Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Oferta organizacji pozarządowej - tryb uproszczony

silownia thunibW miejscowości Żalno, na brzegu osiedla domków jednorodzinnych znajduje się teren zielony porośnięty częściowo drzewami różnych gatunków. Znajduje się na nim plac zabaw oraz stok saneczkowy dla dzieci. Brakuje w tym miejscu urządzeń, z których skorzystać mogłaby młodzież i dorośli mieszkańcy wsi. Podczas konsultacji z mieszkańcami, matki opiekujące się małymi dziećmi w wózkach zgłosiły pomysł utworzenia też ścieżki spacerowej wśród drzew, by dzieci mogły przebywać na spacerze nienarażone na bezpośrednie działanie słońca. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców planujemy utworzyć siłownię plenerową i ścieżkę spacerową.

Siłownia plenerowa składać się będzie z następujących urządzeń: biegacz i orbitek, prasa nożna i krzesło do wyciskania, surfer i twister oraz wioślarz. Siłownia wyposażona będzie w tablicę z regulaminem.

W ramach operacji powstanie także 130,5m ścieżki spacerowej o szerokości 2,60m , która wkomponowana będzie w istniejącą roślinność.    

Pliki do pobrania: Pełen tekst ofery

Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko - pomorskiego

klPowiatowy Urząd Pracy w Tucholi zaprasza osoby bezrobotne zainteresowane założeniem własnej firmy do udziału w projekcie "Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko - pomorskiego".
W projekcie preferowane będą kobiety, osoby do 25 roku życia, powyżej 50 roku życia, niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne oraz zamieszkujące obszary wiejskie, miejsko - wiejskie i miasta do 25 tyś. mieszkańców.

Czytaj więcej...

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Kęsowie

wakacje thunibWiejski Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci oraz młodzież do udziału w zajęciach wakacyjnych, codziennie pomiędzy 30.07-10.08 w godzinach 1000-1400.

W programie: podchody, noc filmowa, dyskoteka dla młodzieży oraz wycieczki rowerowe.A także:

- Gry i zabawy zręcznościowe
- Turniej tenisa stołowego
- Zajęcia plastyczne
- Zajęcia kulinarne

- Zabawy tematyczne
- Turniej mini piłki nożnej
- Wioska internetowa

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

pw thunibInformujemy, że w dniu 1 sierpnia 2012 r. o godz. 1700 na terenie gminy Kęsowo zostaną włączone syreny alarmowe dla upamiętnienia obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

 

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zapotrzebowaniem na usługę polegającą na obsłudze muzycznej przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR w ramach projektu „Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

XIV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego

XIV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-PomorskiegoW dniach 15-17czerwca 2012 r.  Gmina Kęsowo uczestniczyła w XIV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego Tuchola -  Londyn 2012.

Nasza reprezentacja liczyła 37 uczestników wśród nich piłkarki ręczne, piłkarze ręczni i lekkoatleci. W dwudniowych w zmaganiach wywalczyliśmy pięć medali.

Piłkarze ręczni medal złoty
Michał Mrugowski skok wzwyż medal złoty
Piłkarki ręczne medal srebrny
Ewa Iwicka kręgle medal brązowy
Radosław Radzio medal brązowy pchnięcie kulą.

 Na 44 gminy wiejskie ogólną klasyfikację zakończyliśmy na 9 miejscu.

Zapraszamy do przejrzenia naszej galerii.

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku zamierzeniem zapotrzebowania na usługę polegającą na przeprowadzeniu Inscenizacji Historycznej Boje Nadgraniczne Kęsowo 1939 rok przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR w ramach projektu pn.„ Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” na który będzie składać wniosek zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zamierzeniem zapotrzebowania na usługę polegającą na przygotowaniu terenu do Inscenizacji Historycznej w ramach projektu pn.„ Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca przygotowaniu terenu do Inscenizacji Historycznej w ramach projektu „Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” z działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007 - 2013

Termin realizacji usługi: 08-10 czerwca 2013 rok

Rodzaj usługi: przygotowanie terenu do inscenizacji historycznej

Oferty należy składać od dnia 18.06.2012 – 25.06.2012 r. osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

 

logo place

 

Dni Żalińskie 2012

zalno logotypSerdecznie zapraszamy na Dni Żalińskie 2012, które w tym roku zostały podzielone na trzy części:

 

 

GALA TALENTÓW - 14 czerwca godz. 1800 - Zespół Szkół w Żalnie

  • prezentacja talentów dzieci i młodzieży
  • przedstawienie fragmentu baśni
  • „Królowa Śniegu" w wykonaniu teatru dorosłych

