Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Szkolenie dotyczące wniosków o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus

armir1Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tucholi wspólnie z Urzędem Gminy w Kęsowie zapraszają rolników na spotkanie szkoleniowe dotyczące zasad składania wniosków o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus.

Spotkanie odbędzie się w dniu 20.02.2018 r. (wtorek) o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Kęsowie (pracownia komputerowa).

Kurs operatora kombajnów zbożowych oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych

ksckpKrajowe Stowarzyszenie Centrów Kształcenia Praktycznego organizuje kurs operatora kombajnów zbożowych oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych.  Celem kursu jest przygotowanie zainteresowanych osób do samodzielnej obsługi kombajnów zbożowych (lub kombajnów zielonkowych).

Informujemy, że w dniu 3 marca 2018 r. w sobotę o godz. 10:00  w Centrum Kultury w DEBRZNIE ul. Wojska Polskiego 2 rozpocznie się kurs dla kombajnistów.

Czytaj więcej...

Instalacje fotowoltaiczne - program dofinansowania do 85% inwestycji

instalacja fotoWójt Gminy Kęsowo zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz wymiany kotłów grzewczych na opalane biomasą (pellet) w budynkach mieszkańców.

 

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych wraz z dokumentami

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 25.01.2018 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostały przyznane dotacje ze środków publicznych na dofinansowanie zadań:

1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej,
2. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wyniki można pobrać pod tym adresem

Spotkanie dotyczące oddania w użytkowanie (dzierżawę) jeziora Czarnego w Kęsowie

czarneWójt Gminy Kęsowo zaprasza zainteresowane Stowarzyszenia zarejestrowane na terenie Gminy Kęsowo do udziału w spotkaniu dotyczącym oddania w użytkowanie (dzierżawę) jeziora Czarnego w Kęsowie.

Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2018 r. w Urzędzie Gminy w Kęsowie o godzinie 12:00 w sali nr 8.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Posłem na Sejm RP

schreibeSerdecznie zapraszamy na spotkanie Posła na Sejm RP Łukasza Schreibera z mieszkańcami naszej gminy, które odbędzie się 30 stycznia o godzinie 13:00 w Wiejski Dom Kultury w Kęsowie.

 

 

Dofinansowanie na wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest w roku 2018

azbestUrząd Gminy w Kęsowie informuje, że do dnia 23 lutego przyjmuje wnioski właścicieli nieruchomości planujących w 2018 r. wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest.

Gmina Kęsowo po uzyskaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu może pokryć min. 70% kosztów zadania polegającego na demontażu, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest.

Szczegółowe informacje można uzyskać w UG w Kęsowie, ul. Główna 11, biuro nr 5 lub pod nr tel. 52 3344091 wew. 15.

Pliki do pobrania: Wniosek

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.), zwanej dalej ustawą, zobowiązana

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że - jako płatnik emerytur i rent - zgodnie z art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2016 r., poz. 2032 ze zm.), zwanej dalej ustawą, zobowiązana jest do pobierania comiesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od wypłacanych świadczeń.

Czytaj więcej...

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski?

Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania?

Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!  Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych. 

Czytaj więcej...

Zmiana terminu nieodpłatnej pomocy prawnej i harmonogramie udzielania tej pomocy w Powiecie Tucholskim.

ug tabliczkaInformujemy, że zgodnie z ustawą  z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej ( Dz. U. z 2015 r. poz. 1255) Powiat Tucholski będzie realizował  zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej polegające na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej.

Terminy oraz miejsca udzielania pomocy znajdują się wdalszej częsci artykułu

Czytaj więcej...

Na sprzedaż - wóz asenizacyjny

DSCN1755Urząd Gminy w Kęsowie przeznacza do sprzedaży wóz asenizacyjny firmy Meprozet, rok produkcji 1990. Pojemność zbiornika 10 000 litrów. Cena wywoławcza 7400 zł. brutto.

Oferty prosimy składać w zamkniętych kopertach w sekretariacie urzędu gminy, ulica Główna 11 (pokój nr 1) do 26 stycznia do godz. 15:00, podając w ofercie cenę brutto. Osoba z najwyższą ceną w ofercie nabywa prawo do zakupu przyczepy asenizacyjnej. Otwarcie ofert nastąpi 29 stycznia o godz. 10 w sali nr 8. Pytania odnośnie przedmiotu sprzedaży można kierować pod nr tel. 534998149 lub 881443601.

Urząd Gminy w Kęsowie przeznacza do sprzedaży wóz asenizacyjny firmy Meprozet, rok produkcji 1990. Pojemność zbiornika 10 000 litrów. Cena wywoławcza 7400 zł. brutto. Oferty prosimy składać w zamkniętych kopertach w sekretariacie urzędu gminy, ulica Główna 11 (pokój nr 1) do 26 stycznia do godz. 15:00, podając w ofercie cenę brutto. Osoba z najwyższą ceną w ofercie nabywa prawo do zakupu przyczepy asenizacyjnej. Otwarcie ofert nastąpi 29 stycznia o godz. 10 w sali nr 8. Pytania odnośnie przedmiotu sprzedaży można kierować pod nr tel. 534998149 lub 881443601.

Ogłoszenie o naborze do komisji konkursowej ds. opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2018 r.

ug tabliczkaOgłoszenie o naborze do komisji konkursowej ds. opiniowania ofert złożonych w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych w 2018 r.

Więcej informacji na stronie BIP

 

Wcześniejsza emerytura rolnicza do 31 grudnia 2017 r.

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przypomina, że rolnik, który do dnia 31 grudnia 2017 r. ukończy wiek 55 lat (kobieta) i 60 lat (mężczyzna), będzie posiadać co najmniej 30 letni okres rolniczego ubezpieczenia emerytalno-rentowego oraz zaprzestanie prowadzenia działalności rolniczej, może złożyć wniosek o wcześniejszą emeryturę rolniczą.

Czytaj więcej...

Otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2018 roku

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo ogłasza otwarty konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2018 roku przez organizacje i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego w następujących sferach: "Wspierania i upowszechniania kultury fizycznej" oraz "Kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego".

Ogłoszenie znajduje się na stronie internetowej: bip.kesowo.pl

Informacja dla rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 września 2017 r. w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2018 r. (Dz. U. z 2017 r. poz. 1747) począwszy od dnia 1 stycznia 2018 r. zmienia się wysokość minimalnej podstawy wymiaru miesięcznej składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników prowadzących działy specjalne produkcji rolnej.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.