Ponad 2,8 mln osób zarejestrowano w loterii szczepionkowej

Ponad 2,8 mln osób zarejestrowało się w Loterii Narodowego Programu Szczepień, która ruszyła 1 lipca br. - poinformował Totalizator Sportowy. Wartość przyznanych dotychczas nagród to 2 204 480 zł. W środę kolejne tygodniowe losowanie nagród.

 

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID-19. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które ukończyły 18 lat, dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciw COVID-19 i zarejestrowały się w loterii (termin opływa 30 września). Rejestrować można się przez Internetowe Konto Pacjenta na stronie pacjent.gov.pl lub dzwoniąc na Infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989.

W środę, 21 lipca, odbędzie się drugie, tygodniowe losowanie nagród dla osób zarejestrowanych od 12 do 18 lipca. Do wygrania jest pięć razy po 50 tys. zł i 60 hulajnóg elektrycznych. Takie same nagrody będzie można wygrać w 10 kolejnych tygodniowych losowaniach, kolejne to 28 lipca. Informacje o wygranych TS przekaże telefonicznie. 

Oprócz nagród tygodniowych, w loterii są także nagrody natychmiastowe, miesięczne oraz nagroda finałowa.

W ramach nagród natychmiastowych, przez cały czas trwania loterii każda co 500. osoba biorąca w niej udział może wygrać 200 zł. Z kolei co 2000. grający może wygrać 500 zł. 

Jeśli chodzi o losowania miesięczne, pierwsze zaplanowano na 4 sierpnia, kolejne na 8 września, a trzecie na 6 października. W ramach tych losowań, co miesiąc można wygrać 2 x 100 tys. zł oraz dwa samochody toyota corolla. 

Losowanie finałowe odbędzie się 6 października, do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln zł każda, a także dwa samochody toyota C-HR.

Wszystkie nagrody w Loterii Narodowego Programu Szczepień są zwolnione od podatku dochodowego.

Zgodnie z regulaminem, nagrody wydawane będą najpóźniej do 31 stycznia 2022 roku.

Źródło: https://samorzad.pap.pl/kategoria/aktualnosci/ponad-28-mln-osob-zarejestrowano-w-loterii-szczepionkowej