Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

„Bory dla Seniora”

asosLokalna Grupa działania Bory Tucholskie we współpracy z Powiatem Tucholskim rozpoczyna realizację projektu „Bory dla Seniora”, w ramach którego osoby w wieku 60+ mają możliwość udziału w bezpłatnym kursie na przewodnika terenowego po Borach Tucholskich. Kurs realizowany od kwietnia do lipca br. będzie obejmował ok. 140 godzin teorii oraz 6 wyjazdów terenowych. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w Tucholi. Uczestnicy kursu nie ponoszą żadnych kosztów. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.tucholski.pl/news/bory-tucholskie-dla-seniora

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego i przesłania go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Prosimy też o przekazanie tej informacji dalej, osobom, które mogłyby być zainteresowane.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krusW okresie wakacji 2017 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Czytaj więcej...

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

fundusze europejskiePodczas konsultacji będzie można uzyskać bezpłatnie informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Najbliże spotkanie w naszej gminie odbędzie się 24 marca br. w godzinach od 9:00 do 11:30 w Wiejskim domu Kultury w Kęsowie.

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2017 r.

krusW Monitorze Polskim z 15 marca 2017 r., poz. 261, opublikowano Obwieszczenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2017 r.

Czytaj więcej...

Zapisy dzieci do pozostałych form wychowania przedszkolnego

logo stowarzyszenieStowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa informuje, iż do końca maja 2017 roku przyjmowane są zapisy dzieci do pozostałych form wychowania przedszkolnego w Kęsowie, Żalnie i Drożdzienicy. Karta zgłoszenia dziecka do pozostałej formy wychowania dostępna jest w Urzędzie Gminy Kęsowo lub na stronie internetowej. Wypełnioną kartę należy złożyć w Urzędzie Gminy Kęsowo (pokój nr 7). Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 52 3344091 wew. 17

Czytaj więcej...

Dzień Statystyki Polskiej

us bydgoszczObchodzony 9 marca Dzień Statystyki Polskiej upamiętnia pierwszy na ziemiach polskich Spis Powszechny, który odbył się w 1789 r. Świętowanie kolejnej rocznicy tego Dnia jest szansą do refleksji nad znaczeniem statystyki w życiu społecznym. Statystycy wspierają społeczeństwo dostarczając regularnie niezbędnych i wiarygodnych informacji statystycznych. Ich źródłem są m.in. informacje zbierane wśród społeczeństwa przez ankieterów statystycznych. Ustawowy obowiązek prowadzenia badań ankietowych jest realizowany przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej...

Konsultacje społeczne dotyczące rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej w Gminie Kęsowo

ug tabliczkaZapraszamy mieszkańców gminy Kęsowo do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących remontu sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Kęsowie.

 

Czytaj więcej...

Ankieta dotycząca rozbudowy sieci gazowej

ug tabliczkaW związku z możliwością rozbudowy sieci gazowej przez firmę PGNiG, zwracamy się z  uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, która ma na celu poznanie Państwa zapotrzebowania na gaz ziemny.

Prosimy o przekazanie wypełnionych i podpisanych ankiet do 31 marca 2017 r. do Urzędu Gminy w Kęsowie ( pokój nr 5) lub przesłanie mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania: Ankieta

Zmiana do ogłoszenia w spawie naboru na stanowisko pracy

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zmienia ogłoszenie na wolne stanowisko pracy - Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kęsowie

Szczegółowe informacje pod adresem: http://bip.kesowo.pl/ogloszenia,12_2017-2_14

 

Projekt „Samoobrona Kobiet”

samoobrona kobietW związku z planowanym uruchomieniem przez Ministerstwo Obrony Narodowej II edycji projektu „Samoobrona Kobiet” Urząd Gminy w Kęsowie informuje, że na stronie internetowej http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/ znajdują się szczegółowe dane dotyczące w/w szkolenia. Jest to projekt bezpłatnych szkoleń, które odbywają się w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy walki wręcz oraz wychowania fizycznego na bazie obiektów sportowych jednostek wojskowych uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Czytaj więcej...

Informacja o waloryzacji emerytur i rent rolniczych od dnia 1 marca 2017 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2017 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2017 r. podlegają podwyższeniu – zgodnie z art. 5, 6, 7 i 8 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 2) – wskaźnikiem waloryzacyjnym (wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych) wynoszącym 100,44%, nie mniej niż o kwotę 10 zł.Oznacza to, że jeżeli kwota waloryzacji wyniesie mniej niż 10 zł, świadczenia podwyższa się poprzez dodanie kwoty 10 zł do kwoty świadczenia przysługującej w dniu 28 lutego 2017 r.

Czytaj więcej...

Nabór na wolne stanowisko pracy

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kęsowie

Szczegółowe informacje pod adresem: http://bip.kesowo.pl/ogloszenia,12_2017-2_13

 

Punkt przyjęć interesantów Posterunku Policji

policjaPosterunek Policji w Gostycynie informuje, że w miesiącu luty 2017r zaplanowany i zatwierdzony grafik służb pozwala na obecność dzielnicowych gminy Kęsowo w Punkcie Przyjęć Interesantów w dniach:

- 20.02.2017r w godz. 9:00 – 11:00 – st. asp. Jarosław Podgórski
- 27.02.2017r w godz. 9:00 – 11:00 – sierż. sztab. Adam Wochna

Szkolenia dla rolników

hapai thunibPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tucholi zapraszają na szkolenia o tematykach „Zagrożenie chorobą ASF i Ptasią grypą w Polsce” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, które odbędzie się w dniu 21 lutego 2017 roku (wtorek) o godzinie 10:00 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

Informacja dla hodowców świń i drobiu.

hapai thunibGłówny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u dzikich ptaków na terytorium Polski.

Obecność materiału genetycznego wirusa grypy ptaków o wysokiej zjadliwości (HPAI) podtypu H5N8 potwierdzono w próbkach zbiorczych pobranych od 5 padłych dzikich kaczek i 1 mewy. Zwłoki ptaków (łącznie znaleziono ok. 50 sztuk padłych ptaków) znaleziono w pobliżu zbiornika wodnego Dąbie (gmina Goleniów, powiat goleniowski, województwo zachodniopomorskie).

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.