Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

XIII Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar XXI Finału WOŚP

wosp turniejSerdecznie zapraszamy na XIII Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar XXI Finału WOŚP w Kęsowie, który odbędzie się 13 stycznia od godziny 9.00.

Zgłoszenia drużyn można dokonywać za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz pod nr telefonu 692 730 057. Ilość miejsc w turnieju ograniczona.

Organizatorzy: Sztab tucholski WOŚP, LKS Kęsowo, Gmina Kęsowo, ZS Kęsowo.

Życzenia

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zapotrzebowaniem na usługę polegającą na obsłudze muzycznej przyczyniającej się do podniesienia jakości życia ludności na obszarze objętym LSR z projektu „ Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Czytaj więcej...

Rolnicze emerytury i renty po 1 stycznia 2013 r.

krusZ dniem 1 stycznia 2013 r. wejdzie w życie ustawa z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 6 czerwca 2012 r. poz. 637), która, poprzez art. 3, wprowadzi zmiany do ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników (Dz. U. z 2008 r. Nr 50, poz. 291 z późn. zm.).

Czytaj więcej...

PEŁNO SPRAW DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na bezpłatne spotkania pn. „Pełno spraw dla niepełnosprawnych”. Będzie można uzyskać informacje o: warsztatach aktywizacji zawodowej i społecznej, doradztwie zawodowym, kursach i szkoleniach oraz wsparciu na założenie działalności gospodarczej.

Czytaj więcej...

Przedstawienie „Zmartwienia Mikołaja”

mikolajZrób sobie wyjątkowy prezent na mikołajki i przyjdz na  przedstawienie pt: „Zmartwienia Mikołaja”, 6 grudnia na godz. 1800 w WDK w Kęsowie (wstęp wolny).

Scenariusz i reżyseria: Kamila Wandzinska
Opracowanie muzyczne: Tomasz Słomiński
Aktorzy: Magdalena Biesek, Elżbieta Begier, Asia Kosidowska, Małgorzata Luptowska, Weronika Orlikowska
Rodzynek: Arkadiusz Fryca

 

Wynik konsultacji programu Współpracy na 2013 rok

W dniach 05-19 listopad 2012 roku nie wpłynął żaden formularz konsultacji Programu Współpracy na 2013 rok.

Kujawsko - Pomorski Fundusz Pożyczkowy

pozyczkiKujawsko - Pomorski Fundusz Pożyczkowy wraz z CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne od 1 stycznia 2012 roku w ramach priorytetu VII PO KL „Promocja integracji społecznej” realizuje projekt „PI: Fundusz pożyczkowy ES”  mający na celu wzmocnienie trwałości funkcjonowania PES poprzez poszerzenie możliwości korzystania PES ze zwrotnego finansowania zewnętrznego.

Czytaj więcej...

Zebrania sprawozdawcze 2012

wykres zebraniaSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na corocznie zebrania sprawozdawcze, które odbędą się w następujących terminach:

19 listopada Pamiętowo - godz. 1700
Drożdzienica - godz. 1830
Przymuszewo - godz. 1930
20 listopada Wieszczyce - godz. 1800
Jeleńcz - godz. 1900
21 listopada Tuchółka - godz. 1900  22 listopada Obrowo - godz. 1400
Grochowo - godz. 1600
Żalno - godz. 1900
 23 listopada Piastoszyn - godz. 1700  26 listopada Kęsowo - godz. 1900 

Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kęsowo

smieci thunibW związku z trwającymi pracami nad wprowadzeniem w życie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, przedstawiamy Państwu projekt „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kęsowo”

Pliki do pobrania: Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kęsowo

 

 

 

Światowy Dzień AIDS

aidsPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi informuje, iż 1 grudnia jak co roku obchodzimy jako Światowy Dzień AIDS. Dzień ten ustanowiony został 27 października 1988 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. To dzień, w którym staramy się przełamać barierę strachu i wynikającej z niego stygmatyzacji w odniesieniu do osób seropozytywnych i chorych na AIDS. Jego obchody mają umożliwić organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym, jak również osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także konieczność pomocy ludziom zakażonym HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim.

Czytaj więcej...

Konsultacje Programu Współpracy na rok 2013

Zgodnie z uchwałą XII/71/2011 Rady Gminy w Kęsowie z dnia 29 grudnia 2011 roku od 05 listopada do 19 listopada 2012 roku istniej możliwość konsultacji do programu współpracy na 2013 rok z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego

Czytaj więcej...

Informacja dla palących

papierosInformujemy, iż telefoniczna poradnia dla palących dostępna jest pod numerem telefonu 801 108 108, od poniedziałku do piątku w godzinach 1100-1900 lub pod numerem skype: jakrzucićpalenie

Więcej informacji na stronach: www.jakrzucićpalenie.pl  oraz www.help.eu.com

 

 

WAŻNE! Zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

smieci thunibOd stycznia 2012 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zmieniająca od podstaw system zagospodarowania odpadów. Od lipca 2013 roku mieszkańcy będą korzystali z nowego systemu, który ma zapewnić większy porządek, lepszą segregację, mniejsze zaśmiecenie środowiska. W nowym systemie każdy mieszkaniec zobowiązany będzie do właściwego postępowania z odpadami komunalnymi, w szczególności ich selektywnej zbiórki.

Czytaj więcej...

Ekonomicznie przyjazna wieś

Ekonomicznie11 thunibGmina Kęsowo jest partnerem w projekcie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno „Ekonomicznie przyjazna wieś”, który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt służy promocji i rozwoju przedsiębiorczości poprzez stworzenie ofert wsi tematycznych w Żalnie (gm. Kęsowo)- wioska kwiatowa, Nowym Suminie (gm. Cekcyn) – wioska borowiacka, Jabłonka(gm. Śliwice) – wioska jabłkowa, Wysoka (gm. Cekcyn) – cisowy gród.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.