach konkursu.

Aby wziąć udział w konkursie należy do 9 sierpnia 2013 roku dokonać zgłoszenia.

Czytaj więcej...

Przebudowa odcinka drogi powiatowej w miejscowości Żalno

23 07 2013 1Rozpoczęła się przebudowa drogi powiatowej w Żalnie. Zadanie jest kontynuacją inwestycji zrealizowanej w 2010 r. pn. „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1010C w miejscowości Żalno (I etap)”. Długość remontowanego odcinka to 963,5 m. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1 192 000 złotych, natomiast wkład własny gminy to 596 000 złotych.
Przedsięwzięcie jest dofinansowane z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Planowany termin zakończenia prac został przewidziany do końca października 2013 roku. Za utrudnienia w ruchu kołowym przepraszamy.

Więcej informacji: inwestycje.kesowo.pl

Modernizacja ul. Karpackiej w Kęsowie

FOGR1W dniu 18 lipca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu wójt Gminy Kęsowo Radosław Januszewski wraz ze skarbnikiem gminy Magdaleną Adamczyk podpisali umowę na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych długości 1 km – ulicy Karpackiej w Kęsowie. Wysokość dofinansowania ze strony Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych Województwa Kujawsko – Pomorskiego wyniesie 170 tys. zł, a inwestycja będzie wykonana do 30 października 2013 roku.

Przedsięwzięcie na które podpisano umowę będzie stanowiło drugi kilometr wyremontowanych dróg gminnych na terenie Gminy Kęsowo w tym roku, a w najbliższym czasie ogłoszony zostanie również przetarg na przebudowę ulic Słonecznej, Dębowej i Zaułek w Kęsowie.

Ranking Rzeczpospolitej 2013

rzeczpospolitaGmina Kęsowo w tegorocznym rankingu Rzeczpospolitej (tzw. złota setka) zajęła 77 miejsce w kategorii gmin wiejskich.

Wręczenia wyróżnień nastąpiło 17 lipca 2013 roku w siedzibie Rzeczpospolitej w Warszawie, a dokonali tego Jerzy Buzek przewodniczący kapituły oraz Redaktor Naczelny Rzeczpospolitej Bogusław Chrabota.

Samorządy oceniane były w dwóch etapach . Pierwszy przeprowadzony był na podstawie badań z Ministerstwa Finansów w drugim dołożone były dodatkowe informacje nadesłane przez wcześniej wytypowane samorządy. W pierwszym etapie na podstawie danych z Ministerstwa Finansów wyłoniono 564 samorządy (250 gmin wiejskich), które zostały zakwalifikowane do drugiego etapu.

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zapotrzebowaniem na usługę polegającą na obsłudze muzycznej przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR z projektu „ Organizacja VIII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

Posumowanie oraz galeria z VII Pikniku Historycznego

plakat piknik 2013 thunibJuż po raz siódmy odbył się Piknik Historyczny w Gminie Kęsowo. Wydarzenie miało miejsce 8 czerwca 2013 roku przy schronie bojowym „Lisia Góra”. Ponownie mogliśmy obejrzeć inscenizację historyczną oraz podziwiać sprzęt wojskowy użyty przez grupę rekonstrukcyjną stowarzyszenia „Historia i Pamięć”. Nie zabrakło lokalnych wypieków i tradycyjnej grochówki.

Zabawę uświetniły występy takich zespołów jak „The Postman” oraz "Łukash".

Czytaj więcej...

Otwarcie "Wioski kwiatowej"

wioska kwiatowa otwarcieStowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno zaprasza na otwarcie "Wioski kwiatowej", które odbędzie się 15 czerwca 2013r. o godzinie 1500 w Żalnie.

W trakcie programu artystycznego słodki poczęstunek, kwiatowe atrakcje kulinarne i plenerowe.

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zapotrzebowaniem na usługę polegającą na obsłudze muzycznej przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR z projektu „ Organizacja VIII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

VII Piknik Historyczny

plakat piknik 2013 thunibJuż po raz siódmy mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Piknik Historyczny" w Gminie Kęsowo.

