Skip to main content
Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju to działająca od blisko 5 lat spółka Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Jej głównym celem jest wspieranie mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, działających na terenie naszego regionu. Fundusz administruje ponad 620 milionami złotych. Środki te, za pośrednictwem instytucji współpracujących z Funduszem, sukcesywnie trafiają do lokalnych przedsiębiorców w formie atrakcyjnych pożyczek.

Do tej pory KPFR udzieliło wsparcia o łącznej wartości ponad 550 milionów złotych. Z pożyczek skorzystało już ponad 1400 przedsiębiorców z województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki gwarancji przejrzystości i bezpieczeństwa umów pożyczkowych KPFR, szczególnemu dostosowaniu oferty Funduszu do aktualnej sytuacji na rynku oraz atrakcyjnym warunkom produktów finansowych, wiele firm z regionu dostało szansę na rozwinięcie swojej działalności. Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z oferty KPFR chętnie podkreślają niskie oprocentowanie pożyczek oraz sprawną procedurę przyznawania i wypłaty środków.

Obecnie pożyczek w ramach współpracy z KPFR udzielają: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o., Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, Bank Spółdzielczy w Koronowie, Nicolaus Bank w Toruniu oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości. KPFR to jednak nie tylko pożyczki.

Z początkiem 2022 roku zakres działalności Funduszu został rozszerzony o Regionalne Obserwatorium Gospodarcze, którego rolą jest rozpoznawanie potrzeb, problemów i oczekiwań lokalnego środowiska gospodarczego i naukowego. Obserwatorium poprzez prowadzenie działalności analitycznej będzie udzielać rekomendacji dla władz regionu w zakresie kierunków rozwoju gospodarczego województwa. Tym samym wiedza zebrana przez ROG
przyczyni się do rozwoju przedsiębiorczości w całym regionie!

Atrakcyjne pożyczki unijne na rozwój – dla mikro, małych i średnich firm

Prowadzisz firmę w sektorze MŚP i chcesz wprowadzić na regionalny rynek nowe, niedostępne wcześniej produkty lub usługi? Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju przygotował dla ciebie ofertę – unijną pożyczkę na rozwój,
ze szczególnie atrakcyjnymi warunkami.

Na właścicieli mikro, małych i średnich przedsiębiorstw czeka wsparcie nawet do 5 mln zł z oprocentowaniem już od 0,5% przy okresie spłaty do 7 lat i 6 miesiącach karencji!

Pożyczkę można przeznaczyć na innowacje, wdrożenie w firmie nowych rozwiązań, zakup nowoczesnego sprzętu, modernizację produkcji, adaptację pomieszczeń, wyposażenie nowych stanowisk, a także przebranżowienie. Szczególnie niskie oprocentowanie przewidziane jest dla firm, które chcą wprowadzić na rynek regionalny nowy, niedostępny wcześniej produkt bądź usługę.

Aby otrzymać pożyczkę, należy złożyć wniosek u jednego z Pośredników Finansowych KPFR. Są to: Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy sp. z o.o., Kujawsko-Dobrzyński Bank Spółdzielczy we Włocławku, Bank Spółdzielczy w Koronowie, Nicolaus Bank w Toruniu oraz Polska Fundacja Przedsiębiorczości. Na decyzję nie czeka się długo!

Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju, jako spółka Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, od 5 lat wspiera przedsiębiorców z naszego regionu. Dzięki gwarancji przejrzystości i bezpieczeństwa umów pożyczkowych, KPFR cieszy się dużym zaufaniem właścicieli firm MŚP i instytucji otoczenia biznesu. Dotychczas z pomocy finansowej Funduszu skorzystało blisko 1400 przedsiębiorstw, a łączna kwota udzielonego im wsparcia to ponad 550 mln zł. Możesz być w tym gronie! Nie czekaj – skorzystaj z szansy na rozwój swojego biznesu.