Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

krus thunibW okresie wakacji 2012 roku KRUS zorganizuje turnusy rehabilitacyjne dla 1216 dzieci rolników uprawnionych do świadczeń Kasy.

W województwie kujawsko-pomorskim z rehabilitacji będzie mogło skorzystać 74 dzieci z chorobami układu oddechowego i układu ruchu, urodzonych w latach 1997 – 2005. Turnusy rehabilitacyjne będą zorganizowane w Centrach Rehabilitacji Rolników w: Szklarskiej Porębie (w okresie od 11 do 31 lipca dla dzieci ze schorzeniami układu oddechowego) i Jedlcu (w okresie od 18 lipca do 7 sierpnia dla dzieci ze schorzeniami układu ruchu).

Turnus będzie trwał 3 tygodnie, a pełna odpłatność za pobyt dziecka wyniesie 200zł + koszty podróży. Przewóz dzieci zapewni Oddział Regionalny KRUS w Bydgoszczy.

Czytaj więcej...

Konkurs ofert na wykonywanie zadań publicznych w 2012 roku

sport thunibWójt Gminy Kęsowo podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 09.02.2012 r. na posiedzeniu Komisji Konkursowej zostąły przyznane dotacje ze środków puvlicznych na dofinansowanie zadań:

I. Upowszechniania i rozwoju sportu i rekreacji,

II. Upowszechniania kultury i sztuki,


Treść ogłoszeń do pobrania pod adresem:

bip.kesowo.samorzady.pl/kat/id/21

Wyniki konkursu do pobrania pod adresem:

bip.kesowo.samorzady.pl/art/id/2470 

Nauka języka angielskiego w WDK

england thunibW związku z realizacją na terenie powiatu tucholskiego projektu "AKTYWIZACJA MIESZKAŃCÓW OBSZARÓW WIEJSKICH POPRZEZ NA UKĘ JĘZYKA ANGIELSKIEGO" mającego na celu kształcenie osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci zamieszkałych na terenach gmin wiejskich i miejsko-wiejskich w zakresie nauki języka angielskiego od podstaw, prowadzimy nabór uczestników projektu.

Zapisy w WDK w Kęsowie do 15.02.2012 r., pod nr.tel. 523344092, 535363677

4 godziny nauki w miesiącu za jedyne 30 zł. Warto inwestować w siebie!!!

Wyjazd do opery

OperaNova thunib

Gmina Kęsowo zaprasza wszystkie osoby chętne na wyjazd do Opery Nova w Bydgoszczy na operę „LAKME” w dniu 28 lutego wyjazd o godz. 1715. Miejsce zbiórki - przy urzędzie gminy w Kęsowie. Cena biletu 35 zł.

Chętnych prosimy o zgłaszanie się do Pani Beaty Wiśnioch i Pani Moniki Trzeciak pod numerem telefonu 52 3344091 wew.32 lub osobiście w Urzędzie Gminy w Kęsowie pokój nr 7

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane będą do dnia 17 lutego 2012 roku.

Aktywna wieś

Baner aktywawie thunib15 grudnia rozpoczął swoją działalność nowy portal internetowy: www.aktywnawies.pl, na którym zamieszczane są informacje o różnych wydarzeniach i atrakcjach na obszarach wiejskich (i w miasteczkach do 25 tys.) na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.  Strona działa pod adresem:

http://www.aktywnawies.pl/

Portal jest skierowany do turystów i mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki niemu w łatwy sposób będzie można dotrzeć do wskazanych przez Państwa miejsc i wydarzeń oraz wypromować własny region, budować tożsamość lokalną, dbać o dziedzictwo naturalne, kulturalne i społeczne. To doskonały sposób wymiany informacji, nawiązania współpracy między różnymi organizacjami, promocji własnego regionu, miejsc, osób i aktywności obywatelskiej. Dlatego też serdecznie zachęcamy Państwa do kontaktu z nami i zaprezentowania lokalnych dóbr w kreowanym przez nas portalu internetowym. Wystarczy się zalogować i wysłać opis, który chcą Państwo opublikować, wraz ze zdjęciami, w zakładce "Logowanie".

Bale karnawałowe

carnaval thunibKoło Gospodyń Wiejskich zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się 4 lutego 2012 od godziny 1900 w Wiejskim Domu Kultury w Kęsowie.

Na balu zagra zespół „RYTMIX”. Cena biletu 120 zł od pary, w tym pełne wyżywienie.

Więcej informacji oraz rezerwacja biletów w WDK lub pod numerem telefonu 52 3344092


Natomiast Rada rodziców, Dyrekcja i Nauczyciele ZS Kęsowo zapraszają na bal 11 lutego 2012 od godziny 1900 w Zespole Szkół w Kęsowie.

Do białego rana przygrywać będzie zespół „MAJAX”.  Koszt zabawy to 50 zł od osoby (100 zł od pary). W cenie wliczone wyżywienie.

