Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Dożynki Gminne zostają odwołane

ug tabliczkaW związku z nawałnicą, która 11 sierpnia br. przeszła przez teren naszej gminy, Dożynki Gminne zaplanowane na dzień 2 września br.,zostają odwołane.

Odbędzie się tylko Msza dziękczynna w kościele pod wezwaniem Świętego Bernarda w Kęsowie o godz. 1500.

Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej - dyżur informacyjny w Tucholi

biznesJeśli chcesz zdobyć środki finansowe na otwarcie własnej działalności gospodarczej, to właśnie nadarza się ku temu okazja. Możesz otrzymać bezzwrotną dotację (ok. 22600 zł.), pomostowe wsparcie finansowe (ok. 1300 zł co miesiąc przez 6 lub nawet 12 miesięcy) oraz wsparcie szkoleniowo doradcze.

Osoby zainteresowane udziałem w projektach i uzyskaniem dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej zapraszamy na dyżur informacyjny, który odbędzie się 4 września (poniedziałek) w Tucholi (Książnica Tucholska, sala nr 8, ul. Pocztowa 7b) w godz. 10.00 -13.00

Czytaj więcej...

Dotacje na rozwój istniejących mikro i małych przedsiębiorstw

lgdPartnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym dotacji na rozwój istniejących mikro i małych przedsiębiorstw. Dotacje udzielane będą w ramach środków Lokalnej Strategii Rozwoju "Dekel do borowiackiej grapy" (PROW 2014-2020).

Czytaj więcej...

Pracujemy u siebie!

Plakat ARTPChcesz osiągnąć sukces i masz pomysł na świetny biznes, ale brakuje Ci środków na jego rozpoczęcie? Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie „Pracujemy u siebie!”, w którym możesz uzyskać nawet 35 tys. zł dotacji!

Firma ARTP Capital S.A. pomoże Ci w pozyskaniu środków na otwarcie działalności gospodarczej z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020, oś priorytetowa 8 – Aktywni na rynku pracy, działanie 8.3 – Wsparcie przedsiębiorczości i samozatrudnienia w regionie. Co musisz wiedzieć? Aby uzyskać dotacje, wystarczy Twój pomysł na biznes oraz przejście trzech etapów projektu. Z naszą pomocą będzie to prostsze, niż myślisz!

Czytaj więcej...

Zawieszenie infolinii dla jst w sprawie likwidacji szkód mieszkaniowych

ug tabliczkaKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy od 26.08.2017 r. odwołuje dyżury pracowników obsługujących linię telefoniczną działającą w soboty i niedziele od godziny 10.00 do 16.00 w sprawach szkód mieszkaniowych 52/ 349 76 87

Od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu pod wskazanym numerem telefonu można nadal uzyskać informacje dotyczące szacowania szkód mieszkaniowych, które powstały w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w dniach 11-12.08.2017 r.

Zobowiązania zawarte w umowach z ARiMR

armir1W związku z zaistniałymi szkodami powstałymi w wyniku nawałnic, silnych huraganowych wiatrów i trąb powietrznych, które miały miejsce w dniach 11-12 sierpnia 2017 r. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa podjęła się dodatkowych działań, które mają uprościć prowadzone czynności wobec poszkodowanych. W związku z powyższym Beneficjenci, którzy otrzymali wsparcie w ramach PROW 2007-2013 lub 2014-2020, a w wyniku strat spowodowanych klęskami żywiołowymi lub innymi zdarzeniami o charakterze siły wyższej, nie są w stanie zrealizować choćby jednego z zobowiązań zawartych w umowie czy decyzji o przyznaniu pomocy powinni o tym poinformować Agencję.

Czytaj więcej...

ARiMR uspokaja - rolnik ma możliwość zmiany elementu proekologicznego zadeklarowanego we wniosku o przyznanie płatności

armir1Niektórzy rolnicy, mogą nie wywiązać się z zadeklarowanego we wnioskach o przyznanie płatności bezpośrednich, wysiania do 20 sierpnia międzyplonu ścierniskowego. Jeżeli jest to spowodowane złymi warunkami agrometeorologicznymi, rolnik ma możliwość zmiany elementu proekologicznego zadeklarowanego we wniosku o przyznanie płatności na inny obszar proekologiczny, np. na międzyplon ozimy, który należy wysiać od 1 lipca do 1 października i utrzymywać co najmniej do 15 lutego. Rolnik może także dokonać zmiany gatunku roślin wysiewanych w mieszankach jako międzyplony lub zmiany działki, na której będzie utrzymywany międzyplon deklarowany jako EFA.

Czytaj więcej...

Pomoc osobom niepełnosprawnym, poszkodowanym w wyniku nawałnic

LOGO PFRONWśród szerokiej grupy osób dotkniętych skutkami nawałnic, które ostatnio przeszły nad Polską, są także osoby niepełnosprawne. Osobom tym ze względu na stan ich zdrowia lub ograniczone możliwości samodzielnej egzystencji, musi być zapewniona wzmożona ochrona życia, zdrowia i mienia.

