Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/1

Przebieg: prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź

Data ważności: od godz. 19:00 dnia 05.12.2022 do godz. 04:00 dnia 06.12.2022

Obszar: brodnicki, chełmiński, Grudziądz, grudziądzki, sępoleński, świecki, tucholski i wąbrzeski

Źrodło: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni 

Pierwszy transport węgla

Informujemy, że termin przyjmowania wniosków o preferencyjny zakup węgla na ten rok zostaje skrócony do dnia 5 grudnia (poniedziałek). Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 523344091 wew. 18 lub osobiście biuro nr 8, I piętro budynku Urzędu Gminy

 Wciąż można płacić bonem turystycznym

Rodzice, którzy nie wykorzystali jeszcze bonu turystycznego, mogą nim płacić co prawda tylko do końca marca 2023 r., ale z usług opłaconych bonem mogą skorzystać też po tej dacie.  Do dyspozycji rodziców i opiekunów jest ponad 28 tys. podmiotów turystycznych w Polsce, w których można zrealizować płatność bonem.

Nowe kwoty przychodu decydujące o zmniejszeniu lub zawieszeniu świadczeń emerytalno-rentowych od dnia 1 grudnia 2022 r

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że od 1 grudnia 2022 r. zmieniają się kwoty miesięcznego przychodu powodujące zmniejszenie lub zawieszenie świadczeń emerytalno-rentowych.

Dostępne Mieszkanie

To program skierowany do osób z niepełnosprawnościami, które w swoim mieszkaniu posiadają bariery ograniczające codzienne funkcjonowanie.

Nabór wniosków o powierzenie grantów na  przedsięwzięcia aktywizacyjne i szkolenia

Partnerstwo „Lokalna Grupa Działania Bory Tucholskie” informuje o ogłoszeniu naboru wniosków o powierzenie grantów na  przedsięwzięcia aktywizacyjne i szkolenia z zakresu  zachowania lokalnego dziedzictwa oraz wzmacniania kapitału społecznego. Wysokość środków przeznaczonych na konkurs to 281.831,60 zł.

Od grudnia wyższe limity dla rencistów i wcześniejszych emerytów

Od 1 grudnia osoby na wcześniejszej emeryturze lub rencie będą mogły więcej dorobić do swojego świadczenia. Rosną kwoty graniczne przychodów.

Mobilne centrum rekrutacji do Służby Więziennej

W dniu 02 grudnia br. przedstawiciele Zakładu Karnego w Koronowie wystawią mobilne centrum rekrutacji do Służby Więziennej. Jeśli chcesz zostać funkcjonariuszem Służby Więziennej przyjdź koniecznie! Spotkanie jest otwarte. Może w nim wziąć udział każdy niezależnie od tego czy jest zarejestrowany w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna, czy nie.

Zaproszenie na spotkanie - Stop Przemocy!

30 listopada o godzinie 17:00 w sali multimedialnej Książnicy Tucholskiej odbędzie się otwarte spotkanie na temat przemocy. Jeśli ten temat dotyczy Cię lub może dotyczyć w jakimkolwiek wymiarze (np. praca, otoczenie, osobiste doświadczenia), zapraszamy do udziału i do rozmowy. Stop przemocy!

Realizacja programu Youngster Plus

Gmina Kęsowo przystąpiła do realizacji Programu YOUNGSTER PLUS współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko/stopień zagrożenia: Opady marznące/1

Przebieg: miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź

Data ważności: od godz. 16:00 dnia 21.11.2022 do godz. 10:00 dnia 22.11.2022

Obszar: aleksandrowski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, inowrocławski, lipnowski, mogileński, radziejowski, rypiński, Toruń, toruński, Włocławek i włocławski.

Żrodło: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni 

Ostrzeżenie meteorologiczne

Zjawisko/stopień zagrożenia: Oblodzenie/1

Przebieg: prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -6 oC do -2 oC, temperatura minimalna przy gruncie miejscami około -8 oC.

Data ważności: od godz. 15:00 dnia 21.11.2022 do godz. 10:00 dnia 22.11.2022

 

Obszar: bydgoski, Bydgoszcz, chełmiński, Grudziądz, grudziądzki, nakielski, sępoleński, świecki, tucholski, wąbrzeski i żniński.

Żrodło: IMGW-PIB Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni 

nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem”

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Zarządzanie ryzykiem” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w dniach od 1 grudnia do 31 grudnia 2022 r.

Aktywnie przez las

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na wydarzenie sportowo-rekreacyjne „Aktywnie przez las”, która odbędzie 26 listopada 2022 roku od godziny 12:00 w  Leśniczówce - Osadaleśna Żalno

Wniosek wstępny dla Programu Ciepłe Mieszkanie

 "Program „Ciepłe Mieszkanie” przewiduje dofinansowanie do wymiany źródła ciepła na paliwa stałe (tzw. „kopciuchów”) na: kocioł gazowy kondensacyjny,  kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,  ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła powietrze/woda lub pompę ciepła powietrze/powietrze albo  podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Pierwszy transport węgla
Pierwszy transport węgla kamiennego, który będzie dystrybuowany do mieszkańców Gminy Kęsowo w ramach preferencyjnego zakupu jest już na bazie składu opału we Wieszczycach. Od tego momentu, aż do czwartku zostanie przetransportowane pierwsze 200 ton.
Wszystkie osoby, które złożyły wnioski o preferencyjny zakup węgla- od jutra tj. 15.11.2022 r. mogą stawiać się w Urzędzie Gminy (biuro nr. 8) celem podpisania stosownych umów. Na bieżąco są także przyjmowane wnioski o preferencyjny zakup węgla kamiennego.

Badanie ankietowe dot. Strategii Rozwoju Gminy Kęsowo na lata 2022-2030

Zapraszamy do wypełnienia ankiety, w ramach badania jest realizowane na potrzeby diagnozy sytuacji społecznej, gospodarczej i przestrzennej Gminy Kęsowo w związku z opracowywaniem Strategii Rozwoju Gminy Kęsowo na lata 2022-2030. Ankieta ma charakter anonimowy, a uzyskane wyniki pomogą w opracowaniu ww. dokumentu oraz planowanych do realizacji przedsięwzięć, mających na celu poprawę jakości życia i prowadzenia działalności gospodarczej w Gminie Kęsowo. 

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf052ASwf3VpHD2DLZ-BpXuAY8B3vrB8PKc7rEk5VOAxDV3ig/viewform

Bardzo prosimy o udział w badaniu do dnia 14.12.2022 r.

Granty PROW - pomysły do artykułu LGD

W związku z planowanymi naborami na granty PROW z zakresu małej infrastruktury turystyczno-rekreacyjnej oraz przedsięwzięcia aktywizacyjne/szkolenia z zakresu zachowania lokalnego dziedzictwa oraz wzmacniania kapitału społecznego prosimy o przesłanie informacji dotyczącej Państwa pomysłów na realizację powyższych projektów.