Szczegóły, zapisy oraz wpłaty w sekretariacie szkoły 52 3344012

Postaw na NIEzależnych

rce plakat_diabetycy_thunib

Weź udział w projekcie Postaw na NIEzależnych

W PIERWSZYM ETAPIE projektu pomożemy Ci:
• nabyć praktyczne umiejętności ułatwiające samodzielne funkcjonowanie w środowisku rodzinnym, społecznym i zawodowym,
• poznać i prakt
• dbać o dobrą kondycję psychofizyczną,ykować zasady zdrowego stylu życia i przeciwdziałania powikłaniom cukrzycowym,
• uporać się z problemami psychicznymi i ograniczeniami fizycznymi,
• opanować umiejętność posługiwania się komputerem, programami i urządzeniami pozwalającymi na skuteczną komunikację z innymi na odległość,
• odkryć swoje możliwości i podzielić się z innymi swoim doświadczeniem,
• znaleźć czas dla siebie i swoich zainteresowań.

REGIONALNE CENTRUM EDUKACJI W BYDGOSZCZY

ul. Powstańców Wielkopolskich 33, pok. 21,85-090 Bydgoszcz Tel. 52 341 12 51 wew. 246 lub 784 316 161, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. "> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. strona informacyjna projektodawcy i realizatora projektu: www.rce.pl

Udział w projekcie jest bezpłatny!!! Zapewniamy zwrot kosztów dojazdu, przerwy kawowe i lunchowe, noclegi dla osób zamiejscowych.

Nowy termin składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego

tax thunib

W terminie od 1 lutego 2012 r. do 29 lutego 2012 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 września 2011r. do 31 stycznia 2012r.,

W terminie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 sierpnia 2012 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza, lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2012r. do 31 lipca 2012r. W ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2012r.

Turniej piłki ręcznej w Kęsowie

lks ksowo czerwone

Drużyna LKS Kęsowo przygotowuje się do rundy rewanżowej II ligi piłki ręcznej. W dniach 14-15 stycznia w Kęsowie zorganizowany będzie Turniej Piłki Ręcznej Seniorów o Puchar Wójta Gminy Kęsowo.

Uczestniczyć w nim będą drużyny II-ligowe z Gryfina, Koszalina, Strzelna i gospodarze zawodów LKS Kęsowo.

Wójt Gminy Kęsowo oraz firma Auto-Handel Małgorzata Luptowska ufundują nagrody dla wyróżniających się zawodników turnieju. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców piłki ręcznej do hali w Kęsowie.

Czytaj więcej...

Ogólnokrajowy konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne"

Logo Bezpieczne gost k

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza X edycję konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” dla osób prowadzących produkcyjną działalność rolniczą.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski.

 

Czytaj więcej...

Wesołych Świąt

zyczenia swiateczne_2011

Bądź legalnie - abolicja.gov.pl

abolicja thunibOd 1 stycznia 2012 roku rusza abolicja dla cudzoziemców, którzy nielegalnie przebywają w Polsce. Cudzoziemcy, którzy chcą zalegalizować swój pobyt będą musieli złożyć wnioski do właściwego wojewody. Wnioski będzie można składać przez sześć miesięcy.

 

Czytaj więcej...

Wycieczka pociągiem

plakat pociag_thunib11 grudnia 2011 roku wszystkich mieszkańców gminy Kęsowo serdecznie zapraszam na wycieczkę kolejową pociągiem z Tucholi do Koronowa i z powrotem z Koronowa do Tucholi

Cena wycieczki: 20 zł od osoby w obie strony lub 10 zł w jedna.

Skład pociągu: lokomotywa SU42 + trzy, lub cztery wagony typu BH

Plan wycieczki można znaleść TUTAJ

Bilety do kupienia do 05 grudnia 2011r. pod nr telefonu 667 651 858, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub Urzędzie Gminy w Kęsowie.

Zakup biletu po 05 grudnia nie gwarantuje miejsca siedzącego. Organizator: Rafał Wąsowicz

 

Bal sywestrowy

plakat sywester_thunibSerdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na bal sywestrowy, który twać będzie od 2000 do 400.

Do tańca przygryać będzie zespół Fakir z Tucholi. 

Cena biletu: 75 zł/osoby ( zapewniamy kawę i szampana)

Rezerwacja biletów do 26.XII.2011 w WDK w Kęsowie oraz pod numerani telefonów: 52 3344092 lub 535363677

Liczba miejsc ograniczona.

 

 

 

Spotkanie z przedsiębiorcami

kpsesZapraszamy na bezpłatne doradztwo realizowane 13.12.2011r w godzinach od 1300-1600 ramach projektu Kujawsko-Pałuckie Centrum Ekonomii Społecznej.

Tematyka doradztwa:

  • Otwieranie i prowadzenie działalności gospodarczej – doradca Justyna Ratajczak
  • Tworzenie strategii rozwoju i biznesplanu - doradca Radosław Ratajczak

Doradztwo odbędzie się w Tucholi na ul. Pocztowej 7b w Książnicy Tucholskiej sala nr 8.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Szczegółowe informacje na temat doradztwa oraz projektu można uzyskać na stronie www.kpces.byd.pl lub pod nr tel. 525228231

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.