Drukuj
Kategoria: Aktualności
Konkurs Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z okazji Święta Niepodległości

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz ogłosił konkurs dla sołtysów sołectw województwa kujawsko-pomorskiego na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada.

 

Konkurs skierowany jest do wszystkich sołectw z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, które w 2021 r. zorganizują obchody upamiętniające Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada.

Edukacja i podnoszenie świadomości znaczenia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada, aktywizacja mieszkańców wsi na rzecz podejmowania inicjatyw w zakresie upamiętnienia Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada zgodnie z ideą 1918 roku, a także upowszechnianie wiedzy o historii dążeń Polaków do odzyskania niepodległości – to główne cele konkursu organizowanego przez wojewodę.

Jedno sołectwo może złożyć jedno zgłoszenie do udziału w konkursie. Nagrodami dla zwycięzców są wycieczki autokarowe do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. W wycieczce uczestniczyć będzie sołtys lub osoba go reprezentująca, a także społeczność sołectwa tj. osoby wskazane przez sołtysa (maksymalnie 40 osób).

 

Zgłoszenia wraz z załącznikami należy dostarczyć do 22 listopada 2021 r. (liczy się data wpływu przesyłki do Organizatora) pocztą, przesyłką kurierską lub osobiście na adres:

i jednocześnie pocztą elektroniczną na adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: „Konkurs 11 listopada”.

Regulamin konkursu zamieszczony został na stronie https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/konkurs-wojewody-kujawsko-pomorskiego-z-okazji-swieta-niepodleglosci