Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa

armir1Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina, iż wnioski o przyznanie płatności na 2017 rok z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 15 marca br. do 15 maja br.

Wniosek o przyznanie płatności wraz z załącznikami może być także złożony w terminie 25 dni kalendarzowych po terminie składania wniosków, tj. do 9 czerwca br., jednak za każdy dzień roboczy opóźnienia, licząc od 16 maja br., stosowne będzie zmniejszenie płatności w wysokości 1% należnej kwoty płatności. Jednocześnie ARiMR informuje, iż nie jest planowane wydłużenie terminu na składanie wniosków o przyznanie płatności w 2017 roku.

Czytaj więcej...

Oferta edukacyjna dla mieszkańców naszej gminy i gmin sąsiednich

ug tabliczkaZapraszamy uczniów naszej gminy oraz gmin sąsiednich do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówek oświatowych. 

Czytaj więcej...

Rolniku – uważaj na kleszcze!

krusPonad 1 500 osób – tyle ubezpieczonych w KRUS w ciągu ostatnich dziecięciu lat doznało uszczerbku na zdrowiu wskutek zakaźnych chorób zawodowych roznoszonych przez kleszcze (w większości z powodu boreliozy).

Łagodne zimy powodują korzystne warunki do rozwoju tych pajęczaków, co skutkuje ich wiosennym wysypem obserwowanym obecnie na terenie niemal całej Polski. Warto wiedzieć, jak należy postępować, aby ukąszenia uniknąć, a jeśli już do niego dojdzie – jak minimalizować skutki kontaktu z tym niepozornym pajęczakiem.

Czytaj więcej...

Szkolenie dotyczące zmieniających się przepisów dotyczących działalności agroturystycznej oraz rolniczej sprzedaży detalicznej

logo odrPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi serdecznie zaprasza na szkolenie dotyczące zmieniających się przepisów dotyczących działalności agroturystycznej oraz rolniczej sprzedaży detalicznej.

Szkolenie odbędzie się 20.04.2017 roku(czwartek) w godzinach od 10:00 do 14:00 w Gospodarstwie Agroturystycznym, Nadolnik 1 w Raciążu.

Czytaj więcej...

Sadzimy las

las1 06 04 2017W ostatnich dniach na terenie naszej gminy zostało posadzonych 4000 olch oraz 4100 dębów za kwotę ponad 5 800 zł.

W akcję sadzenia drzew zaangażowanych było 6 pracowników Spółki Wodnej w Kęsowie oraz pracownicy urzędu.

Palący problem

syrenaRokrocznie wraz z początkiem wiosny zauważalnie wzrasta liczba pożarów spowodowanych wypalaniem łąk i nieużytków. Technika ta, stosowana w prymitywnych kulturach rolniczych w dalszym ciągu niestety znajduje zwolenników. WYPALANIE TRAW JEST NIEBEZPIECZNE, BEZCELOWE, BARBARZYŃSKIE i NIEZGODNE Z PRAWEM!

Czytaj więcej...

Wspieranie aktywizacji osób opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3

rpo logo thunibW ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego zostały uruchomione fundusze na wspieranie aktywizacji osób opiekujących się dziećmi w wieku do lat 3 w powrocie na rynek pracy poprzez finansowanie opieki nad dziećmi do lat 3 (np. voucher), obejmujące:

  • pokrycie kosztów usług bieżącej opieki nad dzieckiem w żłobku lub klubie dziecięcym lub wynagrodzenia dziennego opiekuna,
  • pokrycie kosztów wynagrodzenia oraz kosztów składek na ubezpieczenia społeczne niani sprawującej opiekę nad dzieckiem, zgodnie z umową o świadczenie usług,
  • działania aktywizacyjne i/lub szkoleniowe wspomagające proces powrotu na rynek pracy (jako uzupełnienie działań polegających na finansowaniu opieki nad dziećmi do lat 3).

Czytaj więcej...