NOC POETÓW - 22 CZERWCA godz. 20°° - Zespół Szkół w Żalnie

  • w programie poezja Wisławy Szymborskiej

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - 23 CZERWCA godz. 20°°

  • biesiada przy ognisku nad Jeziorem Żalińskim

Organizatorem wszystkich imprez jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno w ramach projektu „Dni Żalińskie" dotowanego przez Gminę Kęsowo

Podsumowanie oraz galeria zdjęć z VI Pikniku Historycznego

Piknik Historyczny 09 06 2012 009Kolejny raz odbył się Piknik Historyczny w Kęsowo. Wydarzenie miało miejsce 9 czerwca 2012 roku przy schronie bojowym „Lisia Góra”. Ponownie mogliśmy obejrzeć inscenizację historyczną oraz podziwiać sprzęt wojskowy użyty przez grupę rekonstrukcyjną stowarzyszenia „Historia i Pamięć”. Nie zabrakło lokalnych wypieków i tradycyjnej grochówki. Zabawę uświetnił występ zespołu „Top One”.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z VI Pikniku Historycznego.

 

Czytaj więcej...

Piracki Dzień Dziecka

plakat dzien dziecka 2012 thunibSerdecznie zapraszamy 2 czerwca 2012 r. na „Piracki Dzień Dziecka”, który odbędzie się od godziny 1300 w parku w Kęsowie.

Na uczestników czeka wiele atrakcji m.in.: turniej piłki nożnej, malowanie twarzy, zabawy plastyczne, na macie wodnej, przeciąganie liny, wyścig rolkowy i wiele innych.

Przewidziano także konkurs na najlepsze pirackie przebranie.

Serdecznie zapraszamy.

Rejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

smieci1 thunibRejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kęsowo tworzy i prowadzi Wójt Gminy Kęsowo od dnia 1 stycznia 2012 r. Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kęsowo jest obowiązany do uzyskania wpisu do rejestru. Wpisu do rejestru oraz zmiany wpisu w rejestrze dokonuje Wójt Gminy Kęsowo na pisemny wniosek przedsiębiorcy.

Czytaj więcej...

Działania marketingowe przemysłu tytoniowego

pis thunibW związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Bez tytoniu (31 maja br.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi informuje, że tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem  "Działania marketingowe przemysłu tytoniowego".

Adresatem  tegorocznej kampanii jest ogół społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodych kobiet i dziewcząt, do których skierowane są działania marketingowe przemysłu tytoniowego (np. w postaci atrakcyjnie wyglądających paczek papierosów, ubrań i innych akcesoriów z logo firm tytoniowych).

Tegoroczne hasło ma zwrócić szczególną uwagę na szkodliwe efekty marketingu przemysłu tytoniowego oraz na potrzebę zakazania wszelkich reklam, promocji i sponsoringu dotyczącego palenia tytoniu, w świetle art. 8 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Jednocześnie informujemy,  że w siedzibie PSSE ul. Plac Wolności 23 pok. 3   będzie można zaopatrzyć się w materiały edukacyjne o  w/w tematyce.

5 zasad bezpiecznego i zdrowego kibicowania

ulotka-18Celem kampanii jest ograniczenie ryzykownych zachowań zdrowotnych, jakie mogą się pojawić w kontekście organizacji imprez masowych, ze szczególnym naciskiem na:

ograniczenie zdrowotnych następstw palenia tytoniu, w tym ekspozycji na dym tytoniowy, nadużywania alkoholu oraz używania innych substancji psychoaktywnych (w tym nowych  narkotyków),

ograniczenie liczby zatruć pokarmowych (związanych z konsumpcją niewłaściwie  przygotowanej, przechowywanej lub przeterminowanej żywności),

ograniczenie liczby zachorowań na inne choroby zakaźne, w tym choroby związane z niewłaściwą higieną osobistą,

ograniczenie skutków ryzykownych zachorowań seksualnych, w tym: odsetka nowych  zakażeń wirusem HIV oraz zachorowań na inne choroby przenoszone drogą płciową (HCV, HPV, kiła, rzeżączka).

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką.

Uśmiech Dostojewskiego

plakat dostowjeski thunibGminna Bibliotek Publiczna w Kęsowie zaprasza na spektakl "Uśmiech Dostojewskiego" w wykonaniu Grzegorza Szlangiz Chojnickiego Studia Rapsodycznego, który odbędzie się 21 maja w poniedziałek o godzinie 1900

Spektakl dla i dorosłych i młodzieży (od gimnazjum).

Wstęp wolny!!!

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.