Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Nabór na wolne stanowisko pracy

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo poszukuje kandydatów do pracy na stanowisku: ratownik wodny

Szczegółowe informacje pod adresem: http://bip.kesowo.pl/ogloszenia,12_2019-5_49

 

Wyniki konsultacji społecznych

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza wynik konsultacji społecznych zagospodarowania przestrzeni publicznej poprzez wybór do realizacjo 1 z 3 następujących operacji- inwestycji:

1. Montaż urządzenia placu zabaw w Grochowie, Obrowie, w Tuchółce (wraz z elementami siłowni zewnętrznych) oraz montaż elementów placu zabaw i przebudowa boiska w Bralewnicy
2. Zagospodarowanie centrów wsi w Grochowie, Obrowie, Tuchółce oraz w Bralewnicy
3. Budowa terenów zielonych wraz z altanami wypoczynkowymi w Grochowie, Obrowie, Tuchółce oraz w Bralewnicy

Do realizacji poprzez glosowanie mieszkańców w/w miejscowości wybrana została operacja numer 1

Historyczny Pochód Borowiaków

hpb 2018W imieniu Starosty Tucholskiego Michała Mroza mamy przyjemność zaprosić Państwa na Historyczny Pochód Borowiaków, który przemaszeruje ulicami Tucholi w sobotę 21 lipca 2018 r. o godzinie 12:30.

Pochód zakończy się w Parku Zamkowym, gdzie na gości czekać będą atrakcje przygotowane przez Tucholski Ośrodek Kultury w ramach Dnia Folkloru Borowiackiego. Obie te imprezy są częścią obchodów 59 Dni Borów Tucholskich, w ramach których wieczorem w Tucholi odbędzie się także koncert Szymona Wydry & Carpe Diem.

Szkolenie dotyczące projektów objętych grantami ze środków Strategii Rozwoju Lokalnego

lgdPartnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” zaprasza na szkolenie dotyczące projektów objętych grantami ze środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność „Dekel do borowiackiej grapy” na lata 2016-2023 w ramach przedsięwzięcia 3.1.1 LSR: „Borowiaki zawdy chatne do roboty w kupie, czyli wydarzenia integracyjne i aktywizujące mieszkańców obszaru LSR”.

Szkolenie odbędzie się 19 lipca 2018 roku o godzinie 14:00 w Książnicy Tucholskiej (sala nr 9) w Tucholi (ul. Pocztowa 7b).

Czytaj więcej...

Rekrutacja dzieci do klubu dziecięcego „Bajkowa Kraina” w Kęsowie

W związku z otrzymaniem dotacji z Programu Resortowego – MALUCH 2018, gmina Kęsowo od 1 października 2018 roku otwiera dla 15 dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat klub dziecięcy „Bajkowa Kraina”

W związku z powyższym zwracamy się do Rodziców dzieci w wieku od 1 roku do 3 lat zainteresowanych skorzystaniem z oferty klubu dziecięcego dla swoich dzieci zgłaszaniem się do tutejszego urzędu gminy za pomocą kart zgłoszeniowych, które są dostępne poniżej i w Urzędzie Gminy ( pokój nr7)

Czytaj więcej...

Konsultacje społeczne

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza konsultacje społeczne zagospodarowania przestrzeni publicznej poprzez wybór do realizacjo 1 z 3 następujących operacji- inwestycji:

1. Montaż urządzenia placu zabaw w Grochowie, Obrowie, w Tuchółce (wraz z elementami siłowni zewnętrznych) oraz montaż elementów placu zabaw i przebudowa boiska w Bralewnicy
2. Zagospodarowanie centrów wsi w Grochowie, Obrowie, Tuchółce oraz w Bralewnicy
3. Budowa terenów zielonych wraz z altanami wypoczynkowymi w Grochowie, Obrowie, Tuchółce oraz w Bralewnicy

Czytaj więcej...

