Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krusW okresie wakacji 2013 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1200 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy. W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 68 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu urodzonych w latach 1998 – 2006. Turnusy rehabilitacyjne zostaną zorganizowane w Centrach Rehabilitacji Rolników w: Świnoujściu (w okresie od 11 do 31 sierpnia, dot. dzieci ze schorzeniami układu oddechowego) i Jedlcu ( w okresie od 8 do 28 lipca, dot. dzieci ze schorzeniami układu ruchu).

Turnus trwa 3 tygodnie, a pełna odpłatność za pobyt dziecka na takim turnusie wynosi 200zł + koszty podróży (wg obowiązującej taryfy PKS i PKP 2kl. w obie strony). Transport dzieci zapewni KRUS.

Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Czytaj więcej...

Waloryzacja emerytur i rent rolnych od 1 marca 2013 r.

krusOd 1 marca 2013 r. świadczenia emerytalno-rentowe przysługujące do 28 lutego 2013 r. podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r., Nr 153, poz. 1227 z późn. zm.), wynoszącym 104,0%. W KRUS waloryzacja obejmie około 1,3 mln świadczeń.

Czytaj więcej...

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

tymbarkMagia Wembley i legendarnych pojedynków Anglii z Polską czeka na zwycięzców piłkarskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark. Właśnie wystartowały zapisy do XIII edycji rozgrywek.

Zanim jednak dzieci i trenerzy zaczną marzyć o nagrodzie, najpierw muszą zgłosić swoje zespoły do rozgrywek. Zapisy do Turnieju potrwają do 31 marca. Drużyny w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10, mogą zgłaszać trenerzy, nauczyciele i opiekunowie zespołów ze szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Główną ideą Turnieju, w którym tylko w 2012 roku uczestniczyło ponad 140 000 dzieci z całej Polski, jest wyłanianie największych piłkarskich talentów oraz promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu.Sponsor i Organizator zgodnie podkreślają, że najważniejsza jest jednak dobra zabawa i możliwość spełniania piłkarskich marzeń dzieci.

Więcej: Szczegółowe informacje o turnieju

Wieczór kabaretowy

kabaretowy wieczor

Serdecznie zapraszamy w dniu 24 lutego o godzinie1700 do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie na występy dwóch kabaretów:

  • Kabaret „Trójka” z Bydgoszczy z przedstawieniem „Heca na swojską nutę”
  • Sanatorium” działającym przy uniwersytecie III wieku w Tucholi z przedstawieniem; „Za zakrętem”

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

pokrzywdzeniW dniach 25 lutego – 2 marca br. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 1000-1800, natomiast w soboty w godzinach 1000-1300.

Lista ośrodków i ich adresy znajdą Państwo na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym

plakatProgram Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Czytaj więcej...

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

gunbSkierowny do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych oraz właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym.

 

Czytaj więcej...

Cyfyzacja telewizji naziemnej

telewizorJuż niedługo nastąpi zmiana odbioru sygnału telewizyjnego z sygnału analogowego na cyfrowy.

Wyłączenie telewizyjnych sygnałów analogowych w województwie kujawsko - pomorskim planowane są w terminie od 28 listopada 2012 r. do 17 czerwca 2013 r. W Powiecie Tucholskim od 20 maja 2013 r będzie można odbierać tylko sygnał cyfrowy naziemnej telewizji. 

 

Czytaj więcej...

Zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady Gminy w Kęsowie

sesja zmianaPodczas XXVI posiedzenia Rady Gminy w Kęsowie, która odbyła się w dniu 17 stycznia 2013 roku, z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy zrezygnował Pan Marek Wilkowski, natomiast nowym został wieloletni Radny Pan Witold Ott.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie

Gmina  Kęsowo informuje, iż na operację „Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 została przyznana 16 000,00 złotych z EFRROW

logo place

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Sicinach

Gmina  Kęsowo informuje, iż na operację „Budowa placu zabaw wraz  z ogrodzeniem w Sicinach” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 została przyznana 16 300,00 złotych z EFRROW

logo place

Wyposażenie świetlic w Kęsowie w scenę estradową

Gmina  Kęsowo informuje, iż na operację „ Wyposażenie świetlic w Kęsowie w scenę estradową” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 została przyznana 13 300,00 złotych z EFRROW

logo place

Informacja dotycząca sezonu grypowego 2012/2013

grypaJesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na choroby górnych dróg oddechowych. Zachorowania mogą być wywoływane przez ponad 200 różnych gatunków wirusów. Najczęstszą przyczyną zachorowań są wirus grypy typu A i B, wirus RS oraz wirusy paragrypy. W porównaniu z zachorowaniami wywołanymi innymi wirusami, zachorowania na grypę mogą wywoływać poważne powikłania, równocześnie jednak dostępne są skuteczne szczepienia ochronne przeciw grypie.

Czytaj więcej...

Zmiany w przepisach dotyczących obowiązku meldunkowego wprowadzone z dniem 31 grudnia 2012 roku.

dowodUstawą z dnia 7 grudnia 2012 roku (Dz.U. z 2012 roku, poz. 1407) zmieniona została ustawa o ewidencji ludności i dowodach osobistych z dnia 10 kwietnia 1974 roku (Dz.U. z 2006 roku Nr 139 poz. 993 z późn.zm.). 

 

Czytaj więcej...

Otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych

sport thunibWójt Gminy Kęsowo ogłasza na podstawie art. 11 ust. 2 oraz art. 13 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2013 roku przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w sferach:

  • Upowszechniania i rozwoju sportu i rekreacji,
  • Upowszechniania kultury i sztuki, 

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.