Oficjalna strona Gminy Kęsowo

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

Uproszczone procedury budowlane

LogotypMIBpionW związku z nawałnicami, które w ostatnim czasie przeszły nad terytorium Polski, należy wskazać, że istnieje możliwość stosowania uproszczonych procedur budowlanych wynikających z przepisów ustawy z dnia 11 sierpnia 2001 r. o szczególnych zasadach odbudowy, remontów i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku działania żywiołu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1067), w przypadku odbudowy, remontu i rozbiórek obiektów budowlanych zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku powodzi, wiatru, osunięcia ziemi lub działania innego żywiołu.

Czytaj więcej...

Ciągnik rolniczy marki URSUS

ursusGmina Kęsowo przeznacza do sprzedaży ciągnik rolniczy marki URSUS U1012, rok produkcji 1990. Silnik do kapitalnego remontu. Pojazd nie posiada ważnego przeglądu technicznego. Cena wywoławcza 6 000 zł. Pisemne oferty zakupu proszę składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Kęsowie do 31 października 2017 roku.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu 881443601

Osoby zainteresowane składaniem wniosków na rozwój działalności gospodarczej

lgdPartnerstwo "Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie" zaprasza na specjalistyczne konsultacje biznesplanów w dniach 19 października 2017r. w godz. od 09:00 do 13:00 oraz 20 października 2017r. w godz. od 9:00 do 13:00.

Udział w konsultacjach możliwy po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym (52 3361213) z biurem Partnerstwa daty i godziny konsultacji. Bez wcześniejszej rejestracji możliwość skorzystania ze specjalistycznej konsultacji biznesplanu będzie utrudniona.

III Przegląd Piosenki Jesiennej

Przeglad PiosenkiWiejki Dom Kultury w Kęsowie zaprasza na III Przegląd Piosenki Jesiennej Kęsowo 2017, który odbędzie się 14 października o godzinie 10:00. Szczegółowe informacje w WDK.

Pliki do pobrania:
Karta zgłoszenia
Regulamin konkursu

Zakaz wstępu do parków i lasów stanowiących własność Gminy Kęsowo

Bez nazwy 1Zgodnie z Zarządzeniem Nr 61/2017 Wójta Gminy Kęsowo z dnia 25 września 2017 r. na terenie parku w Kęsowie, Przymuszewie i do lasów stanowiących własność Gminy Kęsowo obowiązuje zakaz wstępu. Zakaz obowiązuje do odwołania.

 

 

 

Wichajstry i dinksy, czyli granty z EFS

lgdPartnerstwo Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków z Lokalnej Strategii Rozwoju „Dekel do borowiackiej grapy” na realizację projektów finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Data: 2 października 2017r. (poniedziałek), godzina: 12.00, miejsce: Książnica Tucholska; Tuchola, ul. Pocztowa 7b, sala nr 8

Czytaj więcej...

Konsultacje społeczne programu współpracy Gminy Kęsowo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 rok

ug tabliczkaWójt Gminy Kęsowo zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku i o wolontariacie w okresie od 18 września 2017 roku do 9 października 2017 roku do zgłaszania uwag i opinii do załączonego projektu programu współpracy na rok 2018 rok z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o pożytku publicznego i o wolontariacie.

Czytaj więcej...

Koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis

koncert orkiestra 2017Sercdecznie zapraszamy na koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis, który odbędzie się 24 września 2017 roku w Wiejskim Domu Kultury o godzinie 18:00.

Czytaj więcej...

E-składki – nowa usługa dla ubezpieczonych w KRUS

krusKasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że w związku z zaplanowanym uruchomieniem nowej usługi – e-składki, umożliwiającej użytkownikom Portalu dla Rolników eKRUS opłacanie składek z tytułu ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego w formie bezpośrednich zleceń płatniczych on-line, zawarte zostało pomiędzy KRUS a Krajową Izbą Rozliczeniową S.A. (KIR) porozumienie dotyczące obsługi płatności elektronicznych w oparciu o usługę Paybynet.

Czytaj więcej...

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

azbest thunib

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Toruniu uruchomił Programu usuwania azbestu z obiektów budowalnych zniszczonych lub uszkodzonych przez nawałnicę w sierpniu 2017 roku na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Właściciele budynków poszkodowanych w wyniku nawałnicy są proszeni o składanie wniosków o utylizację wyrobów zawierających azbest do dnia 15 października 2017 r. w Urzędzie Gminy w Kęsowie. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 523344091 wew. 15 - biuro nr 5.

Druk do pobrania: tutaj.

 

Bezpośredni dostęp do niezbędnej wiedzy na temat przysługujących im praw w zakresie zabezpieczenia społecznego

Logo ZUSOsoby poszkodowane w skutkach nawałnicami będą miały bezpośredni dostęp do niezbędnej wiedzy na temat przysługujących im praw w zakresie zabezpieczenia społecznego oraz możliwość złożenia odpowiedniego wniosku. Będą miały oni możliwość złożenia w ZUS wniosku o odroczenie terminu płatności składek bieżących, o rozłożenie spłaty należności z tytułu składek na raty lub nawet o ich umorzenie.

Czytaj więcej...

Tydzień Przedsiębiorcy

Logo ZUS12 września, w związku z "Tygodniem Przedsiębiorcy", Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza przedsiębiorców na bezpłatne szkolenia.

Miejsce: Tuchola, Książnica Tucholska (ul. Pocztowa 7b). Tematyka szkoleń:
godz. 10.00 - Szkolenie "e-Składka - nowy wymiar rozliczeń"
godz. 12.15 - "ABC przedsiębiorcy" - m.in. pomoc ZUS w spłacie zadłużenia, nieuczciwy outsourcing pracowniczy

Zapisy na szkolenia: Joanna Karsznia, tel. 52 34-18-124, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Środki finansowe związane z funduszem leśnym

logo lasyStarosta Tucholski sprawujący nadzór nad gospodarką leśną w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa na terenie powiatu tucholskiego informuje, że Dyrektor Generalny Lasów Państwowych decyzją nr 217/2017 z dnia 24 sierpnia 2017r. przeznaczył środki finansowe związane z funduszem leśnym na likwidację zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego, w tym zagrożenia pożarowego, związanego z lasami zdewastowanymi w wyniku działania żywiołu
w sierpniu 2017 r.

Czytaj więcej...

Częściowa emerytura rolnicza

krusZ dniem 1 stycznia 2013 r. wprowadzono możliwość przejścia, przed osiągnięciem wieku emerytalnego, na częściową emeryturę rolniczą. Z takiej możliwości mogli skorzystać mężczyźni, którzy osiągnęli wiek 65 lat i posiadali co najmniej 40 letni okres podlegania rolniczemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu.

Czytaj więcej...

 

 

 

 

HERB szary

Dane kontakowe

Urząd Gminy w Kęsowie


ul. Główna 11
 89-506 Kęsowo


Telefony: 52 3344091, 52 3344089
Fax: 52 3344022
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.