Drukuj
Kategoria: Aktualności
Komunikat Starosty Tucholskiego po posiedzeniu Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego  odbytego w dniu 4 maja 2021 r.

Przekazuję następujące informacje i komunikaty od służb i inspekcji z terenu powiatu tucholskiego:

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Tucholi:

Szczepienia przeciwko COVID-19

10 maja ruszy rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 dla wszystkich chętnych

 

Dlaczego warto się zaszczepić przeciwko COVID-19?

  1. Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem Z bardzo dużym prawdopodobieństwem – sięgającym nawet 95% – szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19.
  1. Bo uratujesz komuś życie Im więcej będzie zaszczepionych osób, tym szybciej osiągniemy odporność populacyjną.
  1. Bo możesz! Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.
  1. Bo zyskasz spokój Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.
  1. Bo dzięki Tobie szybciej wrócimy do normalności! Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu nas wszystkich do normalnego życia.
  1. Powrót do normalności oznacza:

 

Mimo tego, że jesteś zaszczepiony

Zakładaj maseczkę!

Przestrzegaj zasady DDM !!!

Dystans Dezynfekcja Maseczka

 


Komenda Powiatowa Policji w Tucholi:

 

Po raz kolejny przestrzegamy mieszkańców przed oszustami wyłudzającymi od osób starszych pieniądze.

Pamiętajmy, aby o każdym podejrzanym telefonie lub wiadomości pilnie poinformować POLICJĘ pod numerem alarmowym 112.

Popularne metody działania sprawców pozostają nadal niezmienne. Naciągacze dzwonią na telefony komórkowe i stacjonarne oraz wysyłają wiadomości. W trakcie rozmowy próbują wzbudzić zaufanie, podając się za członka rodziny, policjanta, urzędnika, itp. Bez jakichkolwiek skrupułów  proszą o sporą pożyczkę, która niekiedy stanowi dorobek całego życia. Szemrani rozmówcy budują współczucie z naszej strony, odnosząc się do przykrych zdarzeń losowych, które rzekomo ich dotknęły.

Oszuści wysyłają również wiadomości z „ważnym linkiem”, który należy otworzyć. W tym momencie otrzymują dostęp do laptopa, telefonu, konta bankowego i portali społecznościowych.

Przestrzegamy przed pochopnym podejmowaniem decyzji i przypominamy, że policjanci NIGDY nie żądają wpłaty pieniędzy na wskazane konta –  to jest sposób działania OSZUSTÓW!

 


Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tucholi:

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej, opracowało projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej. Projekt wprowadza szereg nowych rozwiązań dla druhów z OSP m.in.:

 

Obecnie dokument został poddany konsultacjom. Wobec powyższego zwracamy się do Państwa o zapoznanie się z projektem ustawy o OSP i wniesieniu sugestii, uwag i zmian do zaproponowanego dokumentu. Zmiany można przesłać do 12 maja br. na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub skontaktować się pod numerem telefonu 523361227 wew. 22.

 


Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Tucholi

19 kwietnia 2021 r. wyszło Rozporządzenie Wojewody Kujawsko – Pomorskiego, które uznaje teren całego województwa kujawsko pomorskiego za obszar, na którym występuje zagrożenie wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków - HPAI.

Wobec powyższego wprowadza się zakaz organizowania targów, wystaw, pokazów i konkursów, gdzie jest gromadzony drób lub inne ptaki.

W związku z powyższym przypomina się o obowiązujących środkach bioasekuracji m.in: 

zakazuje się:

nakazuje się:

Jeśli hodujesz drób, na własne potrzeby to masz:

 

Dane teleadresowe do Powiatowej Inspekcji Weterynaryjnej w Tucholi:

 ul. Kopernika 2, 89-500 Tuchola

 tel. 523363075

fax 523363075

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.