Twoje dziecko ma powyżej 5 lat? Zapisz je na szczepienie przeciw COVID-19

Nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko na szczepienie – możesz wybrać dowolny punkt szczepień w całej Polsce. Znajdź chwilę w trakcie ferii, by jeszcze lepiej ochronić swoje dziecko przed koronawirusem. Wolne terminy dostępne są od ręki.

Zaszczep swoje dziecko i zapewnij mu większą ochronę przed COVID-19

Zdrowie i życie naszych dzieci jest najważniejsze. Najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią COVID-19 są szczepienia. Szczepiąc najmłodszych dajemy im większą ochronę i bezpieczeństwo przed koronawirusem.

Szczepionka przeciw COVID-19 to w większości przypadków łagodniejszy sposób przebycia choroby oraz zmniejszenie powikłań. Szczepiąc nasze dzieci, dbamy również o bezpieczeństwo członków całej rodziny, koleżanek i kolegów z klasy czy grypy przedszkolnej oraz ich wychowawców i nauczycieli.

Brak kwarantanny po szczepieniu

Kolejna fala zachorowań na koronawirusa powoduje, że coraz więcej osób kierowanych jest na kwarantannę. Możemy to zmienić – nauka stacjonarna przez cały rok ma szansę być realizowana dzięki szczepieniom. Zaszczepiony uczeń lub przedszkolak nie trafia na kwarantannę, kiedy w klasie lub w grupie pojawia się przypadek zachorowania na COVID-19.

Szczepionki są bezpieczne

Szczepionki dla dzieci powyżej 5. roku życia są bezpieczne i zmniejszają ryzyko ciężkiego przebiegu koronawirusa – potwierdziły to badania. Twoja pociecha otrzyma preparat Pfizer w przystosowanej dla dzieci dawce – 10 mikrogramów. Każde szczepienie to krok w stronę zwalczenia pandemii, a jednocześnie wyraz troski o bezpieczeństwo swoje i innych!

Łagodne niepożądane odczyny poszczepienne u dzieci

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) opublikowało raport o bezpieczeństwie szczepień przeciw COVID-19 u dzieci w wieku 5–11 lat. Wśród zgłoszonych działań niepożądanych (NOP) najczęściej występowały miejscowe reakcje o charakterze łagodnym tj.: ból w miejscu wstrzyknięcia, zmęczenie, czy ból głowy. Ciężkie niepożądane odczyny poszczepienne zgłaszano bardzo rzadko.

Jak zapisać dziecko na szczepienie?

W prosty sposób możesz dokonać rejestracji na szczepienia siebie i swojego dziecka powyżej 5 lat:

  • dzwoniąc na całodobową i bezpłatną infolinię – 989;
  • rejestrując się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl;
  • kontaktując się z wybranym punktem szczepień;
  • wysyłając SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333.

Nie zwlekaj – wybierz dowolny punkt szczepień i chroń całą swoją rodzinę!

Źródło: https://www.gov.pl/web/szczepimysie