Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Światowy Dzień AIDS

aidsPaństwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi informuje, iż 1 grudnia jak co roku obchodzimy jako Światowy Dzień AIDS. Dzień ten ustanowiony został 27 października 1988 roku przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. To dzień, w którym staramy się przełamać barierę strachu i wynikającej z niego stygmatyzacji w odniesieniu do osób seropozytywnych i chorych na AIDS. Jego obchody mają umożliwić organizacjom rządowym, pozarządowym i lokalnym, jak również osobom indywidualnym zwrócenie uwagi na walkę z AIDS, a także konieczność pomocy ludziom zakażonym HIV i chorym na AIDS oraz ich bliskim.

Czytaj więcej...

Konsultacje Programu Współpracy na rok 2013

Zgodnie z uchwałą XII/71/2011 Rady Gminy w Kęsowie z dnia 29 grudnia 2011 roku od 05 listopada do 19 listopada 2012 roku istniej możliwość konsultacji do programu współpracy na 2013 rok z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego

Czytaj więcej...

Informacja dla palących

papierosInformujemy, iż telefoniczna poradnia dla palących dostępna jest pod numerem telefonu 801 108 108, od poniedziałku do piątku w godzinach 1100-1900 lub pod numerem skype: jakrzucićpalenie

Więcej informacji na stronach: www.jakrzucićpalenie.pl  oraz www.help.eu.com

 

 

WAŻNE! Zmiany w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

smieci thunibOd stycznia 2012 roku weszła w życie nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach zmieniająca od podstaw system zagospodarowania odpadów. Od lipca 2013 roku mieszkańcy będą korzystali z nowego systemu, który ma zapewnić większy porządek, lepszą segregację, mniejsze zaśmiecenie środowiska. W nowym systemie każdy mieszkaniec zobowiązany będzie do właściwego postępowania z odpadami komunalnymi, w szczególności ich selektywnej zbiórki.

Czytaj więcej...

Ekonomicznie przyjazna wieś

Ekonomicznie11 thunibGmina Kęsowo jest partnerem w projekcie Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sołectwa Żalno „Ekonomicznie przyjazna wieś”, który otrzymał dofinansowanie z Programu Operacyjnego Funduszu Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt służy promocji i rozwoju przedsiębiorczości poprzez stworzenie ofert wsi tematycznych w Żalnie (gm. Kęsowo)- wioska kwiatowa, Nowym Suminie (gm. Cekcyn) – wioska borowiacka, Jabłonka(gm. Śliwice) – wioska jabłkowa, Wysoka (gm. Cekcyn) – cisowy gród.

Czytaj więcej...

Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych

W związku z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego i zwiększeniu ryzyka wystąpienia w obiektach budowlanych zagrożeń i katastrof budowlanych spowodowanych:

  • niewłaściwą eksploatacją instalacji gazowej, przewodów dymowych i wentylacyjnych,
  • nadmiernym obciążeniem połaci dachowej śniegiem.

Czytaj więcej...

Spektakl „Oskar i Pani Róża”

teatr thunibZaduszki to czas pełen refleksji …rozważań na temat życia i śmierci.. tego co jest ważne i zupełnie błahe, dlatego WDK w Kęsowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spektakl „Oskar i Pani Róża”, który odbędzie się 2 listopada o godzinie 1900. Wstęp wolny. Reżyseria: Grzegorz Szlanga. Aktorzy: Chojnickie Studio Rapsodyczne

 

"BAL KLEZMERA"

klzemerWiejski Dom Kultury w Kęsowie zaprasza na "BAL KLEZMERA", który odbędzie się 17 listopada od godziny 2000. Zagra zespół KA-JA oraz AQUA. Cena biletu: 20 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w WDK w Kęsowie  lub pod nr. tel 535 363 677, 52 3344092. Zapisy do 15.11.2012 r.

 

Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego

brydz thunibSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego o mistrzostwo Powiatu Tucholskiego oraz Gminy Kęsowo, który odbędzie się 21 października 2012 roku w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie o godzinie 1400.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Dofinasowanie na utylizację azbestu

azbest thunibWójt Gminy Kęsowo informuje, że w związku z możliwością uzyskania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na utylizację wyrobów zawierających azbest, przyjmowane są wnioski od osób fizycznych, które planują zmianę pokrycia dachowego w roku 2013.

Wnioski należy składać do dnia 31 stycznia 2013r. w Urzędzie Gminy Kęsowo (pokój nr 5). Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel 52 3344091, wew.21

Święto Pieczonego Ziemniaka 2012

ziemniak thunibWiejski Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zapraszają na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się 13.10.2012r. o godzinie 1700

 

 

Czytaj więcej...

Remont kopuły kościoła w Jeleńczu

kopula jelencz thunibZapraszamy do zapoznania się z felietonem dotyczącym przeprowadzanego remontu kopuły kościoła w Jeleńczu.

Adres artykułu: tokis.pl

Zapraszamy do zapoznania się z felietonem dotyczącym remontu kopuły kościoła w Jeleńczu

Zmiany zasad odbioru odpadów

smieci thunibOd 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przejmie Twoja gmina.
Gmina wyłoni w konkurencyjnym przetargu firmy, które będą odbierać odpady od wszystkich właścicieli nieruchomości. Dzięki temu nie będzie „opłacać się” wyrzucanie odpadów do lasu. Za odbiór odpadów wszyscy mieszkańcy gminy uiszczać będą opłatę opartą na określonej przez gminę podstawowej stawce, a wyjątek stanowić będą osoby segregujące odpady – ekologiczni płacą mniej – obowiązkowo.

Więcej Informacji na: naszesmieci.mos.gov.pl

Informacja o stypendium socjalnym na rok 2012/2013

stypendium thunib

W związku z podniesieniem kryterium dochodowego, uprawniającego do stypendium szkolnego, wnioski mogą również składać osoby, których dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 456,00 zł.

 

Wnioski należy składać w w Gminnym Zespółe Oświatowym w Kęsowie do dnia 15 września 2012 r.

 

Zakup scen estradowej

Gmina Kęsowo zaprasza do składania ofert na zakup scen estradowej o wymiarach podestu 9mx6m z zadaszeniem o konstrukcji z profili aluminiowych posiadającym plandekę dachowa tylną oraz dwie boczne przysłaniające 1/3 boku sceny.

Oferty należy składać do dnia 08.10.2012r osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

logo place

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.