Powiat Tucholski

Serdecznie zapraszamy do czynnego włączenia się w organizację V Historycznego Pochodu Borowiaków poprzez przygotowanie prezentacji postaci historycznych, miejsc lub wydarzeń dotyczących historii Borów Tucholskich.

To od nas wszystkich zależy, czy zdołamy w ciekawy i atrakcyjny sposób kontynuować i wzbogacać tę żywą lekcję historii jednoczącą wszystkie osoby i instytucje, którym zachowanie tradycji i poczucia wspólnoty Borów Tucholskich leży na sercu. 

Historyczny Pochód Borowiaków jest ważną dla zachowania lokalnej tożsamości imprezą kulturalno-edukacyjną, uhonorowaną m.in. Wyróżnieniem Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej za inicjatywy kulturalne przyczyniające się do budowania społeczeństwa obywatelskiego. Około 400 wolontariuszy przebranych w stroje z różnych epok, obrazujące postaci i wydarzenia dotyczące historii regionu, oferuje uczestnikom i widzom Pochodu żywą lekcję historii.

Tegoroczna edycja Historycznego Pochodu Borowiaków objęta jest patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dni Borów Tucholskich objęte są patronatem Honorowym Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Uprzejmie prosimy o przekazanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego w terminie do 14 czerwca br. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Pod tym adresem oraz pod numerem telefonu 52-55 90 738 można uzyskać dalsze szczegóły dotyczące planowanej imprezy i sposobu jej realizacji.

Pliki do pobrania:

Formularz zgłoszeniowy