„Bory dla Seniora”

asosLokalna Grupa działania Bory Tucholskie we współpracy z Powiatem Tucholskim rozpoczyna realizację projektu „Bory dla Seniora”, w ramach którego osoby w wieku 60+ mają możliwość udziału w bezpłatnym kursie na przewodnika terenowego po Borach Tucholskich. Kurs realizowany od kwietnia do lipca br. będzie obejmował ok. 140 godzin teorii oraz 6 wyjazdów terenowych. Zajęcia teoretyczne będą odbywały się w Tucholi. Uczestnicy kursu nie ponoszą żadnych kosztów. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.tucholski.pl/news/bory-tucholskie-dla-seniora

Osoby zainteresowane udziałem w kursie prosimy o wypełnienie formularza rekrutacyjnego i przesłania go na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Prosimy też o przekazanie tej informacji dalej, osobom, które mogłyby być zainteresowane.

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krusW okresie wakacji 2017 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok.

Czytaj więcej...

Mobilne Punkty Informacyjne o Funduszach Europejskich

fundusze europejskiePodczas konsultacji będzie można uzyskać bezpłatnie informacje na temat wsparcia, jakie można otrzymać z Funduszy Europejskich m.in. na rozpoczęcie działalności gospodarczej lub jej rozwój. Uczestnicy spotkania będą mogli uzyskać informację na temat bezpłatnych szkoleń, jak również możliwości dofinansowania projektów realizowanych przez społeczności lokalne.

Najbliże spotkanie w naszej gminie odbędzie się 24 marca br. w godzinach od 9:00 do 11:30 w Wiejskim domu Kultury w Kęsowie.

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2017 r.

krusW Monitorze Polskim z 15 marca 2017 r., poz. 261, opublikowano Obwieszczenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 8 marca 2017 r. w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2017 r.

Czytaj więcej...

Zapisy dzieci do pozostałych form wychowania przedszkolnego

logo stowarzyszenieStowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kęsowa informuje, iż do końca maja 2017 roku przyjmowane są zapisy dzieci do pozostałych form wychowania przedszkolnego w Kęsowie, Żalnie i Drożdzienicy. Karta zgłoszenia dziecka do pozostałej formy wychowania dostępna jest w Urzędzie Gminy Kęsowo lub na stronie internetowej. Wypełnioną kartę należy złożyć w Urzędzie Gminy Kęsowo (pokój nr 7). Szczegółowe informacje dostępne są pod numerem telefonu 52 3344091 wew. 17

Czytaj więcej...

Dzień Statystyki Polskiej

us bydgoszczObchodzony 9 marca Dzień Statystyki Polskiej upamiętnia pierwszy na ziemiach polskich Spis Powszechny, który odbył się w 1789 r. Świętowanie kolejnej rocznicy tego Dnia jest szansą do refleksji nad znaczeniem statystyki w życiu społecznym. Statystycy wspierają społeczeństwo dostarczając regularnie niezbędnych i wiarygodnych informacji statystycznych. Ich źródłem są m.in. informacje zbierane wśród społeczeństwa przez ankieterów statystycznych. Ustawowy obowiązek prowadzenia badań ankietowych jest realizowany przez Urząd Statystyczny w Bydgoszczy na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Czytaj więcej...

Konsultacje społeczne dotyczące rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej w Gminie Kęsowo

ug tabliczkaZapraszamy mieszkańców gminy Kęsowo do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych dotyczących remontu sali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Kęsowie.

 

Czytaj więcej...

Ankieta dotycząca rozbudowy sieci gazowej

ug tabliczkaW związku z możliwością rozbudowy sieci gazowej przez firmę PGNiG, zwracamy się z  uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, która ma na celu poznanie Państwa zapotrzebowania na gaz ziemny.

Prosimy o przekazanie wypełnionych i podpisanych ankiet do 31 marca 2017 r. do Urzędu Gminy w Kęsowie ( pokój nr 5) lub przesłanie mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pliki do pobrania: Ankieta

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.