Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Działania marketingowe przemysłu tytoniowego

pis thunibW związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Bez tytoniu (31 maja br.) Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi informuje, że tegoroczne obchody będą przebiegać pod hasłem  "Działania marketingowe przemysłu tytoniowego".

Adresatem  tegorocznej kampanii jest ogół społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem młodych kobiet i dziewcząt, do których skierowane są działania marketingowe przemysłu tytoniowego (np. w postaci atrakcyjnie wyglądających paczek papierosów, ubrań i innych akcesoriów z logo firm tytoniowych).

Tegoroczne hasło ma zwrócić szczególną uwagę na szkodliwe efekty marketingu przemysłu tytoniowego oraz na potrzebę zakazania wszelkich reklam, promocji i sponsoringu dotyczącego palenia tytoniu, w świetle art. 8 ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Jednocześnie informujemy,  że w siedzibie PSSE ul. Plac Wolności 23 pok. 3   będzie można zaopatrzyć się w materiały edukacyjne o  w/w tematyce.

5 zasad bezpiecznego i zdrowego kibicowania

ulotka-18Celem kampanii jest ograniczenie ryzykownych zachowań zdrowotnych, jakie mogą się pojawić w kontekście organizacji imprez masowych, ze szczególnym naciskiem na:

ograniczenie zdrowotnych następstw palenia tytoniu, w tym ekspozycji na dym tytoniowy, nadużywania alkoholu oraz używania innych substancji psychoaktywnych (w tym nowych  narkotyków),

ograniczenie liczby zatruć pokarmowych (związanych z konsumpcją niewłaściwie  przygotowanej, przechowywanej lub przeterminowanej żywności),

ograniczenie liczby zachorowań na inne choroby zakaźne, w tym choroby związane z niewłaściwą higieną osobistą,

ograniczenie skutków ryzykownych zachorowań seksualnych, w tym: odsetka nowych  zakażeń wirusem HIV oraz zachorowań na inne choroby przenoszone drogą płciową (HCV, HPV, kiła, rzeżączka).

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką.

Uśmiech Dostojewskiego

plakat dostowjeski thunibGminna Bibliotek Publiczna w Kęsowie zaprasza na spektakl "Uśmiech Dostojewskiego" w wykonaniu Grzegorza Szlangiz Chojnickiego Studia Rapsodycznego, który odbędzie się 21 maja w poniedziałek o godzinie 1900

Spektakl dla i dorosłych i młodzieży (od gimnazjum).

Wstęp wolny!!!

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie

Gmina Kęsowo zaprasza do składania ofert na : Budowę placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Brzuchowie”. W skład placu zabaw wchodzić będą:

 1. Piaskownica – okładzina z bali 3x3m
 2. Huśtawka Wagowa
 3. Bujak Przestrzenny
 4. Huśtawka podwójna
 5. Karuzela krzyżowa
 6. Tablica regulamin
 7. Zestaw zabawowy – trap, ślizg, daszek
 8. Kosz na śmieci
 9. Ławka parkowa metalowo-drewniana o długości 1,8m z oparciem
 10. Ogrodzenie z siatki ocynkowanej, powlekanej o oczkach 35x35 mm wysokości 1,5 m na słupkach stalowych o rozstawie 2,1 m obsadzonych w gruncie i obetonowanych -83, 80 m

Oferty należy składać do dnia 18.07.2012r osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

logo place

VI Piknik Historyczny

piknik 2012 thunibJuż po raz szósty mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Piknik Historyczny” w gminie Kęsowo, który odbędzie się 9 czerwca 2012 r. od godziny 1500, w oklocach schronu bojowego "Lisia Góra" oraz w parku w Kęsowie

W inscenizacji weźmie udział 60 żołnierzy, w tym zwiad kawaleryjski. Sprzęt, który zostanie użyty podczas inscenizacji to m.in. armata dywizyjna, moździerz, granatniki, broń maszynowa i powtarzalna, kuchnia polowa, furgon 9-cio osobowy oraz motocykle z wózkiem bocznym.

Zwieńczeniem wieczoru będzie występ zespołu „TOP ONE” znanego m.in. z takich przebojów jak: „Miła moja”, "Ciao Italia", “Santa Maria”, “Coraz Wyżej” oraz “Granica”.

Oczywiście na pikniku nie zabraknie lokalnych wypieków oraz grochówki z kuchni polowej

Czytaj więcej...

