Skip to main content
Powiat Tucholski

Zgłoszenia na Historyczny Pochód Borowiaków 2016

Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w organizację V Historycznego Pochodu Borowiaków poprzez przygotowanie prezentacji postaci historycznych, miejsc lub wydarzeń dotyczących historii Borów Tucholskich.

To od nas wszystkich zależy, czy zdołamy w ciekawy i atrakcyjny sposób kontynuować i wzbogacać tę żywą lekcję historii jednoczącą wszystkie osoby i instytucje, którym zachowanie tradycji i poczucia wspólnoty Borów Tucholskich leży na sercu. 

Historyczny Pochód Borowiaków jest ważną dla zachowania lokalnej tożsamości imprezą kulturalno-edukacyjną, uhonorowaną m.in. Wyróżnieniem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za inicjatywy kulturalne przyczyniające się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Około 400 wolontariuszy przebranych w stroje z różnych epok, obrazujące postaci i wydarzenia dotyczące historii regionu, oferuje uczestnikom i widzom Pochodu żywą lekcję historii.

Tegoroczna edycja Historycznego Pochodu Borowiaków objęta jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dni Borów Tucholskich objęte są patronatem Honorowym Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Uprzejmie prosimy o przekazanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w terminie do 14 czerwca br. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pod tym adresem oraz pod numerem telefonu 52-55 90 738 można uzyskać dalsze szczegóły dotyczące planowanej imprezy i sposobu jej realizacji.

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy