Skip to main content
Wniosek wstępny dla Programu Ciepłe Mieszkanie

Wniosek wstępny dla Programu Ciepłe Mieszkanie

 "Program „Ciepłe Mieszkanie” przewiduje dofinansowanie do wymiany źródła ciepła na paliwa stałe (tzw. „kopciuchów”) na: kocioł gazowy kondensacyjny,  kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,  ogrzewanie elektryczne, pompę ciepła powietrze/woda lub pompę ciepła powietrze/powietrze albo  podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.

Dodatkowo możliwe będzie wykonanie:

  • instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  • wymiana okien i drzwi,
  • wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Kosztem kwalifikowanym w programie będzie także:

  • przygotowanie dokumentacji projektowej przedsięwzięcia.

Urząd Gminy Kęsowo zbiera chętnych właścicieli lokali mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych na terenie gminy Kęsowo, w celu oszacowania liczby osób zainteresowanych udziałem w Programie.

Nabór właściwych wniosków o dofinansowanie z Programu „Ciepłe Mieszkanie” nastąpi w przypadku i po otrzymaniu przez Gminę Kęsowo dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Wstępny wniosek należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy w Kęsowie lub wysłać skan wypełnionego druku mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 16.12.2022 roku."