Budowa placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Sicinach

Gmina Kęsowo zaprasza do składania ofert na : Budowę placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Sicinach”. W skład placu zabaw wchodzić będą:

 1. Piaskownica – okładzina z bali 3x3m
 2. Huśtawka Wagowa
 3. Bujak Przestrzenny
 4. Huśtawka podwójna
 5. Karuzela krzyżowa
 6. Tablica regulamin
 7. Zestaw zabawowy – trap, ślizg, daszek
 8. Kosz na śmieci
 9. Ławka parkowa metalowo-drewniana o długości 1,8m z oparciem
 10. Ogrodzenie z siatki ocynkowanej, powlekanej o oczkach 35x35 mm wysokości 1,5 m na słupkach stalowych o rozstawie 2,1 m obsadzonych w gruncie i obetonowanych – 77,60m

Oferty należy składać do dnia 18.05.2012r osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

logo place

śp. ks. kanonik Józef Swobodziński

kaninik thunib

W 91 roku życia i w 62 roku kapłaństwa, 23 kwietnia 2012 r. odszedł do Pana po wieczną nagrodę śp. ks. kanonik Józef Swobodziński, długoletni emerytowany proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Kęsowie-Jeleńcz, wspaniały duszpasterz i godny naśladowania człowiek.

Rodzinie oraz Bliskim wyrazy szczerego współczucia składają

Wójt wraz z pracownikami oraz Radni Rady Gminy w Kęsowie

Tworzymy wioskę tematyczną w Żalnie

zalno logotypGminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie zaprasza mieszkańców sołectwa Żalno do udziału w projekcie systemowym, w ramach którego zostaną przeprowadzone warsztaty, dzięki którym można nabyć dodatkowe umiejętności oraz współuczestniczyć w opracowaniu koncepcji utworzenia WIOSKI KWIATOWEJ na terenie sołectwa Żalno.


W programie m.in.:

 • wyjazd integracyjny/studyjny do innych wiosek tematycznych;
 • warsztaty z rękodzielnictwa.

Więcej informacji na stronie GOPS w Kęsowie

Organizacja warsztatów sportowych w gminie Kęsowo

Ludowy Klub Sportowy w Kęsowie informuje o przystąpieniu do projektu „Organizacja warsztatów sportowych w gminie Kęsowo” . projekt ten będzie realizowany w ramach działania: „wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013W jego ramach odbędą się warsztaty w udoskonalające grę w piłkę ręczną.

Czytaj więcej...

Nowy Punkt Przyjęć Interesantów Rzecznik Praw Obywatelskich

rpo thunibJuż w najbliższy piątek tj. 20 kwietnia 2012 r. z inicjatywy Senatora Jana Rulewskiego i Wojewody Ewy Mes, w siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Rzecznik Praw Obywatelskich prof. Irena Lipowicz otworzy nowy Punkt Przyjęć Interesantów.

W nowo otwartym Punkcie Przyjęć Interesantów od godziny 10.00 do godziny 15.30 w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 3, pokój nr 28 dyżurować będą prawnicy z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, z którymi będzie można porozmawiać, złożyć wniosek o zbadanie sprawy lub uzyskać informację prawną.

Bezpłatne badanie słuchu

ucho thunibUrząd Gminy w Kęsowie oraz Centrum Badania Słuchu Aph-med Warszawa zapraszają mieszkańców po 50-tym roku życia oraz osoby z niedosłuchem na bezpłatne badanie słuchu, które odbędzie się 18 kwietnia (środa) 2012 roku w SPZOZ w Kęsowie, 89-506 Kęsowo, ul. Łąkowa 1

Zapisy: SPOZ (rejestracja) tel. (52) 334-40-13 lub osobiście

Plener rzeźbiarski 2012

plener thunibGminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty rzeźbiarskie, które odbędą się w dniach 7-12 maj 2012 roku.

Poprowadzone zostaną one przez artystów ludowych z całego kraju w Zespole Szkół w Kęsowie w wymiarze 4 godzin dziennie. 

 

Czytaj więcej...

Wesołych świąt

zyczenia swiateczne thunibZdrowych,
Pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary,
nadziei i miłości.
Radosnego,
wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie
rodziny i wśród przyjaciół
oraz wesołego Alleluja

                                                                                  życzy:

Wójt Gminy Kęsowo
Radosław Januszewski

Szkolenie wyjazdowe dla rolników

lgdLokalna Grupa Działania ,,Bory Tucholskie” organizuje w dniu 17 kwietnia 2012 r. szkolenie wyjazdowe dla rolników, którzy chcą skorzystać z dofinansowania w ramach konkursu ,,Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Szkolenie odbędzie się w gospodarstwie agroturystycznym w Gzinie k/unisławia. program szkolenia i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.lgd.borytucholskie.pl

Formularz zgłoszeniowy prosimy dostarczyć do 6 kwietnia 2012 r. do biura LGD ul. Murowa 8, 89-500 Tuchola.

Czytaj więcej...

Szkolenie dotyczące zasad pozyskiwania dotacji

lgdLokalna Grupa Działania ,,Bory Tucholskie” organizuje w dniach 21-22 kwietnia 2012 r. szkolenie dotyczące zasad pozyskiwania dotacji w ramach ,,Małych projektów”. Szkolenie odbędzie się w Minikowie gmina Lubiewo w Gościńcu Dobry Dom.

Formularz zgłoszeniowy i program szkolenia znajdują się na stronie www.lgd.borytucholskie.pl

Wypełniony formularz należy złożyć w biurze LGD ul. Murowa 8, 89-500 Tuchola do dnia 12 kwietnia 2012 r.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.