Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Bezpłatne badanie słuchu

ucho thunibUrząd Gminy w Kęsowie oraz Centrum Badania Słuchu Aph-med Warszawa zapraszają mieszkańców po 50-tym roku życia oraz osoby z niedosłuchem na bezpłatne badanie słuchu, które odbędzie się 18 kwietnia (środa) 2012 roku w SPZOZ w Kęsowie, 89-506 Kęsowo, ul. Łąkowa 1

Zapisy: SPOZ (rejestracja) tel. (52) 334-40-13 lub osobiście

Plener rzeźbiarski 2012

plener thunibGminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty rzeźbiarskie, które odbędą się w dniach 7-12 maj 2012 roku.

Poprowadzone zostaną one przez artystów ludowych z całego kraju w Zespole Szkół w Kęsowie w wymiarze 4 godzin dziennie. 

 

Czytaj więcej...

Wesołych świąt

zyczenia swiateczne thunibZdrowych,
Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary,
nadziei i miłości.
Radosnego,
wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

                                                                                  życzy:

Wójt Gminy Kęsowo
Radosław Januszewski

Szkolenie wyjazdowe dla rolników

lgdLokalna Grupa Działania ,,Bory Tucholskie” organizuje w dniu 17 kwietnia 2012 r. szkolenie wyjazdowe dla rolników, którzy chcą skorzystać z dofinansowania w ramach konkursu ,,Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Szkolenie odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym w Gzinie k/unisławia. program szkolenia i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.lgd.borytucholskie.pl

Formularz zgłoszeniowy prosimy dostarczyć do 6 kwietnia 2012 r. do biura LGD ul. Murowa 8, 89-500 Tuchola.

Czytaj więcej...

Szkolenie dotyczące zasad pozyskiwania dotacji

lgdLokalna Grupa Działania ,,Bory Tucholskie” organizuje w dniach 21-22 kwietnia 2012 r. szkolenie dotyczące zasad pozyskiwania dotacji w ramach ,,Małych projektów”. Szkolenie odbędzie się w Minikowie gmina Lubiewo w Gościńcu Dobry Dom.

Formularz zgłoszeniowy i program szkolenia znajdują się na stronie www.lgd.borytucholskie.pl

Wypełniony formularz należy złożyć w biurze LGD ul. Murowa 8, 89-500 Tuchola do dnia 12 kwietnia 2012 r.

Czytaj więcej...

„Twoja wieś wczoraj i dziś”

old photo thunibGminna Bibliotek Publiczna w Kęsowie oraz grupa Odkrywcy serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy w ramach projektu „Twoja wieś wczoraj i dziś”, która odbędzie się 29 marca w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie o godzinie 1900

Dopłaty de minis dla rolników

corn thunibSzkody powstałe w uprawach zbóż w wyniku ujemnych skutków przezimowania w okresie zimowym 2011/2012 SĄ OBJĘTE DOPŁATAMI W RAMACH DE MINIMIS

Producenci rolni, którzy zużyli do siewu materiał siewny kategorii elitarny lub kwalifikowany, mogą ubiegać się o dopłatę z tytułu zużytego do siewu lub sadzenia materiału siewnego kategorii elitarny lub kwalifikowany mającej charakter pomocy de minimis w rolnictwie do upraw, które uległy zniszczeniu w wyniku ujemnych skutków przezimowania.

Czytaj więcej...

„Młodzież kontra… Różewicz” w WDK w Kęsowie

teatr thunibGminna Bibliotek Publiczna oraz Wiejski Dom Kultury zapraszają na przedstawienie teatralne „Młodzież kontra… Różewicz”, które odbędzie się w środę 21 marca o godzinie 1900 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

Podopieczni Chojnickiego Studia Rapsodycznego zmierzyli się z twórczością jednego z najgenialniejszych polskich poetów. Tego, który idzie w poprzek modzie i prądom. Osobny i wielki.

Nowy portal Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

baby thunibRuszył nowy portal zawierający informacje na temat form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Strona ta skierowana jest do rodziców małych dzieci, którzy chcieliby skorzystać z usług żłobków i klubów dziecięcych, do gmin, które prowadzą żłobki lub kluby dziecięce lub też chciałyby je utworzyć, a także do podmiotów, które zamierzają rozpocząć działalność gospodarczą w ww. formach (przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe).

Ponadto, na stronie znajdują się informacje skierowane do osób, które chciałyby zawodowo zająć się opieką nad małymi dziećmi, tzn. zostać nianią opiekunem dziennym lub opiekunem w żłobku.

