Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nabór na wolne stanowisko pracy

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kęsowie

Szczegółowe informacje pod adresem: http://bip.kesowo.pl/ogloszenia,12_2017-2_13

 

Punkt przyjęć interesantów Posterunku Policji

policjaPosterunek Policji w Gostycynie informuje, że w miesiącu luty 2017r zaplanowany i zatwierdzony grafik służb pozwala na obecność dzielnicowych gminy Kęsowo w Punkcie Przyjęć Interesantów w dniach:

- 20.02.2017r w godz. 9:00 – 11:00 – st. asp. Jarosław Podgórski
- 27.02.2017r w godz. 9:00 – 11:00 – sierż. sztab. Adam Wochna

Szkolenia dla rolników

hapai thunibPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tucholi zapraszają na szkolenia o tematykach „Zagrożenie chorobą ASF i Ptasią grypą w Polsce” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, które odbędzie się w dniu 21 lutego 2017 roku (wtorek) o godzinie 10:00 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

Informacja dla hodowców świń i drobiu.

hapai thunibGłówny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u dzikich ptaków na terytorium Polski.

Obecność materiału genetycznego wirusa grypy ptaków o wysokiej zjadliwości (HPAI) podtypu H5N8 potwierdzono w próbkach zbiorczych pobranych od 5 padłych dzikich kaczek i 1 mewy. Zwłoki ptaków (łącznie znaleziono ok. 50 sztuk padłych ptaków) znaleziono w pobliżu zbiornika wodnego Dąbie (gmina Goleniów, powiat goleniowski, województwo zachodniopomorskie).

Czytaj więcej...

Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

biznesMinisterstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Czytaj więcej...

Wzory dokumentów potrzebnych przy rozliczeniu dotacji

ug tabliczkaWzory dokumentów potrzebnych przy rozliczeniu dotacji wynikających z konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych.

Wzory dokumentów znajdują się pod tym odnośnikiem.

 

Wyniki konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 31.01.2017 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostały przyznane dotacje ze środków publicznych na dofinansowanie zadań: 1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, 2. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wyniki można pobrać pod tym adresem

"Do szopy z Juventusem"

koncert koled 2017 thunibParafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Żalna zaprasza wszystkich zainteresowanych na koncert kolęd „Do szopy z Juventusem”, który odbędzie się 29 stycznia br. o godzinie 14:00.

Chór będzie śpiewał także podczas Mszy św. o godzinie 11:30.

Czytaj więcej...

Nieodpłatna pomoc prawna

ug tabliczkaUprzejmie informuję, że od dnia 1 stycznia 2017 r. do ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej wprowadzona została nowa kategoria osób uprawnionych – KOBIETY W CIĄŻY.
Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2016 r. kobiecie, która jest w ciąży, nieodpłatna pomoc prawna jest udzielana poza kolejnością, o której mowa w §6 ust. 1 rozporządzenia.

Terminy porad prawnych znajdują się w dalszej częci artykułu.

Czytaj więcej...

Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r.

krusW ślad za komunikatem na stronie BIP Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa informuje o przysługujących producentom rolnym dopłatach ze środków budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych i/lub zwierząt gospodarskich.

Czytaj więcej...

Objaśnienia do druku oferty realizacji zadania publicznego w 2017 roku

ug tabliczkaW związku z licznymi pytaniami ze strony oferentów jak prawidłowo wypełnić nowy wzór oferty, zamieszczamy przykładowy wzór z wyjaśnieniem.

Plik do pobrania: Oferta wraz z objaśnieniami

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2017 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.) zobowiązana jest do pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych świadczeń.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie o naborze do komisji konkursowej

ug tabliczkaOgłoszenie o naborze do komisji konkursowej ds. opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2017 r.

Więcej informacji na stronie BIP

 

Informacja dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej o składkach na ubezpieczenie zdrowotne w 2017 r.

krusDo 31 stycznia 2017 r. rolnicy prowadzący działy specjalne produkcji rolnej są zobowiązani złożyć w Kasie oświadczenie o rodzaju i rozmiarze tej działalności oraz przewidywanym dochodzie, do celów wymiaru składki zdrowotnej na 2017 r.

Zadeklarowana w 2017 r. podstawa wymiaru składki dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej, odpowiadająca dochodowi ustalonemu dla opodatkowania podatkiem dochodowym, nie może być niższa niż wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę, która od 1 stycznia 2017 r. stanowi kwotę 2000 zł.

Czytaj więcej...

Otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w 2017 roku

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i inne podmioty w 2017 roku.

Więcej informacji na stronie BIP

 

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.