Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Pierwsze płatności on-line w ramach nowej e-usługi KRUS

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego rozpoczęła wdrażanie nowej usługi „e-składka KRUS”. Od 1 kwietnia br. osoby ubezpieczone w KRUS oraz zgłoszeni do ubezpieczenia członkowie ich rodzin mogą opłacać składki z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz ubezpieczenia zdrowotnego za pomocą bezpośrednich płatności internetowych.

Czytaj więcej...

Wnioski w sprawie oszacowania szkód doznanych w wyniku ujemnych skutków przezimowania

ug tabliczkaUrząd Gminy w Kęsowie przyjmuje wnioski w sprawie oszacowania zakresu i wysokości szkód doznanych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – ujemnych skutków przezimowania.

Oceny zakresu i wysokości szkód Komisja dokona na podstawie wizji w gospodarstwie rolnym posługując się wnioskiem rolnika o dopłaty obszarowe na rok 2018.

W związku z tym w wniosku należy podać strukturę upraw zgodnie z wnioskiem o dopłaty obszarowe na rok 2018. Wnioski należy składać do 30 kwietnia 2018 r. w Urzędzie Gminy , pokój nr 5

Afrykański Pomór Świń

W celu ułatwienia hodowcom trzody chlewnej stosowania zasad bioasekuracji aby uchronić się przed ASF zamieszczamy wzory ulotek informacyjnych oraz dokumentów, które powinny być stosowane przez osoby posiadające w swoim gospodarstwie świnie .

Dodatkowych informacji udziela koordynator gminny ds. ASF Krzysztof Gnaciński, telefon 52 3344091 wew. 15.

Czytaj więcej...

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników w 2018 roku

krusW okresie wakacji 2018 roku KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników z mocy ustawy. Jeżeli rolnik ubezpieczony jest na wniosek w pełnym zakresie - ubezpieczenie powinno trwać nieprzerwanie co najmniej rok. 

Czytaj więcej...

Informacja ważna dla osób prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego uprzejmie przypomina, iż do dnia 31 maja każdego roku rolnik lub domownik prowadzący jednocześnie pozarolniczą działalność gospodarczą zobowiązany jest złożyć w macierzystej jednostce organizacyjnej KRUS zaświadczenie albo oświadczenie, że nie została przekroczona roczna kwota graniczna podatku dochodowego od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej za rok ubiegły. Kwota podatku należnego za 2017 r. wynosi 3.300 zł.

Czytaj więcej...

Wymiar składek na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2018 r.

krusW Monitorze Polskim z 08.03.2018 r., poz. 273, opublikowano Obwieszczenie Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z dnia 05.03.2018 r. w sprawie wysokości miesięcznej składki na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie w II kwartale 2018 r.

Składka ta nadal będzie wynosić 42,00 zł miesięcznie za każdą osobę podlegającą temu ubezpieczeniu. Za osoby objęte wymienionym ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie składka ta będzie stanowić miesięcznie 1/3 pełnej składki, tj. 14,00 zł.

Czytaj więcej...

Informacja o wysokości emerytur i rent rolniczych przyznawanych od dnia 1 marca 2018 r.

krusZgodnie z komunikatem Prezesa KRUS z dnia 13 lutego 2018 r. w sprawie kwoty emerytury podstawowej (M.P. z 2018 r. poz. 195) kwota emerytury podstawowej, od której ustalana jest wysokość rolniczych świadczeń emerytalno-rentowych, od dnia 1 marca 2018 r. wynosi 912,86 zł.

Jeżeli wysokość przyznanej od 1 marca 2018 r. emerytury lub renty rolniczej jest niższa od kwoty najniższej emerytury pracowniczej, tj. 1.029,80 zł, wysokość takiego świadczenia zostanie podwyższona do 1.029,80 zł.

Czytaj więcej...

Uwaga osoby zainteresowane składaniem wniosków na podjęcie działalności gospodarczej

Partnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza osoby zainteresowane pozyskaniem środków unijnych na PODJĘCIE DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ na spotkanie informacyjne w dniu 16 marca 2018 r. (piątek) o godz. 09:00 do Książnicy Tucholskiej (sala nr 9) ul. Pocztowa 7b w Tucholi

Kwota wsparcia na jednego beneficjenta wynosi: 60 000zł! 

Na spotkaniu dowiecie się co i jak zrobić, aby otrzymać środki w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju "Dekel do borowiackiej grapy" z PROGRAMU ROZWOJU OBSZARÓW WIEJSKICH na lata 2014 - 2020.

 

Szkolenie dotyczące wniosków o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus

armir1Kierownik Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Tucholi wspólnie z Urzędem Gminy w Kęsowie zapraszają rolników na spotkanie szkoleniowe dotyczące zasad składania wniosków o przyznanie płatności na 2018 rok za pośrednictwem nowej aplikacji eWniosekPlus.

Spotkanie odbędzie się w dniu 20.02.2018 r. (wtorek) o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Kęsowie (pracownia komputerowa).

Kurs operatora kombajnów zbożowych oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych

ksckpKrajowe Stowarzyszenie Centrów Kształcenia Praktycznego organizuje kurs operatora kombajnów zbożowych oraz kurs operatora kombajnów zielonkowych.  Celem kursu jest przygotowanie zainteresowanych osób do samodzielnej obsługi kombajnów zbożowych (lub kombajnów zielonkowych).

Informujemy, że w dniu 3 marca 2018 r. w sobotę o godz. 10:00  w Centrum Kultury w DEBRZNIE ul. Wojska Polskiego 2 rozpocznie się kurs dla kombajnistów.

Czytaj więcej...

Instalacje fotowoltaiczne - program dofinansowania do 85% inwestycji

instalacja fotoWójt Gminy Kęsowo zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania na montaż instalacji fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła oraz wymiany kotłów grzewczych na opalane biomasą (pellet) w budynkach mieszkańców.

 

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu ofert na wykonywanie zadań publicznych wraz z dokumentami

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 25.01.2018 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostały przyznane dotacje ze środków publicznych na dofinansowanie zadań:

1. Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej,
2. Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wyniki można pobrać pod tym adresem

Spotkanie dotyczące oddania w użytkowanie (dzierżawę) jeziora Czarnego w Kęsowie

czarneWójt Gminy Kęsowo zaprasza zainteresowane Stowarzyszenia zarejestrowane na terenie Gminy Kęsowo do udziału w spotkaniu dotyczącym oddania w użytkowanie (dzierżawę) jeziora Czarnego w Kęsowie.

Spotkanie odbędzie się 16 lutego 2018 r. w Urzędzie Gminy w Kęsowie o godzinie 12:00 w sali nr 8.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie z Posłem na Sejm RP

schreibeSerdecznie zapraszamy na spotkanie Posła na Sejm RP Łukasza Schreibera z mieszkańcami naszej gminy, które odbędzie się 30 stycznia o godzinie 13:00 w Wiejski Dom Kultury w Kęsowie.

 

 

Dofinansowanie na wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest w roku 2018

azbestUrząd Gminy w Kęsowie informuje, że do dnia 23 lutego przyjmuje wnioski właścicieli nieruchomości planujących w 2018 r. wymianę pokrycia dachowego zawierającego azbest.

Gmina Kęsowo po uzyskaniu dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu może pokryć min. 70% kosztów zadania polegającego na demontażu, transporcie i utylizacji wyrobów zawierających azbest.

Szczegółowe informacje można uzyskać w UG w Kęsowie, ul. Główna 11, biuro nr 5 lub pod nr tel. 52 3344091 wew. 15.

Pliki do pobrania: Wniosek

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.