Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje na stronie gov.pl

Twoje dziecko ma powyżej 5 lat? Zapisz je na szczepienie przeciw COVID-19

Nie zwlekaj i zapisz swoje dziecko na szczepienie – możesz wybrać dowolny punkt szczepień w całej Polsce. Znajdź chwilę w trakcie ferii, by jeszcze lepiej ochronić swoje dziecko przed koronawirusem. Wolne terminy dostępne są od ręki.

Twój Unijny Certyfikat COVID będzie ważny 270 dni

Od lutego 2022 r. ważność Unijnych Certyfikatów COVID (UCC) zostanie skrócona do 270 dni. Jesteś już w pełni zaszczepiony lub przyjąłeś dawkę przypominającą? Od 1 lutego Twój certyfikat nie będzie ważny już rok, a 270 dni.

Jak zgłosić szczepienie wykonane poza granicami Polski i otrzymać dawkę przypominającą oraz Unijny Certyfikat COVID-19 (UCC)?

Każda osoba, która zaszczepiła się przeciw COVID-19 może wprowadzić swoje dane do krajowego systemu ewidencji szczepień oraz otrzymać Unijny Certyfikat COVID-19 (UCC). Wystarczy zgłosić się do dowolnego punktu szczepień wraz z wymaganymi dokumentami.

Spędź te święta z rodziną. Wybierz mądrze, zaszczep się!

Ponad 95% osób poniżej 45. roku życia, które zmarły na COVID-19 to osoby niezaszczepione. Właśnie dlatego Kancelaria Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła nową odsłonę kampanii #SzczepimySię. Zobacz najnowsze spoty, które będą emitowane od 10 do 24 grudnia 2021 r. Tuż przed świętami zdecydowaliśmy się na prosty i mocny komunikat – niezaszczepianie się w większości przypadków kończy się tragicznie dla osób chorych na COVID-19.

Wstrzymujemy wydawanie certyfikatów po dawce przypominającej dla osób zaszczepionych Johnson&Johnson

Od dziś wstrzymujemy wystawianie Unijnych Certyfikatów COVID dla osób zaszczepionych dawką przypominającą, które wcześnie przyjęły jednodawkowy preparat Johnson & Johnson.