Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Święto Pieczonego Ziemniaka 2012

ziemniak thunibWiejski Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zapraszają na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się 13.10.2012r. o godzinie 1700

 

 

Czytaj więcej...

Remont kopuły kościoła w Jeleńczu

kopula jelencz thunibZapraszamy do zapoznania się z felietonem dotyczącym przeprowadzanego remontu kopuły kościoła w Jeleńczu.

Adres artykułu: tokis.pl

Zapraszamy do zapoznania się z felietonem dotyczącym remontu kopuły kościoła w Jeleńczu

Zmiany zasad odbioru odpadów

smieci thunibOd 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przejmie Twoja gmina.
Gmina wyłoni w konkurencyjnym przetargu firmy, które będą odbierać odpady od wszystkich właścicieli nieruchomości. Dzięki temu nie będzie „opłacać się” wyrzucanie odpadów do lasu. Za odbiór odpadów wszyscy mieszkańcy gminy uiszczać będą opłatę opartą na określonej przez gminę podstawowej stawce, a wyjątek stanowić będą osoby segregujące odpady – ekologiczni płacą mniej – obowiązkowo.

Więcej Informacji na: naszesmieci.mos.gov.pl

Informacja o stypendium socjalnym na rok 2012/2013

stypendium thunib

W związku z podniesieniem kryterium dochodowego, uprawniającego do stypendium szkolnego, wnioski mogą również składać osoby, których dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 456,00 zł.

 

Wnioski należy składać w w Gminnym Zespółe Oświatowym w Kęsowie do dnia 15 września 2012 r.

 

Zakup scen estradowej

Gmina Kęsowo zaprasza do składania ofert na zakup scen estradowej o wymiarach podestu 9mx6m z zadaszeniem o konstrukcji z profili aluminiowych posiadającym plandekę dachowa tylną oraz dwie boczne przysłaniające 1/3 boku sceny.

Oferty należy składać do dnia 08.10.2012r osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

logo place

Uwaga przedsiębiorcy

ceigdPrzypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki BEZPŁATNE.

 

Czytaj więcej...

Informacja KRUS

krus thunibInformujemy, iż od 1 września 2012 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent.

 

Czytaj więcej...

XIV Dzień Kukurydzy

kukurydzaPrzedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zapraszają na XIV Dzień Kukurydzy „Z kukurydzą na TY”, który odbędzie się 12 września (środa) w okolicach Wieszczyc.

 

 

Czytaj więcej...

Oferta organizacji pozarządowej - tryb uproszczony

silownia thunibW miejscowości Żalno, na brzegu osiedla domków jednorodzinnych znajduje się teren zielony porośnięty częściowo drzewami różnych gatunków. Znajduje się na nim plac zabaw oraz stok saneczkowy dla dzieci. Brakuje w tym miejscu urządzeń, z których skorzystać mogłaby młodzież i dorośli mieszkańcy wsi. Podczas konsultacji z mieszkańcami, matki opiekujące się małymi dziećmi w wózkach zgłosiły pomysł utworzenia też ścieżki spacerowej wśród drzew, by dzieci mogły przebywać na spacerze nienarażone na bezpośrednie działanie słońca. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców planujemy utworzyć siłownię plenerową i ścieżkę spacerową.

Siłownia plenerowa składać się będzie z następujących urządzeń: biegacz i orbitek, prasa nożna i krzesło do wyciskania, surfer i twister oraz wioślarz. Siłownia wyposażona będzie w tablicę z regulaminem.

W ramach operacji powstanie także 130,5m ścieżki spacerowej o szerokości 2,60m , która wkomponowana będzie w istniejącą roślinność.    

Pliki do pobrania: Pełen tekst ofery

Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko - pomorskiego

klPowiatowy Urząd Pracy w Tucholi zaprasza osoby bezrobotne zainteresowane założeniem własnej firmy do udziału w projekcie "Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko - pomorskiego".
W projekcie preferowane będą kobiety, osoby do 25 roku życia, powyżej 50 roku życia, niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne oraz zamieszkujące obszary wiejskie, miejsko - wiejskie i miasta do 25 tyś. mieszkańców.

Czytaj więcej...

Wakacyjne zajęcia dla dzieci w Kęsowie

wakacje thunibWiejski Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci oraz młodzież do udziału w zajęciach wakacyjnych, codziennie pomiędzy 30.07-10.08 w godzinach 1000-1400.

W programie: podchody, noc filmowa, dyskoteka dla młodzieży oraz wycieczki rowerowe.



A także:

- Gry i zabawy zręcznościowe
- Turniej tenisa stołowego
- Zajęcia plastyczne
- Zajęcia kulinarne

- Zabawy tematyczne
- Turniej mini piłki nożnej
- Wioska internetowa

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Upamiętnienie rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

pw thunibInformujemy, że w dniu 1 sierpnia 2012 r. o godz. 1700 na terenie gminy Kęsowo zostaną włączone syreny alarmowe dla upamiętnienia obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

 

 

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zapotrzebowaniem na usługę polegającą na obsłudze muzycznej przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR w ramach projektu „Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

XIV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego

XIV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-PomorskiegoW dniach 15-17czerwca 2012 r.  Gmina Kęsowo uczestniczyła w XIV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego Tuchola -  Londyn 2012.

Nasza reprezentacja liczyła 37 uczestników wśród nich piłkarki ręczne, piłkarze ręczni i lekkoatleci. W dwudniowych w zmaganiach wywalczyliśmy pięć medali.

Piłkarze ręczni medal złoty
Michał Mrugowski skok wzwyż medal złoty
Piłkarki ręczne medal srebrny
Ewa Iwicka kręgle medal brązowy
Radosław Radzio medal brązowy pchnięcie kulą.

 Na 44 gminy wiejskie ogólną klasyfikację zakończyliśmy na 9 miejscu.

Zapraszamy do przejrzenia naszej galerii.

 

Czytaj więcej...

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku zamierzeniem zapotrzebowania na usługę polegającą na przeprowadzeniu Inscenizacji Historycznej Boje Nadgraniczne Kęsowo 1939 rok przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR w ramach projektu pn.„ Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” na który będzie składać wniosek zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.