Renowacja miejsca pamięci pomordowanych w Bralewnicy

W dniu 8 czerwca 2021 roku Gmina Kęsowo podpisała umowę o dofinansowanie z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu na zadanie pn. „Renowacja miejsca pamięci pomordowanych podczas II wojny światowej w miejscowości Bralewnica”.

Uroczyste odsłonięcie pomnika odbędzie się w dniu 19 września 2021 roku. o godz.1200  w Bralewnicy na które Gmina Kęsowo zaprasza wszystkich mieszkańców.

 

W ramach tego projektu zakupiono i położono kostkę brukową, wykonano metalowe łańcuszki wokół kostki brukowej oraz wokół mogiły, wykonano metalowy krzyż, odrestaurowano kamień i położono nową płytę upamiętniającą nazwiska ofiar a także obsadzono teren drzewkami.

Realizacja tego zadania przyczyniła się do wzrostu świadomości mieszkańców, w tym głównie wśród dzieci i młodzieży uzmysławiając im historię dotyczącej męczeńskiej śmierci naszych przodków.

 

Całkowity koszt zadania: 17 100,00 złotych                

Dofinansowanie: 12 600,00 złotych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art.80 ust.1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych

Wkład własny: 4 500,00 złotych