Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ćwiczenie RENEGADE

syrenaW dniach od 6-8 czerwca 2017 roku odbędzie się ćwiczenie RENEGADE z wykorzystaniem systemów alarmowania ludności. Nadany zostanie sygnał alarmowy (syrena) dotyczący zagrożeń z powietrza. W ramach ćwiczeń nastąpi uruchomione syreny na terenie gminy Kęsowo.

Szkody spowodowane przymrozkami wiosennymi

ug tabliczkaUrząd Gminy w Kęsowie informuje, że do dnia 9 czerwca 2017 r. przyjmuje wnioski w sprawie wyszacowania szkód spowodowanych przymrozkami wiosennymi.

Druki wniosków w Urzędzie Gminy (pokój nr 5) oraz tutaj

 

Informacja ważna dla osób ubezpieczonych w KRUS prowadzących dodatkowo pozarolniczą działalność gospodarczą

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina o zbliżającym się terminie na złożenie w Kasie zaświadczenia albo oświadczenia dotyczącego rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Czytaj więcej...

Uwaga na próby wyłudzenia pieniędzy!

uwaga oszustwoPowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi uzyskało informację, iż z mieszkańcami powiatu tucholskiego kontaktuje się telefonicznie osoba, która reprezentuje jakąś fundację informując, że zbiera pieniądze na Dom Dziecka w Tucholi, na Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Tucholi.

Czytaj więcej...

XI Piknik Historyczny

plakat piknik 2017 thunibJuż po raz jedenasty mamy zaszczyt zaprosić Państwa na „Piknik Historyczny" w Gminie Kęsowo, który w tym roku odbędzie się 10 czerwca. W programie m.in. inscenizacja historyczna, pokazy straży pożarnej oraz policji, dyskoteka z Radiem Weekend oraz występ gwiazdy wieczoru zespołu „Gesek”.

Czytaj więcej...

Dodatkowy wywóz popiołu

pkInformujemy, że Przedsiębiorstwo Komunalne w Tucholi Sp. z o. o. przewiduje dodatkowy wywóz popiołu z terenu naszej gminy w następujących terminach:

  • 30.05.2017 (wtorek) - Kęsowo, Krajenki, Tuchółka, Siciny, Obrowo, Jeleńcz, Ludwichowo, Drożdżenica, Przymuszewo, Sicinki
  • 31.05.2017 (środa) - Żalno, Nowe Żalno, Piastoszyn, Grochowo, Wieszczyce, Brzuchowo, Bralewnica, Adamkowo, Pamiętowo

„Inteligentne specjalizacje województwa kujawsko-pomorskiego”

kpaiKujawsko-Pomorską Agencję Innowacji Sp. z o.o. ma przyjemność zaprosić na spotkanie informacyjne organizowane w ramach cyklu spotkań w regionie „Inteligentne specjalizacje województwa kujawsko-pomorskiego”

Spotkanie odbędzie się w dniu 19 maja 2017 r. (piątek) w Wyższej Szkole Zarządzania Środowiskiem w Tucholi, przy ul. Pocztowej 13 w Tucholi, sala 3.

Czytaj więcej...

VI otwarcie sezonu motocyklowego

mag thunibBractwo Motocyklowe „Magneto” serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na  VI otwarcie sezonu motocyklowego, które odbędzie się 20 maja od godziny 12:30 w Żalnie. W programie imprezy nie zabraknie  parady oraz pokazów. Na koniec  uroczystości odbędzie się występ zespołu „Paradox”.

Czytaj więcej...

Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa

armir1Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż wnioski o przyznanie płatności na 2017 rok z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 15 marca br. do 15 maja br.

Wniosek o przyznanie płatności wraz z załącznikami może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do 9 czerwca br., jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 16 maja br., stosowne będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności. Jednocześnie ARiMR informuje, iż nie jest planowane wydłużenie terminu na składanie wniosków o przyznanie płatności w 2017 roku.

Czytaj więcej...

Oferta edukacyjna dla mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich

ug tabliczkaZapraszamy uczniów naszej gminy oraz gmin sąsiednich do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek oświatowych. 

Czytaj więcej...

Rolniku – uważaj na kleszcze!

krusPonad 1 500 osób – tyle ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy).

Łagodne zimy powodują korzystne warunki do rozwoju tych pajęczaków, co skutkuje ich wiosennym wysypem obserwowanym obecnie na terenie niemal całej Polski. Warto wiedzieć, jak należy postępować, aby ukąszenia uniknąć, a jeśli już do niego dojdzie – jak minimalizować skutki kontaktu z tym niepozornym pajęczakiem.

Czytaj więcej...

Szkolenie dotyczące zmieniających się przepisów dotyczących działalności agroturystycznej oraz rolniczej sprzedaży detalicznej

logo odrPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi serdecznie zaprasza na szkolenie dotyczące zmieniających się przepisów dotyczących działalności agroturystycznej oraz rolniczej sprzedaży detalicznej.

Szkolenie odbędzie się 20.04.2017 roku(czwartek) w godzinach od 10:00 do 14:00 w Gospodarstwie Agroturystycznym, Nadolnik 1 w Raciążu.

Czytaj więcej...

Sadzimy las

las1 06 04 2017W ostatnich dniach na terenie naszej gminy zostało posadzonych 4000 olch oraz 4100 dębów za kwotę ponad 5 800 zł.

W akcję sadzenia drzew zaangażowanych było 6 pracowników Spółki Wodnej w Kęsowie oraz pracownicy urzędu.

Palący problem

syrenaRokrocznie wraz z początkiem wiosny zauważalnie wzrasta liczba pożarów spowodowanych wypalaniem łąk i nieużytków. Technika ta, stosowana w prymitywnych kulturach rolniczych w dalszym ciągu niestety znajduje zwolenników. WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE, BEZCELOWE, BARBARZYŃSKIE i NIEZGODNE Z PRAWEM!

Czytaj więcej...

Wspieranie aktywizacji osób opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3

rpo logo thunibW ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostały uruchomione fundusze na wspieranie aktywizacji osób opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3 w powrocie na rynek pracy poprzez finansowanie opieki nad dziećmi do lat 3 (np. voucher), obejmujące:

  • pokrycie kosztów usług bieżącej opieki nad dzieckiem w żłobku lub klubie dziecięcym lub wynagrodzenia dziennego opiekuna,
  • pokrycie kosztów wynagrodzenia oraz kosztów składek na ubezpieczenia społeczne niani sprawującej opiekę nad dzieckiem, zgodnie z umową o świadczenie usług,
  • działania aktywizacyjne i/lub szkoleniowe wspomagające proces powrotu na rynek pracy (jako uzupełnienie działań polegających na finansowaniu opieki nad dziećmi do lat 3).

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.