Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zapytanie ofertowe

Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie w związku z zamierzeniem zapotrzebowania na usługę polegającą na przygotowaniu terenu do Inscenizacji Historycznej w ramach projektu pn.„ Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” zaprasza do składania ofert na realizację poniższego zamówienia.

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca przygotowaniu terenu do Inscenizacji Historycznej w ramach projektu „Organizacja VII Pikniku Historycznego w gminie Kęsowo” z działania 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju objętego PROW na lata 2007 - 2013

Termin realizacji usługi: 08-10 czerwca 2013 rok

Rodzaj usługi: przygotowanie terenu do inscenizacji historycznej

Oferty należy składać od dnia 18.06.2012 – 25.06.2012 r. osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

 

logo place

 

Dni Żalińskie 2012

zalno logotypSerdecznie zapraszamy na Dni Żalińskie 2012, które w tym roku zostały podzielone na trzy części:

 

 

GALA TALENTÓW - 14 czerwca godz. 1800 - Zespół Szkół w Żalnie

 • prezentacja talentów dzieci i młodzieży
 • przedstawienie fragmentu baśni
 • „Królowa Śniegu" w wykonaniu teatru dorosłych

NOC POETÓW - 22 CZERWCA godz. 20°° - Zespół Szkół w Żalnie

 • w programie poezja Wisławy Szymborskiej

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA - 23 CZERWCA godz. 20°°

 • biesiada przy ognisku nad Jeziorem Żalińskim

Organizatorem wszystkich imprez jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno w ramach projektu „Dni Żalińskie" dotowanego przez Gminę Kęsowo

Podsumowanie oraz galeria zdjęć z VI Pikniku Historycznego

Piknik Historyczny 09 06 2012 009Kolejny raz odbył się Piknik Historyczny w Kęsowo. Wydarzenie miało miejsce 9 czerwca 2012 roku przy schronie bojowym „Lisia Góra”. Ponownie mogliśmy obejrzeć inscenizację historyczną oraz podziwiać sprzęt wojskowy użyty przez grupę rekonstrukcyjną stowarzyszenia „Historia i Pamięć”. Nie zabrakło lokalnych wypieków i tradycyjnej grochówki. Zabawę uświetnił występ zespołu „Top One”.

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć z VI Pikniku Historycznego.

 

Czytaj więcej...

Piracki Dzień Dziecka

plakat dzien dziecka 2012 thunibSerdecznie zapraszamy 2 czerwca 2012 r. na „Piracki Dzień Dziecka”, który odbędzie się od godziny 1300 w parku w Kęsowie.

Na uczestników czeka wiele atrakcji m.in.: turniej piłki nożnej, malowanie twarzy, zabawy plastyczne, na macie wodnej, przeciąganie liny, wyścig rolkowy i wiele innych.

Przewidziano także konkurs na najlepsze pirackie przebranie.

Serdecznie zapraszamy.

Rejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości

smieci1 thunibRejestr działalności regulowanej w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kęsowo tworzy i prowadzi Wójt Gminy Kęsowo od dnia 1 stycznia 2012 r. Przedsiębiorca odbierający odpady komunalne od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kęsowo jest obowiązany do uzyskania wpisu do rejestru. Wpisu do rejestru oraz zmiany wpisu w rejestrze dokonuje Wójt Gminy Kęsowo na pisemny wniosek przedsiębiorcy.

Czytaj więcej...

Działania marketingowe przemysłu tytoniowego

pis thunibW związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Bez tytoniu (31 maja br.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi informuje, że tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem  "Działania marketingowe przemysłu tytoniowego".

Adresatem  tegorocznej kampanii jest ogół społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodych kobiet i dziewcząt, do których skierowane są działania marketingowe przemysłu tytoniowego (np. w postaci atrakcyjnie wyglądających paczek papierosów, ubrań i innych akcesoriów z logo firm tytoniowych).

Tegoroczne hasło ma zwrócić szczególną uwagę na szkodliwe efekty marketingu przemysłu tytoniowego oraz na potrzebę zakazania wszelkich reklam, promocji i sponsoringu dotyczącego palenia tytoniu, w świetle art. 8 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Jednocześnie informujemy,  że w siedzibie PSSE ul. Plac Wolności 23 pok. 3   będzie można zaopatrzyć się w materiały edukacyjne o  w/w tematyce.

5 zasad bezpiecznego i zdrowego kibicowania

ulotka-18Celem kampanii jest ograniczenie ryzykownych zachowań zdrowotnych, jakie mogą się pojawić w kontekście organizacji imprez masowych, ze szczególnym naciskiem na:

ograniczenie zdrowotnych następstw palenia tytoniu, w tym ekspozycji na dym tytoniowy, nadużywania alkoholu oraz używania innych substancji psychoaktywnych (w tym nowych  narkotyków),

ograniczenie liczby zatruć pokarmowych (związanych z konsumpcją niewłaściwie  przygotowanej, przechowywanej lub przeterminowanej żywności),

ograniczenie liczby zachorowań na inne choroby zakaźne, w tym choroby związane z niewłaściwą higieną osobistą,

ograniczenie skutków ryzykownych zachorowań seksualnych, w tym: odsetka nowych  zakażeń wirusem HIV oraz zachorowań na inne choroby przenoszone drogą płciową (HCV, HPV, kiła, rzeżączka).