W związku z powyższym, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w chwili obecnej prowadzi intensywne działania w zakresie rozpoznania potrzeb osób niepełnosprawnych poszkodowanych w wyniku ostatnich zdarzeń pogodowych.

Czytaj więcej...

Wywóz odpadów

azbestW  związku z wystąpieniem gwałtownych zjawisk atmosferycznych, P.U.K. CORIMP  z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Wojska  Polskiego 65, 85-825 Bydgoszcz tel. 52 320 81 85, zapewnia usługi wywozu odpadów budowlanych tj. gruz, pokrycia dachowe (oddzielić papę), których nie jest w stanie właściciel wysegregować we własnym zakresie. Postawienie pojemnika odbywa się na indywidualne zlecenie właściciela nieruchomości i na koszt właściciela.
Z pokrycia dachowego oddzielić eternit, który  należy owinąć folią i złożyć w jednym miejscu na paletach. Pokruszone płyty azbestowo – cementowe należy spakować w worki na odpady komunalne i również złożyć na paletach. Podczas prac przy porządkowaniu wyrobów azbestowo – cementowych, należy wyposażyć się w odpowiedni ubiór i maskę osłaniającą  drogi oddechowe.

Odbiór eternitu gwarantuje Firma  „ECO-POL” Sp.z o.o. z siedzibą w Pruszczu , ul. Dworcowa 9, 86-120 Pruszcz tel. 52 330 80 65.
Koszt wywozu ponosi właściciel.

Informacja na temat stacjonowania Mobilnych Biur PZU Pomocy

Poniedziałek 21 sierpnia:
1.    Wołów – Dolnośląskie
2.    Sośno – Kujawsko-pomorskie

Wtorek 22 sierpnia:
1.    Kęsowo - Kujawsko-pomorskie
2.    Gostycyn – Kujawsko-pomorskie
3.    Brusy – Pomorskie

Środa 23 sierpnia:
1.    Wałdowo – Kujawsko-pomorskie
2.    Tuchola - Plac Wolności - Parking – Kujawsko-pomorskie

Infolinia

ug tabliczkaKujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy (od jutra do odwołania) uruchamia linie telefoniczne czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00 oraz w soboty i niedziele od godziny 10.00 do 16.00

Pod wskazanymi numerami telefonów można uzyskać informacje dotyczące szacowania szkód, które powstały w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych w dniach 11-12.08.2017 r.

  • w sprawach szkód rolniczych 52/ 349 75 14  lub 603 392 748
  • w sprawach szkód mieszkaniowych 52/ 349 76 87

Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy

ug tabliczkaGmina Kęsowo utworzyła konto dla osób najbardziej poszkodowanych w nawałnicy- burzy z dnia 11-12 sierpnia 2017r..

Darczyńców prosimy o wpłacanie środków na specjalnie utworzone konto na ten cel pn. „ Pomoc dla poszkodowanych w nawałnicy - GMINA KĘSOWO” nr rachunku bankowego 75 8174 0004 0000 0358 2000 0018 Bank Spółdzielczy w Tucholi.

Pomoc poszkodowanym – do kogo zgłosić szkodę

Osoby poszkodowane w nawałnicy burzowej w dniu 11 sierpnia 2017 roku mogą zaistniałe szkody zgłaszać do:
1. Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w poszczególnych gminach. Udzielona kwota zapomogi bezzwrotnej osiągnąć może max. 6 tys. zł
2. Urzędów Gmin, gdzie powołano Komisje Budowalne, które szacują straty materialne w budynkach i lokalach mieszkalnych. Kwota pomocy może osiągnąć max. 100 tys. zł. Budynki gospodarcze oceniane będą tylko pod kątem możliwości użytkowania.

Osoby, które miały wykupione polisy ubezpieczeniowe zgłaszają zaistniałe straty bezpośrednio do firm ubezpieczeniowych.
Ponadto powiat tucholski powołał Komitet Społeczny „Solidarni z poszkodowanym” z siedzibą w Tucholi, ul. Pocztowa 7 (Starostwo Powiatowe).

Środki można przekazywać na wyodrębnione konto powiatu tucholskiego nr:
20 1560 0013 2340 9874 1000 0042

Komitet Społeczny „Solidarni z poszkodowanym” będzie prowadził również zbiórki do „puszek” na terenie powiatu tucholskiego. Szczegóły podawane będą na bieżąco. Osoby, które potrzebują pomocy rzeczowej np. środków czystości, pościeli mogą zgłaszać się do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi, ul. Pocztowa 7.

Wszystkim Darczyńcom z góry dziękujemy za okazaną poszkodowanym pomoc!

Wydział Organizacyjny – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.