Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher Badawczy

kpaiIstotą projektu jest wprowadzenie „Vouchera badawczego” - jako rodzaju dotacji dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego, umożliwiających zakup usług badawczo-rozwojowych przeprowadzanych na indywidualne zamówienie przedsiębiorców przez jednostki naukowe.Efektem wsparcia przedsiębiorstwa ma być wprowadzenie w nim innowacji gospodarczych, a dzięki temu poprawa pozycji konkurencyjnej i rozwój gospodarczy lokalnej firmy. „Voucher badawczy” w skali regionu kujawsko-pomorskiego ma być narzędziem wspierającym współpracę między sektorami biznesu i nauki, co przyczyni się do podnoszenia innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim i przyśpieszy oraz ułatwi transfer wiedzy i technologii.
Wsparcie w ramach projektu „Fundusz Badań i Wdrożeń – Voucher badawczy” skierowane jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa kujawsko-pomorskiego planujących realizację przedsięwzięć badawczych w obszarze regionalnych inteligentnych specjalizacji.

Vouchery badawcze będą przyznawane w kwocie do 80 000 zł na zakup prac badawczo – rozwojowych od jednostek naukowych. Szczegółowe zasady przyznawania dotacji zostaną przedstawione na spotkaniach informacyjnych dla przedsiębiorców i jednostek naukowych.

”Pracodawcy Pomorza i Kujaw” – Związek Pracodawców
ul. Gdańska 141/3/6,
85-022 Bydgoszcz,
kom. 605-900-626

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.