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką.

Uśmiech Dostojewskiego

plakat dostowjeski thunibGminna Bibliotek Publiczna w Kęsowie zaprasza na spektakl "Uśmiech Dostojewskiego" w wykonaniu Grzegorza Szlangiz Chojnickiego Studia Rapsodycznego, który odbędzie się 21 maja w poniedziałek o godzinie 1900

Spektakl dla i dorosłych i młodzieży (od gimnazjum).

Wstęp wolny!!!

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie

Gmina Kęsowo zaprasza do składania ofert na : Budowę placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie”. W skład placu zabaw wchodzić będą:

 1. Piaskownica – okładzina z bali 3x3m
 2. Huśtawka Wagowa
 3. Bujak Przestrzenny
 4. Huśtawka podwójna
 5. Karuzela krzyżowa
 6. Tablica regulamin
 7. Zestaw zabawowy – trap, ślizg, daszek
 8. Kosz na śmieci
 9. Ławka parkowa metalowo-drewniana o długości 1,8m z oparciem
 10. Ogrodzenie z siatki ocynkowanej, powlekanej o oczkach 35x35 mm wysokości 1,5 m na słupkach stalowych o rozstawie 2,1 m obsadzonych w gruncie i obetonowanych -83, 80 m

Oferty należy składać do dnia 18.07.2012r osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

logo place

VI Piknik Historyczny

piknik 2012 thunibJuż po raz szósty mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Piknik Historyczny” w gminie Kęsowo, który odbędzie się 9 czerwca 2012 r. od godziny 1500, w oklocach schronu bojowego "Lisia Góra" oraz w parku w Kęsowie

W inscenizacji weźmie udział 60 żołnierzy, w tym zwiad kawaleryjski. Sprzęt, który zostanie użyty podczas inscenizacji to m.in. armata dywizyjna, moździerz, granatniki, broń maszynowa i powtarzalna, kuchnia polowa, furgon 9-cio osobowy oraz motocykle z wózkiem bocznym.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ zespołu „TOP ONE” znanego m.in. z takich przebojów jak: „Miła moja”, "Ciao Italia", “Santa Maria”, “Coraz Wyżej” oraz “Granica”.

Oczywiście na pikniku nie zabraknie lokalnych wypieków oraz grochówki z kuchni polowej

Czytaj więcej...

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Sicinach

Gmina Kęsowo zaprasza do składania ofert na : Budowę placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Sicinach”. W skład placu zabaw wchodzić będą:

 1. Piaskownica – okładzina z bali 3x3m
 2. Huśtawka Wagowa
 3. Bujak Przestrzenny
 4. Huśtawka podwójna
 5. Karuzela krzyżowa
 6. Tablica regulamin
 7. Zestaw zabawowy – trap, ślizg, daszek
 8. Kosz na śmieci
 9. Ławka parkowa metalowo-drewniana o długości 1,8m z oparciem
 10. Ogrodzenie z siatki ocynkowanej, powlekanej o oczkach 35x35 mm wysokości 1,5 m na słupkach stalowych o rozstawie 2,1 m obsadzonych w gruncie i obetonowanych – 77,60m

Oferty należy składać do dnia 18.05.2012r osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

logo place

śp. ks. kanonik Józef Swobodziński

kaninik thunib

W 91 roku życia i w 62 roku kapłaństwa, 23 kwietnia 2012 r. odszedł do Pana po wieczną nagrodę śp. ks. kanonik Józef Swobodziński, długoletni emerytowany proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Kęsowie-Jeleńcz, wspaniały duszpasterz i godny naśladowania człowiek.

Rodzinie oraz Bliskim wyrazy szczerego współczucia składają

Wójt wraz z pracownikami oraz Radni Rady Gminy w Kęsowie

Tworzymy wioskę tematyczną w Żalnie

zalno logotypGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie zaprasza mieszkańców sołectwa Żalno do udziału w projekcie systemowym, w ramach którego zostaną przeprowadzone warsztaty, dzięki którym można nabyć dodatkowe umiejętności oraz współuczestniczyć w opracowaniu koncepcji utworzenia WIOSKI KWIATOWEJ na terenie sołectwa Żalno.


W programie m.in.:

 • wyjazd integracyjny/studyjny do innych wiosek tematycznych;
 • warsztaty z rękodzielnictwa.

Więcej informacji na stronie GOPS w Kęsowie

Organizacja warsztatów sportowych w gminie Kęsowo

Ludowy Klub Sportowy w Kęsowie informuje o przystąpieniu do projektu „Organizacja warsztatów sportowych w gminie Kęsowo” . projekt ten będzie realizowany w ramach działania: „wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013W jego ramach odbędą się warsztaty w udoskonalające grę w piłkę ręczną.

Czytaj więcej...

Nowy Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznik Praw Obywatelskich

rpo thunibJuż w najbliższy piątek tj. 20 kwietnia 2012 r. z inicjatywy Senatora Jana Rulewskiego i Wojewody Ewy Mes, w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz otworzy nowy Punkt Przyjęć Interesantów.

W nowo otwartym Punkcie Przyjęć Interesantów od godziny 10.00 do godziny 15.30 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 3, pokój nr 28 dyżurować będą prawnicy z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, z którymi będzie można porozmawiać, złożyć wniosek o zbadanie sprawy lub uzyskać informację prawną.

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.