W inscenizacji wezmą udział oddziały żołnierzy polskich oraz niemieckich starając się odtworzyć walki na "pozycji Rytel", które miały miejsce w roku 1939. Oprócz efektownych pokazów pirotechnicznych, będzie można zobaczyć także broń z czasów II Wojny Światowej m.in. działo przeciwpancerne, moździerze, granatniki, broń maszynową oraz ręczną powtarzalną.

Na tegorocznym pikniku zagrają zespoły: The Postman oraz Łukash.

Oczywiście na pikniku nie zabraknie lokalnych wypieków oraz grochówki z kuchni polowej.

Czytaj więcej...

Wybory uzupełniające do Rady Gminy

rada gminyW dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne zakończenie wyborów uzupełniających do Rady Gminy Kęsowo w okręgu wyborczym nr 3 dla obsadzenia 1 mandatu.

Nową radną została Pani Justyna Banaszek.

Serdecznie gratulujemy..

 

 

 

Bezpłatne porady prawne

pcprPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, informuje, że w dniu 29 maja 2013r. w Urzędzie Gminy w Kęsowie (sala nr 8) w godzinach od 930 – 1130 będzie przyjmował prawnik w ramach projektu pilotażowego „tworzenie i rozwijanie standardów usług pomocy i integracji społecznej”.

Porady przeznaczone są dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz dla rodzin z dziećmi.

Osoby, które chciałyby skorzystać z porady prawnej proszone są o kontakt telefoniczny lub osobisty z PCPR w Tucholi nr tel. 052 559 02 19 – Pani Hanna Zielinska, pok. 008. 

Porada jest bezpłatna!!!

 

 

Deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

smieci thunibDo dnia 15.06.2013 r. należy złożyć deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Druki dostępne są na stronie naszej internetowej, w Urzędzie Gminy Kęsowo ( pokój nr 5) i u sołtysów wsi.

Pliki do pobrania: Wzór deklaracji

Urząd Gminy organizuje w podanych niżej terminach spotkania celem wydawania i pomocy w wypełnianiu deklaracji. 

Czytaj więcej...

Dzień dziecka

dzien dziecka 2013Serdecznie zapraszamy na imprezę zorganizowaną z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 30 maja od godziny 15:00 w parku w Kęsowie.

Zapisy dla dzieci i młodzieży na sołecki turniej piłki nożnej odbywają się w WDK w Kęsowie, gdzie dostępna jest karta zgłoszeniowa i regulamin turnieju. Zapisy do 28.05.2013r.  W programie:

 • Turniej piłki nożnej (dla sołectw- drużyny mieszane 5 osobowe )
 • Konkursy dla dzieci ( zabawy naszych rodziców i dziadków)
 • Konkurencje rodzinne (chińczyk , labirynty, piłkarzyki )
 • Malowanie twarzy
 • Bajkolandia i konkurs na przebranie za bohatera z bajki 
 • Kącik słodkości KGW (gofry prosto z pieca )
 • Dmuchany zamek i zjeżdżalnie
 • Prądopiłka
 • Trójkołowce i drezyny

Serdecznie zapraszamy... 

 

Spektakl "Władca Much"

wladca muchGminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie gorąco zaprasza do WDK na spektakl autorstwa Grzegorza Szlangi "Władca Much", który odbędzie się 24 maja (piątek) o godzinie 20:00. Wstęp wolny. Jest to spektakl dla młodzieży i dorosłych.

Świętujmy razem Dzień Działacza Kultury poddając się magii teatru :)

http://rapsodyczne.chojnice24.pl/repertuar/pokaz/41/wladca-much/

 

 

Komunikat Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

armirWnioski o przyznanie płatności bezpośrednich będą przyjmowane w Biurze Powiatowym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa:

 • W dniach 6-10 maja 2013 w godz. 700-2000
 • W dniach 13,14,15 maja 2013 w godz. 600-2200
 • W sobotę 11 maja 2013 r. w godz. 730-1530

 

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.