Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Pomoc pogorzelcom

ico pomoc spolecna

W związku z pożarem budynku mieszkalnego w Kęsowie, w który zamieszkiwała czteroosobowa rodzina, prosimy o przekazywanie pomocy finansowej dla pogorzelców na specjalnie przygotowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kęsowie konto bankowe o numerze 05 81740004 0000 0358 2000 0017 

Z góry dziękujemy za pomoc.

 

 

 

Okresowa emerytura rolnicza

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina o możliwości ubiegania się o przyznanie okresowej emerytury rolniczej.
Zgodnie z art. 15 ustawy z dnia 11 maja 2012 r. o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2012 r. poz. 637) osobie, której upłynął okres, na jaki została przyznana jej renta strukturalna przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a która nie osiągnęła jeszcze wieku emerytalnego, przysługuje okresowa emerytura rolnicza do dnia osiągnięcia tego wieku.

Czytaj więcej...

Gminny Program Rewitalizacji na lata 2016-2023

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza mieszkańców gminy Kęsowo na  Spotkania konsultacyjne dotyczące opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023 w dniu 14 lipca 2016 roku o godzinie 17:00  do Wiejskiego Domu Kultury w Kęsowie.

Spotkanie pozwoli na zapoznanie się z tematyką rewitalizacji Chętnie wysłuchamy Państwa uwag i opinii.

Czytaj więcej...

Sukces sportowców na XV Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego

IOSW-zenska-thunibW dniach od 17.06 do 19.06 sportowcy z naszej gminy rywalizowali podczas XV Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego Chełmno – Rio de Janeiro 2016 w  piłce ręcznej mężczyzn i kobiet. Drużyna żeńska uklasyfikowała się na 1 miejscu w turniejowych rozgrywkach, natomiast męska na 2 miejscu. Gratulujemy sukcesów.

Czytaj więcej...

XXI Sesja Rady Gminy w Kęsowie

rgInformujemy, że na dzień 30 czerwca br. (czwartek) o godzinie 1100 w WDK Kęsowo zwołana została XXI Sesja Rady Gminy w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Drewno na sprzedaż

olchaUrząd Gminy w Kęsowie oferuje do sprzedaży drewno opałowe – olchę w cenie 108,00 zł brutto za mp. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod nr telefonu 607 726 899.

 

 

Działki budowlane w Żalnie

dzialki zalno thunibUrząd Gminy w Kęsowie informuję, że w najbliższym czasie zostanie ogłoszony przetarg na sprzedaż działek budowlanych w miejscowości Żalno. Łącznie sprzedaży podlegać będzie 7 działek o powierzchniach od 0,05 ha do 1,16 ha.

Ogłoszenie o przetargu zostanie zamieszczone na stronie BIP. Mapa działek oraz ceny wywoławcze znajdują się dalszej części artykułu.

Czytaj więcej...

Przebudowa ulicy Kasztelańskiej, Wiatrakowej i Szkolnej

wiatrakowaW dniu 16 czerwca br. do sekretariatu Urzędu Gminy w Kęsowie wpłynęło pismo informujące, że inwestycja pn. "Przebudowa ulicy Kasztelańskiej, Wiatrakowej i Szkolnej w miejscowości Żalno, gmina Kęsowo" uzyskała dofinansowanie w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Termin zakończenia przebudowy został określony na dzień 15.09.2016 r.

XV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego

ISW 2016Od dnia 17.06.2016 r. rozpoczynają się XV Igrzyska Olimpijskie Sportowców Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego Chełmno – Rio de Janeiro 2016. Gminę Kęsowo reprezentować będzie ok. 30 sportowców w piłce ręcznej mężczyzn (pierwszy mecz w Świeciu w sobotę o godzinie 1030) i kobiet (pierwszy mecz w Stolnie w sobotę o godzinie 1200).

Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych

um 16 06 16 thunibWójt gminy Kęsowo Radosław Januszewski wraz ze skarbnikiem gminy Magdaleną Milkowską popisali w Toruniu z Województwem Kujawsko-Pomorskim umowę na dofinansowanie  modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych w technologii nawierzchni bitumicznej realizowanej dwuwarstwowo, składającej się z warstwy wiążącej i ścieralnej, o minimalnej łącznej grubości warstw 6 cm, na istniejącej nawierzchni gruntowej, do długości 0,400 km w obrębie geodezyjnym: Pamiętowo działka nr 60.

Kwota dofinansowania ze strony samorządu wojewódzkiego to 70 000 zł. Zadanie będzie zrealizowane do 30 października 2016 roku.

Czytaj więcej...

Przebudowa drogi gminnej Bralewnica – Wielki Mędromierz

prowW dniu 16 czerwca bieżącego roku w Kęsowie  została podpisana  umowy pomiędzy Gminą Kęsowo a firmą STRABAG Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszkowie. Generalnym Wykonawcą zadania inwestycyjnego pn.” Przebudowa drogi gminnej nr 010428C Bralewnica – Wielki Mędromierz, na działkach o nr ewid. 740/23, 748, obręb Kęsowo, gmina Kęsowo”zrealizuje zadnie do dnia 15 września 2016 r.

Czytaj więcej...

XV Wystawa pojazdów zabytkowych

plakat-2016-b3-1024 thunibTucholskie Stowarzyszenie Pojazdów Zabytkowych Dragon zaprasza na naszą jubileuszową XV Wystawę Pojazdów Zabytkowych, która odbędzie się 10 lipca 2016 r. w Parku Zamkowym (za placem Urzędu Miasta).

Czytaj więcej...

Fotorelacja z X Pikniku Historycznego

thynibW dniu 4 czerwca odbył się X Piknik Historyczny.  

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z tej imprezy.

Czytaj więcej...

Bezpłatne kursy zawodowe, staże i praca

TARRToruńska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. oferuje bezpłatne kursy w zawodzie: operator obrabiarek skrawających (683 godziny) lub operator maszyn i urządzeń do przetwórstwa tworzyw sztucznych (715 godzin) zakończone egzaminem państwowym. Po zakończeniu kursów osoby  zostaną skierowane na płatny staż oraz otrzymają pomoc w znalezieniu pracy. Uczestnicy otrzymają dodatkowo stypendium szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu oraz badań lekarskich.

Czytaj więcej...

Mammobus w powiecie tucholskim

mammoMammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.