Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nowy system gospodarki odpadami

smieci thunibOd 1 lipca 2013 roku czekają nas zmiany w zakresie odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych. Zasady te zostały wprowadzone w celu doprowadzenia zgodności gospodarki śmieciowej z wymogami Unii Europejskiej.

Wypełniając ustawowy nakaz Gmina Kęsowo od 1 lipca musi przejąć wszystkie obowiązki z zakresu odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych.

Oznacza to, że dotychczasowe umowy zawierane indywidualnie przez mieszkańców lub zarządców nieruchomości ( np. spółdzielnie mieszkaniowe) z przedsiębiorcami odbierającymi odpady przestaną obowiązywać po 1 lipca 2013r.

Czytaj więcej...

Najpiękniejsza palma wielkanocna

plakat palma

Wiejski Dom Kultury, Sołectwo Kęsowo, Parafia Rzymsko - Katolicka Jeleńcz –Kęsowo oraz Gmina Kęsowo serdecznie zapraszają do udziału w konkursie na „NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ”.

Palmy oceniane będą w następujących kategoriach:
Kategoria I – najwyższa
Kategoria II – najpiękniejsza
Kategoria III – regionalna, tradycyjna

Gotowe prace należy dostarczyć do 20.03.2013 r. do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22.03.2013 r. Numer kontaktowy: 53 3344092 lub 535 363 677

Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo

plakat bezpieczenstwo 2013Straż Gminna w Kęsowie oraz Gmina Kęsowo serdecznie zapraszają na Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Kęsowo, który odbędzie się 9 marca 2013 r. od godziny 900 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Kęsowie. Oprócz emocji sportowych organizatorzy zapewniają także szereg atrakcji takich jak: pokaz udzielania pierwszej pomocy, galeria prac plastycznych uczniów szkoły podstawowej o tematyce bezpieczeństwa na drogach, wypieki i grochówka Koła Gospodyń Wiejskich. Na turnieju zostanie także przeprowadzona zbiórka publiczna na rzecz Fundacji Zielony Liść. Razem wygramy z wypadkami drogowymi.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krusW okresie wakacji 2013 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1200 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy. W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 68 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu urodzonych w latach 1998 – 2006. Turnusy rehabilitacyjne zostaną zorganizowane w Centrach Rehabilitacji Rolników w: Świnoujściu (w okresie od 11 do 31 sierpnia, dot. dzieci ze schorzeniami układu oddechowego) i Jedlcu ( w okresie od 8 do 28 lipca, dot. dzieci ze schorzeniami układu ruchu).

Turnus trwa 3 tygodnie, a pełna odpłatność za pobyt dziecka na takim turnusie wynosi 200zł + koszty podróży (wg obowiązującej taryfy PKS i PKP 2kl. w obie strony). Transport dzieci zapewni KRUS.

Uczestnicy turnusów rehabilitacyjnych mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Czytaj więcej...

Waloryzacja emerytur i rent rolnych od 1 marca 2013 r.

krusOd 1 marca 2013 r. świadczenia emerytalno-rentowe przysługujące do 28 lutego 2013 r. podlegają waloryzacji wskaźnikiem waloryzacyjnym wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2009 r., Nr 153, poz. 1227 z późn. zm.), wynoszącym 104,0%. W KRUS waloryzacja obejmie około 1,3 mln świadczeń.

Czytaj więcej...

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

tymbarkMagia Wembley i legendarnych pojedynków Anglii z Polską czeka na zwycięzców piłkarskiego Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, którego organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem firma Tymbark. Właśnie wystartowały zapisy do XIII edycji rozgrywek.

Zanim jednak dzieci i trenerzy zaczną marzyć o nagrodzie, najpierw muszą zgłosić swoje zespoły do rozgrywek. Zapisy do Turnieju potrwają do 31 marca. Drużyny w kategoriach chłopców i dziewcząt do lat 10, mogą zgłaszać trenerzy, nauczyciele i opiekunowie zespołów ze szkół podstawowych oraz Uczniowskich Klubów Sportowych na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Główną ideą Turnieju, w którym tylko w 2012 roku uczestniczyło ponad 140 000 dzieci z całej Polski, jest wyłanianie największych piłkarskich talentów oraz promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu.Sponsor i Organizator zgodnie podkreślają, że najważniejsza jest jednak dobra zabawa i możliwość spełniania piłkarskich marzeń dzieci.

Więcej: Szczegółowe informacje o turnieju

Wieczór kabaretowy

kabaretowy wieczor

Serdecznie zapraszamy w dniu 24 lutego o godzinie1700 do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie na występy dwóch kabaretów:

  • Kabaret „Trójka” z Bydgoszczy z przedstawieniem „Heca na swojską nutę”
  • Sanatorium” działającym przy uniwersytecie III wieku w Tucholi z przedstawieniem; „Za zakrętem”

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

pokrzywdzeniW dniach 25 lutego – 2 marca br. Osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych przez prawników, psychologów oraz przedstawicieli wyżej wymienionych środowisk w trakcie dyżurów pełnionych w Ośrodkach Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem. Dyżury specjalistów będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 1000-1800, natomiast w soboty w godzinach 1000-1300.

Lista ośrodków i ich adresy znajdą Państwo na stronie www.pokrzywdzeni.gov.pl

Program Pomocy Dzieciom w ciężkim stanie klinicznym

plakatProgram Pomocy Dzieciom jest skierowany do znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej rodzin, opiekujących się dziećmi, które na skutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym. Są to dzieci wymagające wsparcia funkcji życiowych za pomocą respiratora bądź koncentratora tlenu, karmienia dojelitowego lub pozajelitowego, innych całodobowych specjalistycznych zabiegów opiekuńczych i pielęgnacyjnych.

Czytaj więcej...

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego

gunbSkierowny do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych o kontrolach obiektów wielkopowierzchniowych oraz właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym.

 

Czytaj więcej...

Cyfyzacja telewizji naziemnej

telewizorJuż niedługo nastąpi zmiana odbioru sygnału telewizyjnego z sygnału analogowego na cyfrowy.

Wyłączenie telewizyjnych sygnałów analogowych w województwie kujawsko - pomorskim planowane są w terminie od 28 listopada 2012 r. do 17 czerwca 2013 r. W Powiecie Tucholskim od 20 maja 2013 r będzie można odbierać tylko sygnał cyfrowy naziemnej telewizji. 

 

Czytaj więcej...

Zmiana na stanowisku Przewodniczącego Rady Gminy w Kęsowie

sesja zmianaPodczas XXVI posiedzenia Rady Gminy w Kęsowie, która odbyła się w dniu 17 stycznia 2013 roku, z funkcji Przewodniczącego Rady Gminy zrezygnował Pan Marek Wilkowski, natomiast nowym został wieloletni Radny Pan Witold Ott.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie

Gmina  Kęsowo informuje, iż na operację „Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 została przyznana 16 000,00 złotych z EFRROW

logo place

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Sicinach

Gmina  Kęsowo informuje, iż na operację „Budowa placu zabaw wraz  z ogrodzeniem w Sicinach” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 została przyznana 16 300,00 złotych z EFRROW

logo place

Wyposażenie świetlic w Kęsowie w scenę estradową

Gmina  Kęsowo informuje, iż na operację „ Wyposażenie świetlic w Kęsowie w scenę estradową” w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 została przyznana 13 300,00 złotych z EFRROW

logo place

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.