Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Zmiana do ogłoszenia w spawie naboru na stanowisko pracy

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zmienia ogłoszenie na wolne stanowisko pracy - Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kęsowie

Szczegółowe informacje pod adresem: http://bip.kesowo.pl/ogloszenia,12_2017-2_14

 

Projekt „Samoobrona Kobiet”

samoobrona kobietW związku z planowanym uruchomieniem przez Ministerstwo Obrony Narodowej II edycji projektu „Samoobrona Kobiet” Urząd Gminy w Kęsowie informuje, że na stronie internetowej http://www.mon.gov.pl/samoobrona-kobiet/ znajdują się szczegółowe dane dotyczące w/w szkolenia. Jest to projekt bezpłatnych szkoleń, które odbywają się w 30 polskich miastach. Najlepsi wojskowi instruktorzy walki wręcz oraz wychowania fizycznego na bazie obiektów sportowych jednostek wojskowych uczą i pokazują Polkom, jak doskonalić umiejętności i techniki samoobrony, po to, aby w razie niespodziewanego ataku czy znalezienia się w sytuacji zagrażającej osobistemu bezpieczeństwu potrafiły sobie z nimi poradzić.

Czytaj więcej...

Informacja o waloryzacji emerytur i rent rolniczych od dnia 1 marca 2017 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od dnia 1 marca 2017 r. kwoty świadczeń emerytalno-rentowych przysługujących do 28 lutego 2017 r. podlegają podwyższeniu – zgodnie z art. 5, 6, 7 i 8 ustawy z dnia 2 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r. poz. 2) – wskaźnikiem waloryzacyjnym (wynikającym z ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych) wynoszącym 100,44%, nie mniej niż o kwotę 10 zł.Oznacza to, że jeżeli kwota waloryzacji wyniesie mniej niż 10 zł, świadczenia podwyższa się poprzez dodanie kwoty 10 zł do kwoty świadczenia przysługującej w dniu 28 lutego 2017 r.

Czytaj więcej...

Nabór na wolne stanowisko pracy

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy - Kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej w Kęsowie

Szczegółowe informacje pod adresem: http://bip.kesowo.pl/ogloszenia,12_2017-2_13

 

Punkt przyjęć interesantów Posterunku Policji

policjaPosterunek Policji w Gostycynie informuje, że w miesiącu luty 2017r zaplanowany i zatwierdzony grafik służb pozwala na obecność dzielnicowych gminy Kęsowo w Punkcie Przyjęć Interesantów w dniach:

- 20.02.2017r w godz. 9:00 – 11:00 – st. asp. Jarosław Podgórski
- 27.02.2017r w godz. 9:00 – 11:00 – sierż. sztab. Adam Wochna

Szkolenia dla rolników

hapai thunibPowiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Tucholi oraz Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tucholi zapraszają na szkolenia o tematykach „Zagrożenie chorobą ASF i Ptasią grypą w Polsce” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw”, które odbędzie się w dniu 21 lutego 2017 roku (wtorek) o godzinie 10:00 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

Informacja dla hodowców świń i drobiu.

hapai thunibGłówny Lekarz Weterynarii informuje o potwierdzeniu wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8 u dzikich ptaków na terytorium Polski.

Obecność materiału genetycznego wirusa grypy ptaków o wysokiej zjadliwości (HPAI) podtypu H5N8 potwierdzono w próbkach zbiorczych pobranych od 5 padłych dzikich kaczek i 1 mewy. Zwłoki ptaków (łącznie znaleziono ok. 50 sztuk padłych ptaków) znaleziono w pobliżu zbiornika wodnego Dąbie (gmina Goleniów, powiat goleniowski, województwo zachodniopomorskie).

Czytaj więcej...

Nowe proaktywne usługi Ministerstwa Rozwoju dla przedsiębiorców. Załóż firmę przez telefon!

biznesMinisterstwo Rozwoju uruchomiło nowe usługi dla przedsiębiorców. Od stycznia 2017 można już zarejestrować własną firmę przez telefon. Kolejnym udogodnieniem jest telefoniczne powiadamianie o zbliżających się, ważnych terminach i zmianach w przepisach. Nowe usługi to kolejny krok w kierunku przyjaznej e-administracji. Usługa telefonicznej rejestracji działalności gospodarczej dostępna jest pod numerem 801 055 088.

Czytaj więcej...

Wzory dokumentów potrzebnych przy rozliczeniu dotacji

ug tabliczkaWzory dokumentów potrzebnych przy rozliczeniu dotacji wynikających z konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych.

Wzory dokumentów znajdują się pod tym odnośnikiem.

 

Wyniki konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 31.01.2017 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostały przyznane dotacje ze środków publicznych na dofinansowanie zadań: 1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej, 2. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wyniki można pobrać pod tym adresem

"Do szopy z Juventusem"

koncert koled 2017 thunibParafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Żalna zaprasza wszystkich zainteresowanych na koncert kolęd „Do szopy z Juventusem”, który odbędzie się 29 stycznia br. o godzinie 14:00.

Chór będzie śpiewał także podczas Mszy św. o godzinie 11:30.

Czytaj więcej...

Nieodpłatna pomoc prawna

ug tabliczkaUprzejmie informuję, że od dnia 1 stycznia 2017 r. do ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej wprowadzona została nowa kategoria osób uprawnionych – KOBIETY W CIĄŻY.
Zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2016 r. kobiecie, która jest w ciąży, nieodpłatna pomoc prawna jest udzielana poza kolejnością, o której mowa w §6 ust. 1 rozporządzenia.

Terminy porad prawnych znajdują się w dalszej częci artykułu.

Czytaj więcej...

Ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w 2017 r.

krusW ślad za komunikatem na stronie BIP Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Kasa informuje o przysługujących producentom rolnym dopłatach ze środków budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych i/lub zwierząt gospodarskich.

Czytaj więcej...

Objaśnienia do druku oferty realizacji zadania publicznego w 2017 roku

ug tabliczkaW związku z licznymi pytaniami ze strony oferentów jak prawidłowo wypełnić nowy wzór oferty, zamieszczamy przykładowy wzór z wyjaśnieniem.

Plik do pobrania: Oferta wraz z objaśnieniami

Zasady potrącania zaliczek na podatek dochodowy i składek na ubezpieczenie zdrowotne z emerytur i rent rolniczych w 2017 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.) zobowiązana jest do pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych świadczeń.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.