Drukuj
Kategoria: Aktualności
Powiat Tucholski

Powiatowa Rada Działalności Pożytku Publicznego Powiatu Tucholskiego zaprasza na Powiatowy Piknik NGO.

Zapraszamy członków organizacji pozarządowych naszego powiatu na spotkanie w dniu 20 maja 2016 r. (piątek). Spotkajmy się w obiekcie STAREJ SZKOŁY w Trzebcinach (gmina Cekcyn).


Plan spotkania:

Rozpoczynamy o godz. 14.00

Grupa I - osoby chętne do spaceru przez las do jeziora z questem „Ktokolwiek będziesz w trzebcioskiej stronie” (ok. 1 godz.)

Grupa II – kto nie chce lub nie może wybrad się na spacer – odwiedzi świetlicę wiejską w Ludwichowie i zapozna się z jej działaniami

Wariant na niepogodę – wspólnie odwiedzimy świetlicę w Ludwichowie; poznajemy historię STAREJ SZKOŁY

 

Ok. godz. 15.00 – słodki poczęstunek, przygotowany przez Radę Sołecką Trzebcin - w trakcie krótko o zmianach w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

Po kawie spotykamy się w grupach roboczych i dyskutujemy (po ok. 0,5 godz.) na tematy:
1. Co jest pierwsze: potrzeba czy pomysł? i co dalej po projekcie?
2. Jak rozliczad dotacje publiczne.
3. Statutowe zapisy: działalnośd nieodpłatna, działalnośd odpłatna oraz działalnośd gospodarcza stowarzyszenia.

 

Ok. godz. 17.00 – ognisko lub poczęstunek w stołówce (w zależności od warunków pogodowych) w trakcie o założeniach do Programu Współpracy na 2017
PRDPP nie dysponuje środkami finansowymi na organizację spotkania. Nie przewidujemy również opłat od uczestników - to pierwsze takie spotkanie i będzie takie, jak je zorganizujemy.

 

Jeżeli ktoś chce i może wesprzed organizatorów, to mile widziane będą miseczki sałatki, surówki itp. jako dodatek do kiełbaski z ogniska (lub z pieca).
I jeszcze uwaga! – ze względu na proponowany program (leśny spacer, ognisko) ubieramy się sportowo, wygodnie i „na cebulkę”.

Ze względów organizacyjnych prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 18.05.2016r. e-mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (52 5590738).