Dyżur Posła na Sejm RP i oraz Radnej Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego

SejmInformujemy, iż 16 lipca w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie od godz.11:30 do 13:00 swój dyżur odbędą Poseł na Sejm RP Eugeniusz Kłopotek oraz Radna Sejmiku Województwa Kujawsko - Pomorskiego Agnieszka Kłopotek.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

 

 

Zmiany od 1 lipca br. w kwotach wolnych od potrąceń i egzekucji

krus

Od dnia 1 lipca 2018 r. weszły w życie przepisy art. 5 ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. Przepisy te wprowadziły zmiany w zakresie kwoty wolnej od potrąceń i egzekucji.

Czytaj więcej...

Ankieta dotycząca odnawialnych źródeł energii

instalacja foto Wszystkie osoby zainteresowane uzyskaniem dofinansowania na odnawialne źródła energii proszone są o wypełnienie ankiety do dnia 8 lipca br. Ankiety można składać w wersji papierowej (Urząd Gminy w Kęsowie, pokój nr 2) oraz za pośrednictwem http://globaleco.pl/oze/ Więcej informacji można uzyskac pod numerem telefonu 730 253 730.

Pliki do pobrania: Prezentacja dotycząca odnawialnych źródeł energii

 

 

Mieszkańcy Gminy Kęsowo będą na bieżąco informowani przez Urząd za pomocą nowoczesnego systemu SISMS.

sismsPodstawową rolą systemu ma być przesyłanie pilnych komunikatów wpływających na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców np. powiadomienia o blokadach dróg i zmianach w ruchu drogowym, o niebezpiecznych stanach pogodowych czy o utrudnieniach wynikających z lokalnej awarii np. wodnokanalizacyjnej. System będzie dodatkowo wykorzystywany do informowania o imprezach kulturalno rozrywkowych i innych aktualnościach, tak aby każdy zarejestrowany mieszkaniec był na bieżąco z gminnymi wydarzeniami.

Pobierz aplikację teraz: https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/282db0d0/Gmina-K%C4%99sowo

Czytaj więcej...

XVII Wystawa Pojazdów Zabytkowych

Tucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych DRAGON ma zaszczyt zaprosić Państwa po raz siedemnasty na naszą coroczną Wystawę Pojazdów Zabytkowych, którą w tym roku zaplanowaliśmy na 8 lipca.

 

Czytaj więcej...

Spotkania informacyjne nt. zasad przyznawania pomocy na realizację projektów objętych grantami

lgdPartnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” zaprasza na spotkania informacyjne nt. zasad przyznawania pomocy na realizację projektów objętych grantami ze środków Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność „Dekel do borowiackiej grapy” na lata 2016-2023 w ramach przedsięwzięcia 3.1.1 LSR: „Borowiaki zawdy chatne do roboty w kupie, czyli wydarzenia integracyjne i aktywizujące mieszkańców obszaru LSR”.

Czytaj więcej...

XVII edycja Programu Stypendiów Pomostowych

kowrKrajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy informuje, że Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości ogłosiła XVII edycję Programu Stypendiów Pomostowych.

W roku akademickim 2018/2019 czekają na Was stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie, które będą wypłacane przez 10 miesięcy. Program w segmencie IA skierowany jest do maturzystów, którzy ukończą szkołę ponadgimnazjalną w 2018 roku, zakwalifikują się na pierwszy rok dziennych studiów I stopnia lub jednolitych magisterskich, realizowanych w polskich publicznych uczelniach akademickich i którzy spełniają łącznie następujące kryteria:

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne program dofinansowania do instalacji z OZE

ozeWójt Gminy Kęsowo zaprasza na spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania w zakresie możliwości uzyskania dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz wymiany kotłów grzewczych na opalane biomasą (pellet) w budynkach mieszkańców.

Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej dystrybuowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas spotkania omówione zostaną aspekty techniczne wykonania takich instalacji, mechanizm rozliczania mieszkańców z zakładem energetycznym oraz warunki uczestnictwa w programie.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego

Stowarzyszenie Wdzydzko-Charzykowska Lokalna Grupa Rybacka „Mòrénka” zaprasza na spotkania informacyjne dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na realizację operacji polegającej na podejmowaniu lub rozwoju działalności gospodarczej w ramach środków z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.