Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Komunikat Wojewody Kujawsko-Pomorskiego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych

W związku z rozpoczęciem sezonu jesienno-zimowego i zwiększeniu ryzyka wystąpienia w obiektach budowlanych zagrożeń i katastrof budowlanych spowodowanych:

  • niewłaściwą eksploatacją instalacji gazowej, przewodów dymowych i wentylacyjnych,
  • nadmiernym obciążeniem połaci dachowej śniegiem.

Czytaj więcej...

Spektakl „Oskar i Pani Róża”

teatr thunibZaduszki to czas pełen refleksji …rozważań na temat życia i śmierci.. tego co jest ważne i zupełnie błahe, dlatego WDK w Kęsowie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spektakl „Oskar i Pani Róża”, który odbędzie się 2 listopada o godzinie 1900. Wstęp wolny. Reżyseria: Grzegorz Szlanga. Aktorzy: Chojnickie Studio Rapsodyczne

 

"BAL KLEZMERA"

klzemerWiejski Dom Kultury w Kęsowie zaprasza na "BAL KLEZMERA", który odbędzie się 17 listopada od godziny 2000. Zagra zespół KA-JA oraz AQUA. Cena biletu: 20 zł. Szczegółowe informacje można uzyskać w WDK w Kęsowie  lub pod nr. tel 535 363 677, 52 3344092. Zapisy do 15.11.2012 r.

 

Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego

brydz thunibSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na Indywidualny Turniej w Brydża Sportowego o mistrzostwo Powiatu Tucholskiego oraz Gminy Kęsowo, który odbędzie się 21 października 2012 roku w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie o godzinie 1400.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

Dofinasowanie na utylizację azbestu

azbest thunibWójt Gminy Kęsowo informuje, że w związku z możliwością uzyskania dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na utylizację wyrobów zawierających azbest, przyjmowane są wnioski od osób fizycznych, które planują zmianę pokrycia dachowego w roku 2013.

Wnioski należy składać do dnia 31 stycznia 2013r. w Urzędzie Gminy Kęsowo (pokój nr 5). Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel 52 3344091, wew.21

Święto Pieczonego Ziemniaka 2012

ziemniak thunibWiejski Dom Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Kęsowie zapraszają na Święto Pieczonego Ziemniaka, które odbędzie się 13.10.2012r. o godzinie 1700

 

 

Czytaj więcej...

Remont kopuły kościoła w Jeleńczu

kopula jelencz thunibZapraszamy do zapoznania się z felietonem dotyczącym przeprowadzanego remontu kopuły kościoła w Jeleńczu.

Adres artykułu: tokis.pl

Zapraszamy do zapoznania się z felietonem dotyczącym remontu kopuły kościoła w Jeleńczu

Zmiany zasad odbioru odpadów

smieci thunibOd 1 lipca 2013 roku zaczną obowiązywać nowe zasady odbioru odpadów. Obowiązek podpisania umowy z firmą wywozową przejmie Twoja gmina.
Gmina wyłoni w konkurencyjnym przetargu firmy, które będą odbierać odpady od wszystkich właścicieli nieruchomości. Dzięki temu nie będzie „opłacać się” wyrzucanie odpadów do lasu. Za odbiór odpadów wszyscy mieszkańcy gminy uiszczać będą opłatę opartą na określonej przez gminę podstawowej stawce, a wyjątek stanowić będą osoby segregujące odpady – ekologiczni płacą mniej – obowiązkowo.

Więcej Informacji na: naszesmieci.mos.gov.pl

Informacja o stypendium socjalnym na rok 2012/2013

stypendium thunib

W związku z podniesieniem kryterium dochodowego, uprawniającego do stypendium szkolnego, wnioski mogą również składać osoby, których dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 456,00 zł.

 

Wnioski należy składać w w Gminnym Zespółe Oświatowym w Kęsowie do dnia 15 września 2012 r.

 

Zakup scen estradowej

Gmina Kęsowo zaprasza do składania ofert na zakup scen estradowej o wymiarach podestu 9mx6m z zadaszeniem o konstrukcji z profili aluminiowych posiadającym plandekę dachowa tylną oraz dwie boczne przysłaniające 1/3 boku sceny.

Oferty należy składać do dnia 08.10.2012r osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie, pokój numer 7

logo place

Uwaga przedsiębiorcy

ceigdPrzypominamy, że wszelkie czynności związane z wpisem do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) – prowadzonej przez Ministra Gospodarki BEZPŁATNE.

 

Czytaj więcej...

Informacja KRUS

krus thunibInformujemy, iż od 1 września 2012 r. zmieniają się kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu emerytur i rent.

 

Czytaj więcej...

XIV Dzień Kukurydzy

kukurydzaPrzedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach oraz Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie zapraszają na XIV Dzień Kukurydzy „Z kukurydzą na TY”, który odbędzie się 12 września (środa) w okolicach Wieszczyc.

 

 

Czytaj więcej...

Oferta organizacji pozarządowej - tryb uproszczony

silownia thunibW miejscowości Żalno, na brzegu osiedla domków jednorodzinnych znajduje się teren zielony porośnięty częściowo drzewami różnych gatunków. Znajduje się na nim plac zabaw oraz stok saneczkowy dla dzieci. Brakuje w tym miejscu urządzeń, z których skorzystać mogłaby młodzież i dorośli mieszkańcy wsi. Podczas konsultacji z mieszkańcami, matki opiekujące się małymi dziećmi w wózkach zgłosiły pomysł utworzenia też ścieżki spacerowej wśród drzew, by dzieci mogły przebywać na spacerze nienarażone na bezpośrednie działanie słońca. W odpowiedzi na oczekiwania mieszkańców planujemy utworzyć siłownię plenerową i ścieżkę spacerową.

Siłownia plenerowa składać się będzie z następujących urządzeń: biegacz i orbitek, prasa nożna i krzesło do wyciskania, surfer i twister oraz wioślarz. Siłownia wyposażona będzie w tablicę z regulaminem.

W ramach operacji powstanie także 130,5m ścieżki spacerowej o szerokości 2,60m , która wkomponowana będzie w istniejącą roślinność.    

Pliki do pobrania: Pełen tekst ofery

Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko - pomorskiego

klPowiatowy Urząd Pracy w Tucholi zaprasza osoby bezrobotne zainteresowane założeniem własnej firmy do udziału w projekcie "Przedsiębiorczość szansą na rozwój regionu kujawsko - pomorskiego".
W projekcie preferowane będą kobiety, osoby do 25 roku życia, powyżej 50 roku życia, niepełnosprawne, długotrwale bezrobotne oraz zamieszkujące obszary wiejskie, miejsko - wiejskie i miasta do 25 tyś. mieszkańców.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.