Więcej informacji na stronie portalu:  zlobki.mpips.gov.pl/

Szkółki piłkarskie Nivea

niveaW 2012 firma Nivea uruchomiła program "Szkółki Piłkarskie NIVEA". Dzięki niemu 100 szkół podstawowych lub dziecięcych klubów piłkarskich w całej Polsce, trenujących piłkę nożną z dziećmi w wieku 7-13 lat, otrzyma najwyższej klasy program treningowy oraz sprzęt sportowy. Aby zapewnić najwyższy standard i wartość merytoryczną szkoleń, w charakterze partnera NIVEA zaprosiła do współpracy jedną z najlepszych szkółek piłkarskich na świecie – Akademię Ajax Amsterdam.

Aby wziąć udział, w głosowaniu należy zarejestrować się z w serwisie wypełniając formularz. Głosy można oddawać codziennie do 17 czerwca 2012 r. W ramach głosownia zostanie wyłonionych 100 zwycięskich szkół/klubów w czterech terminach, po 25 w każdym z nich.

Szczegółowe informacje o akcji
LKS
RORAJ

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krus thunibW okresie wakacji 2012 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1216 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 74 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu, urodzonych w latach 1997 – 2005. Turnusy rehabilitacyjne będą zorganizowane w Centrach Rehabilitacji Rolników w: Szklarskiej Porębie (w okresie od 11 do 31 lipca dla dzieci ze schorzeniami układu oddechowego) i Jedlcu (w okresie od 18 lipca do 7 sierpnia dla dzieci ze schorzeniami układu ruchu).

Turnus będzie trwał 3 tygodnie, a pełna odpłatność za pobyt dziecka wyniesie 200zł + koszty podróży. Przewóz dzieci zapewni Oddział Regionalny KRUS w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2012 roku

sport thunibWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 09.02.2012 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostąły przyznane dotacje ze środków puvlicznych na dofinansowanie zadań:

I. Upowszechniania i rozwoju sportu i rekreacji,

II. Upowszechniania kultury i sztuki,


Treść ogłoszeń do pobrania pod adresem:

bip.kesowo.samorzady.pl/kat/id/21

Wyniki konkursu do pobrania pod adresem:

bip.kesowo.samorzady.pl/art/id/2470 

Nauka języka angielskiego w WDK

england thunibW związku z realizacją na terenie powiatu tucholskiego projektu "AKTYWIZACJA MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH POPRZEZ NA UKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO" mającego na celu kształcenie osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci zamieszkałych na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w zakresie nauki języka angielskiego od podstaw, prowadzimy nabór uczestników projektu.

Zapisy w WDK w Kęsowie do 15.02.2012 r., pod nr.tel. 523344092, 535363677

4 godziny nauki w miesiącu za jedyne 30 zł. Warto inwestować w siebie!!!

Wyjazd do opery

OperaNova thunib

Gmina Kęsowo zaprasza wszystkie osoby chętne na wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy na operę „LAKME” w dniu 28 lutego wyjazd o godz. 1715. Miejsce zbiórki - przy urzędzie gminy w Kęsowie. Cena biletu 35 zł.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Beaty Wiśnioch i Pani Moniki Trzeciak pod numerem telefonu 52 3344091 wew.32 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie pokój nr 7

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane będą do dnia 17 lutego 2012 roku.

Aktywna wieś

Baner aktywawie thunib15 grudnia rozpoczął swoją działalność nowy portal internetowy: www.aktywnawies.pl, na którym zamieszczane są informacje o różnych wydarzeniach i atrakcjach na obszarach wiejskich (i w miasteczkach do 25 tys.) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  Strona działa pod adresem:

http://www.aktywnawies.pl/

Portal jest skierowany do turystów i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki niemu w łatwy sposób będzie można dotrzeć do wskazanych przez Państwa miejsc i wydarzeń oraz wypromować własny region, budować tożsamość lokalną, dbać o dziedzictwo naturalne, kulturalne i społeczne. To doskonały sposób wymiany informacji, nawiązania współpracy między różnymi organizacjami, promocji własnego regionu, miejsc, osób i aktywności obywatelskiej. Dlatego też serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z nami i zaprezentowania lokalnych dóbr w kreowanym przez nas portalu internetowym. Wystarczy się zalogować i wysłać opis, który chcą Państwo opublikować, wraz ze zdjęciami, w zakładce "Logowanie".

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.